Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [kduoview] Avocado
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kDuoView)
zhvir
Avocado jest portem stylu basic z komunikatora Miranda stworzonego przez project19

Jeżeli ktoś chce zmienić w stylu kolory to w plikach avocado.htm oraz miniAvocado.htm ma opisane wszystkie fragmenty kodu odpowiadające za kolor danego elementu. Dla ułatwienia podaję stronę z mikserem kolorów generującym kod koloru wykorzystywany we wszystkich stylach: http://webmark.shost.pl/generatory/kolor.html

Chciałbym również podziękować Spassowi za pomocną wskazówkę dot. nazwy i pochodzenia oryginału, na podstawie samego zrzutu ekranu :)



miniAvocado



Avocado


Kliknij, aby zobaczyć załącznik (Avocado_v2.0.0.2.zip)Kliknij, aby zobaczyć załącznik (Avocado_Pack.zip)
CODE
[changelog]

v2.0.0.2
- poprawka dotycząca kodowania polskich znaków

v2.0.0.0
- dodana wersja miniAvocado
- kolejna zmiana w borderze
- powinien wreszcie wyglądać identycznie na obu kontrolkach (IE, Mozilla)
- i parę innych zmian

v1.3.0.0
- różne poprawki zbliżające styl do oryginału
- wygląd stylu jeszcze bardziej zwarty

v1.1.0.0
- zmiany w stylowaniu transferów i smsów
- poprawka dla konferencji
- dodana dyskretna nazwa sieci
- styl trochę bardziej zwarty
- plik htm lepiej opisany (dla tych którzy chcą pozmieniać kolory)
- wyrównanie emotikon z tekstem;

v1.0.0.0
- dodano stylowanie smsów i transferów plików w historii
- poprawiono rysowanie obramowania (border przeniosiony z góry na dół)
- zmiana wyświetlania statusów i powiadomień (jak w oryginale)
- inne drobne zmiany
psota
Proste i efektowne smile.gif
Jeszcze by się przydało zrobić stylowanie SMS i plików w historii wink.gif
keeveek
świetnie, świetne, świetne wink.gif Styl zagości w moim okienku rozmowy, dopóki nikt nie zrobi lepszego, a to będzie już pewnym wyzwaniem smile.gif
mk89
Dlaczego u mnie tylko wyświetla nick nadawcy a mojego już nie ? sad.gif

keeveek
uzupełnij swoje dane w katalogu
Spass
zhvir, dobry port świetnego stylu. Tak trzymaj.

Oryginał to jest bodajże basic z Mirandy.
stivo
Bardzo ładny styl jak na początek wink.gif
zhvir
Dzięki Spass. Teraz mając źródła będę mógł dojść jeszcze bliżej oryginału :)
ale nazwę stylu chyba pozostawię bez zmian bo sie przyzwyczaiłem ;)
LooZ^
Bardzo ladne smile.gif

Moze to nie dobre miejsce na to, ale jakbys szukal czegos do przerobki to polecam to: http://img294.imageshack.us/img294/79/antipropagandaoa7.png wink.gif (z blog.olicio.us)
zhvir
Nowa wersja stylu, praktycznie ukończona, do pobrania i poczytania w pierwszym poście.
stivo
Jak dla mnie ten styl mógłby być podstawowym w kDuoView wink.gif
Zobaczymy co będzie dalej..
JOUKI
Wywaliło mi K. po wybraniu 'fragment zrzutu ekranu' i zaznaczeniu obrazu.
zhvir
nie ten temat
JOUKI
Czy ja wiem? Testuję każdy styl rozmowy i wywaliło mnie tylko przy Twoim więc to chyba ten temat. tongue.gif
zhvir
zapewniam cię, że to jednak nie ten temat... style okien rozmowy nie potrafią same z siebie spowodować krytyka... proponuję ci przejrzeć logi ze zdarzenia tongue.gif
m4rciniak
Styl świetny, ale chciałem go trochę zmodyfikować i nie potrafię huh.gif . Chciałbym, żeby nick był taki jak data, ale pogrubiony - mały + identyczny margines. Nie lubię takich bajerów na "pół ekranu".
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mi pomógł. Sam kombinowałem i coś nie wychodzi.

Tak poza tym , to chyba najlepszy styl do Konnekta jaki widziałem.
zhvir
@m4rciniak: http://www.kurshtml.boo.pl/
m4rciniak
Przepraszam, nie ważne. Wcześniej kombinowałem na około - już sobie poradziłem.
psota
Brakuje w stylu %display% dla konnferencji wink.gif
zhvir
no proszę... człowiek uczy się na błędach
zresztą nie mogłem wiedzieć o tym %display% bo konferencji nie używam tongue.gif

będzie poprawione jak wyjdą większe poprawki
zhvir
większe poprawki :>
nowa wersja stylu i changelog w pierwszym poście
zhvir
przepraszam że tak piszę pod swoimi postami ale ważna aktualizacja :>

Avocado Frames concept1 (wymaga kDuoView w wersji min. 1.0.1.1 - dostępna na centralce beta)
styl jest w zasadzie wersją koncepcyjną oraz poglądową dla tych którzy chcą wykorzystać ramki w swoich stylach
ponadto z innych ciekawych rzeczy: zależnie od sieci avatar kontaktu jest inny... docelowo jeżeli kontakt będzie miał swój avatar to ten właśnie będzie wyświetlany zamiast sieciowego

uwaga! w historii niektóre zmienne w ramkach sobie nie radzą, tzn radzą ale inaczej niż by się chciało ;) problem znany
uwaga2! wersja z ramkami działa obecnie tylko na kontrolce IE (ograniczenie wtyczki)

proszę o testowanie, uwagi, propozycje i co tam jeszcze chcecie :D
można nawet wrzucać propozycje wyglądu górnego panelu... jak coś sie spodoba to chętnie wrzucę do stylu


Kliknij, aby zobaczyć załącznik (Avocado_Frames.rar)

---------------------

ponadto w pierwszym poście kolejna wersja "zwykłego" Avocado w wersji 1.3
changelog w pierwszym poście
saCOOL
Mało miejsca się zrobiło. Może mniejsza czcionka? Albo po prostu bardziej minimalistyczny panelik u góry.
stivo
U mnie nie widać rozmowy w Avocado Frames dry.gif Jest tylko białe pole...

Avocado z kolei działa bez zarzutu...
ciaastek
stivo użyj kontrolki IE
stivo
No fakt, teraz działa, ale nie może działać pod kontrolką Mozilli?
Mucha
Może kiedyś. Na razie nawet na IE nie działa do końca.
joj_sport
wczepilem avatar (nazwa pliku ta sama jak nazwa nicka). Avarat sie wyswietla, ale na tym sieciowym (u mnie GG) i jakos niezbyt ladnie to wyglada. Moze jakas instrukcja ?



Ok sorki juz mam. Zmienilem rozmiar w "Info" usera, tak jak jest w Avocado.ini (63x63px)

zhvir
tak na prawdę to ta wersja z górnym panelem nie nadaje się jeszcze do codziennego użytku, docelowo rozmiar avatara będzie dopasowywany automatycznie
joj_sport
ale i tak jest spoko, zrobilem male przerobki co do wielkosci czcionki, bo jak dla mnie wszystko bylo za duze smile.gif czekam na kolejna wersje :]
zhvir
nowa wersja, changelog w pierwszym poście
uwaga! to jest ostateczna wersja stylu (bez ramek) chyba że coś niespodziewanego wyskoczy ;)
ze0x
Oo super ta wersja miniAvocado biggrin.gif Bardziej mi sie podoba wink.gif Good job.. smile.gif
stivo
[b]zhvir[b] pracujesz dalej nad Avocado Frames? Bo może przydałoby się jakoś poprawić ten górny panel? Mało w nim jakichś szczególnych informacji, a zajmuje trochę miejsca i większa jego część jest poprostu nieużywana...
zhvir
do czasu poprawienia kilku bugów ze strony wtyczki związanych z ramkami nie będę nic robił ze stylem... poza tym opublikowałem go jedynie żeby pokazać innym twórcom stylów jakie możliwości ma wtyczka w kwestii ramek i żeby im pomóc w tworzeniu stylów opartych na tej technologii
Marrcin
zhvir, czy mógłbyś udostępnić te emotki do kDuoView, które są widoczne na screenie twojego stylu?
zhvir
http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...amp;hl=megaemot
emoty AQQ
następnym razem lepiej szukaj
fritz
Witajcie.

Uruchomilem sobie ostatnio kduoview i skorzystalem ze stylu Avocado.
Ogolnie podoba mi sie zarowno wtyczka jak i styl, mam jednak maly problem z poprawnym wyswietlaniem wiadomosci.

Nie wiem czy to problem samej wtyczki czy tez ustawien stylu. Bardzo prosilbym Was o weryfikacje.

Moj problem dotyczy konferencji, jako ze czesto z niej korzystam.
Kiedy w trakcie rozmowy odezwie sie jedna osoba, widac jej nicka i niby jest ok, ale jezeli za chwile powie cos druga to nie ma naglowka z nickiem osoby2 tylko widac kontynuacje jakby osoba1 caly czas mowila. Przyklady ponizej:
1. Konnekt (kduoview+avocado)

2. Ta sama rozmowa w GG 7


Poza tym mam jeszcze klopot z wyswietlaniem polskich znakow. Mam angielskiego windowsa, z polskimi ustawieniami lokalnymi. Przed uzywaniem kdoview bylo ok, teraz wyglada tak:


[edit]
Zapomnialem dodac, ze w konferencji nie dzialaja ikonki - kolejny problem.
[/edit]

Bardzo prosze o pomoc.

Thanks from the mountain. smile.gif

Pozdr.
FRitz
zhvir
przetestujcie poprawki dot. konferencji i kodowania... uprzedzam, że nie mogłem sprawdzić ani jednego ani drugiego przed wypuszczeniem tej wersji :> jeżeli będzie w miarę dobrze to dam jeszcze kilka poprawek i wrzucę do pierwszego posta

ps. niedziałające emoty to raczej problem wtyczki i ten problem należałoby zgłosić w temacie o kDuoView
edit: brak emot w konferencji jest prawdopodobnie spowodowany brakiem zestawu emotikon przygotowanego specjalnie dla konferencji (każda sieć ma swój własny id i chyba tak samo jest z konferencjami)... chociaż...

załącznik usunięty (patrz posty 1 i 40)
fritz
Wyglada na to, ze dziala. Jednak mankamentem jest to ze imie z naglowkiem pojawia sie w konferencji tylko raz. Pozniej jezeli inna osoba sie odezwie to imie wyswietlane jest tą sama czcionka jak pisana wiadomosc tyle, ze jest widoczne przed sama wiadomoscia (<imie> <wiadomosc>). Po tym jak ja sie odezwe pojawia sie naglowek z nickiem pierwszej osoby ktora cos napisze a pozostale tak jak wyzej.
Rozumiem, ze to kwestia wtyczki, wiec bede pytal w odpowiednim miejscu.

Dzieki za interwencje wink.gif

Pozdr.
FRitz
zhvir
W związku z wypuszczeniem dzisiaj przez Muchę nowej wtyczki kDuoView w wersji 1.1.1.2 usuwam wersję z posta 38 gdyż problem z nickami w konferencjach został rozwiązany, w pierwszym poście zamieściłem wersję z poprawionym kodowaniem polskich znaków... nic wielkiego tongue.gif
mar3k
zhvir mógłbyś zrobić wersje Avocado, tak aby kolor zielony zastąpiony był jasnym niebieskim - jeśli jest to możliwe to byłbym bardzo wdzięczny smile.gif.

Prosze bo sam tego, że tak to ujmę - nie ogarniam... tongue.gif
zhvir
@mar3k: przeczytaj dokładnie pierwszy post w tym temacie i zrób tak jak jest opisane... w zmianie kolorów nie ma nic czego normalny człowiek nie mógłby ogarnąć
dampis
otworz plik Avocado.htm chocby w notatniku odszukaj klase ".recv" i w niej zmien w "background-color:" z '#9dce61' na '#00FFFF' i juz bedziesz mial zamiast zielonego kolor jasno niebieski to chyba nie trudne.pzdr
mar3k
dampis - wub.gif

Teraz wygląda ślicznie ... rolleyes.gif
Wirone
Fajny styl, trochę go sobie przerobiłem:
Obraz
i jest klawo

ALE

Odpaliłem z ciekawości konferencję i nie wyświetla poprawnie, nick rozmówcy pojawił się tylko raz a potem wypowiedzi już tylko doklejały się do moich.. ale i tak nie korzystam z konferencji więc trudno ;]

Tak czy siak dobra robota.
Pawson
1. Przy probie zrobienia zrzutu ekranu wywala mi konnekt sad.gif

2. Jak zrobic zeby emotikony byly widoczne ? W zakladce emotikony probuje wgrac jakies emotki i niestety ich nie widac



Ogolnie super styl, bardzo mily dla oka.


Pozdrawiam
vastian
jak zrobić żeby automatycznie przechodziło do ostatniej linikiwpisanego tekst bo u mnie sie nie przewija:(
WRON3k
musisz najpierw dodać do Konnekta wtyczkę kduoview a następnie ściągnąć ten styl i ustawić go w ustawieniach konnekta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.