Konnekt

Aktualizacje

Spis treści:

  1. Aktualizacja kUpdate
  2. kPlugins - Wtyczki
  3. Katalog Konnekt.info
  4. Forum Konnekt.info
  5. Wersje Beta
  6. Portale

1. Aktualizacja kUpdate

Z pewnością zauważysz, że w zasobniku systemowym miga ikonka zielonej strzałki. Jest to powiadomienie Konnekta, że są dostępne aktualizacje. Kliknij na nią.

Pokaże się okno kUpdate. Wybierz w nim, z drzewka po lewej, wszystkie wymagane aktualizacje oraz dokumentację. Na razie zostaw pozostałe aktualizacje.

Pokaże się okno ze statusem pobierania aktualizacji. Poczekaj, aż proces dobiegnie końca.

Po pobraniu aktualizacji pojawi się okno Konnekt kUpdate - instalacja aktualizacji. Wybierz w nim przycisk Tak, zainstaluj teraz.

Pojawi się okno UPD - okno instalacji aktualizacji. Poczekaj aż Konnekt się zamknie (zniknie okno główne i ikona w zasobniku systemowym) i kliknij Start. Po zakończeniu instalacji kliknij w tym samym miejscu na Zakończ.

2. kPlugins - Wtyczki

Możesz także skorzystać ze strony kPlugins.net - są tam wszystkie wtyczki dla Konnekt'a w przystępnej formie, niektóre ze źródłami kodu.

Listę wtyczek znajdziesz w kategorii Download, potem wtylko kliknij wybraną, i wybierz podświetlony na żółto plik, aby ściągnąć go na dysk.

Zapisz pliki do katalogu z wtyczkami - standardowo jest to C:\Program Files\Konnekt\Plugins\, lecz ogólnie interesuje Cię katalog \Konnekt\Plugins\ - to tam znajdziesz wszystkie plug-iny do Konnekt'a. Otwórz ten katalog, na przykład przez Start -> Uruchom.

W katalogu musisz mieć plik wtyczki. Ma on rozszerzenie .dll - sprawdź, czy na pewno tam się znajduje.

W otwartym Konnekt'cie kliknijcie na Ustawienia, potem na Ustawienia -> Wtyczki.

W oknie wyboru wtyczek poszukajcie waszej nowo wgranej wtyczki, będzie ona oznaczona ikonką z gwiazdką. Zaznaczcie ją klikając w polu po lewej od nazwy.

Trzeba będzie jeszcze zrestartować program, gdy ukaże się monit. Zróbcie to i gotowe!

3. Katalog Konnekt.info

Katalog jest oficjalnym miejscem gdzie można pobrać dodatki do Konnekta i jego wtyczek. Znajdują się tutaj skiny do powiadomień kNotify, emotikony i style CSS dla kIEview oraz dźwięki.

4. Forum Konnekt.info

Na forum Konnekta w dziale Dodatki znajdziesz elementy do niektórych wtyczek, tworzone przez użytkowników komunikatora. Lepsze dodatki z zamieszczonych trafiają do Katalogu.

5. Wersje Beta

Wtyczki w fazie rozwijania. Często wersje niestabilne, polecane zaawansowanym użytkownikom.

6. Portale o komunikatorach

Można na nich znaleźć inne dodatki, niedostępne normalnie gdzie indziej.