Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Areao4 Modified By Gracek ;)
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
Gracek
Modyfikacja stylu areao4. Dodałem tło, zmieniłem kolorki nagłówków, kilka czcionek, ustawiłem przezroczystość. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. wink.gif

Tło można zmienić, podmieniając plik tlo.png.
W jednym miejscu (informacja o zmianie statusu) dałem czcionkę Myriad Pro (komercyjna, do zassania stąd). W przypadku jej braku, komunikat zostanie wyświetlony jakąś inną czcionką - już nie pamiętam, bodajże tahomą. xD

Załączniki

zhvir
jakoś dziwnie wygląda prawe górne zaokrąglenie headera... przydałoby się zrobić je przezroczyste :>
keeveek
podoba mi się smile.gif kocham style z przezroczystymi okienkami i łatwą możliwością podmianki tła

PS> najlepiej jeśli zrobisz w archiwum katalog, aby dzięki używaniu opcji "wypakuj tutaj" nie okazywało się, że zaśmiecamy sobie katalog. (taki jest chyba standard)


szybkie pytanie: Czy styl wymaga IE7 ? bo u mnie nie są przezroczyste..



IE 6.0 XP SP2
Gracek
QUOTE
jakoś dziwnie wygląda prawe górne zaokrąglenie headera... przydałoby się zrobić je przezroczyste :>

nie można zrobić przezroczystości w IE, chyba że to IE7. zrobiłem najlepiej jak mogłem - dałem lekko podkolorowany biały.
QUOTE
PS> najlepiej jeśli zrobisz w archiwum katalog, aby dzięki używaniu opcji "wypakuj tutaj" nie okazywało się, że zaśmiecamy sobie katalog. (taki jest chyba standard)

mi po kliknięciu w wypakuj tutaj, wypakowuje domyślnie wszystkie pliki do folderu o nazwie takiej, jak nazwa archiwum. gdybym zrobił tak jak mówisz - byłoby podwójnie
QUOTE
Czy styl wymaga IE7 ? bo u mnie nie są przezroczyste..

wszystko zrobione jest na filtrach, więc powinno działać na IE<7. niestety, ja mam tylko siódemkę, więc nie mam możliwości tego sprawdzić. komuś jeszcze nie działa przezroczystość?
MSQ
Świetny styl smile.gif Dostosuje sobie jeszcze go pod siebie i ten styl ląduje w moim oknie rozmowy, dzięki biggrin.gif
stivo
QUOTE(Gracek @ 9.02.2007 - 18:28) *

wszystko zrobione jest na filtrach, więc powinno działać na IE<7. niestety, ja mam tylko siódemkę, więc nie mam możliwości tego sprawdzić. komuś jeszcze nie działa przezroczystość?

U mnie też nie działa... dry.gif
keeveek
większość osób używa winRar albo winZip i tam po "unpack here" wypakowuje się bez żadnego katalogu, i jak już mówiłem, - standardy są inne, ale w porządku, przecież to nie jest konieczne

sprawdziłem styl na innym komputerze i na innym K - nie działa. Spróbuj zobaczyć jak zrobił to zhvir w zEclipse. A potem liczę na więcej takich stylów smile.gif

da się zrobić przezroczyste headery, wystarczy dać
CODE

background-color: transparent;
background url(blabla);
filter: alpha(opacity=75, Style=0);





teorytycznie powinno to też działać do wysyłania, odbierania wiadomości, ale u mnie nie chce działać..
Gracek
keeveek, mniej więcej tak mam zrobione, tylko filtr nieco inaczej wygląda:
CODE
filter: alpha(opacity=80); -moz-opacity: 0.8;

może to jest tego przyczyną. pozamieniałem wszystkie na takie, jak Ty dałeś, paczka w pierwszym poście poprawiona.
a zhvirowi chodziło o prawe górne zaokrąglenie smile.gif
QUOTE
teorytycznie powinno to też działać do wysyłania, odbierania wiadomości, ale u mnie nie chce działać..

tak, trzeba dać obrazek jako tło wink.gif

byłoby miło, gdyby ktoś dał znać, czy teraz działa =)
zhvir
-moz-opacity można sobie darować bo kieview to kontrolka oparta na silniku IE... natomiast nie jest wykluczone że w kDuoView zapis ten byłby potrzebny przy korzystaniu z kontrolki mozilli :)
stivo
U mnie dalej nic..
zimaq
Ustawcie height dla elementów które mają być przezroczyste - powinno pomóc ( implikacja hasLayout ).
keeveek
ale jak ustawiać height dla elementów, które mają się wydłużać o.O
jiobel.
A jedno z drugim się wyklucza? ;-p
keeveek
zimaq, możesz udostępnić ewentualny przerobiony plik css? bo mi mimo wszystko nijak to wyjść nie chce..
riddle
QUOTE
nie można zrobić przezroczystości w IE


Bzdura. :]
http://art.webesteem.pl/17/wstd_przezroczystosc.php

W numerze… sposób jak zrobić przezroczyste tło nie dotykając Filter.Alpha i jak zaaplikować hasLayout bez psucia wymiarów. Tylko 0.00 PLN. wink.gif
JOUKI
@riddle, ahhh... niedługo przy Twoich zdjęciach będę bawił się skórą smile.gif

@Gracek, pozwolę sobie przerobić 'to' na co nieco 'walentynkowo' smile.gif
Gracek
Dziś postanowiłem się za to wziąć, no i zrobiłem. wink.gif
Archiwum w pierwszym poście jest już podmienione, zapraszam do pobierania. smile.gif
Chciałbym podziękować koledze inzaghi89 za pomoc przy testach (u mnie nie było to możliwe, gdyż mam IE7) oraz zimaqowi za to height. =]
Jest jedna niedoskonałość, mianowicie po dodaniu height (co jest warunkiem przezroczystości) do .body czcionka zmienia się z takiej:

w taką:

sad.gif
Jeśli ktoś wie, czy można coś z tym zrobić, prosiłbym o kontakt.

Chciałbym nadmienić też, iż skorzystałem ze sposobu riddle'a, ale chyba nie przyniósł on rezultatów - wszystkie te filtry wyglądały tak samo.

QUOTE(JOUKI)
@Gracek, pozwolę sobie przerobić 'to' na co nieco 'walentynkowo' smile.gif

oczywiście wink.gif
keeveek
wszystko działa pieknie, ale jest maleńki błąd. otóż w grupowanych wiadomościach godzina nachodzi na tekst




EDIT: styl trochę rozsypuje się w historii, kiedy data jest długa, możnaby zmniejszyć czcionkę w headerach historii na przykład, lepsze to, niż rezygnowanie z wyświetlania pełnej daty
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.