Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KTransfer
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Przemek
Witam!
Mam pytanie używamy z kolegą Konnekta w jednej sieci. Wysyając jednak pliki po lanie maksymalny transfer to 60 kilo dlaczego? Zaznaczam ze używamy najnowszej wersji sad.gif Teoretycznie powinno być około 10 mega sad.gif tak jak zwykle!
bakerss
hmmm mi sie zdaje ze mam to samo poza sieć [1550] nie moge wysylać jakiś błąd a w sieci jest błąd odbioru :/
UNK
zauwazylem ze przy wysylaniu pliku kTransfer otwiera na poczatku jedno okno a gdy zaczyna wysylac otiwera drugie w ktorym nic sie nei dzieje nie mozna go zamknac...po zakonczeniu wysylania pliku to samo..nie da zamknac sie okna trzeba wylaczyc i wlaczyc K
hao
Poproszę o log z taką sytuacją i info czy jesteś za NATem i gdzie wysyłałeś???

QUOTE
Wysyając jednak pliki po lanie maksymalny transfer to 60 kilo dlaczego?

To dosyć dziwne, u mnie transfery bywały znacznie wyższe... Może kwestia podanych IP (żeby mieć lanową prędkość powinno się podać lanowe IP, albo przesyłać przez kLAN i używać autodetekcji IP)?
eubie
U mnie kTransfer dziala normalnie smile.gif 6000kB/s smile.gif
Przemek
Hao u mnie mam wlaczony klan ale nie wiem jak wyszukac osoby dostepne. Kiedys taka opcja byla teraz nie widze jej nigdzie. Ustawienia ip mam dobre bo nie ma innej mozliwosci. sad.gif
case
QUOTE(Przemek)
Hao u mnie mam wlaczony klan ale nie wiem jak wyszukac osoby dostepne. Kiedys taka opcja byla teraz nie widze jej nigdzie

szukasz tak, jak kontakty GG, tylko zmieniasz siec na kLan i w miejsce numeru [jak przy GG] wpisujesz nazwe kompa delikwenta [albo "*" i wyszuka wszystkie dostepne] :wink:

PS: moglbys hao zmienic nieco wyglad okna szukania po zmianie sieci na kLan, bo po co pola takie jak "miasto", "plec" czy "wiek" ... :?:
hao
Po to, że po nich TEŻ można szukać! O ile ktokolwiek ma na sieci połączony kLAN w danym momencie...
vojtek
Ja rowniez mam problem z kTransferem we wlasnej sieci.. Wysylam z predkoscia 60kb/s, a odbieram juz ok (4000kb/s) - brat ma gg. Mam ustawienia domyslne (nic nie zmienialem), pisze ze wtyczka dziala na porcie 1551.

Aha, dodam jeszcze ze brat jest widoczny jako 192.168.0.*
Przemek
Niestety mimo usilnych chęci nie udało mi sie przesylać plików za pomocą kTransferu wiecej niż 80 kilo! Hao mowił coś o przesyłaniu przez kLana przy wyborze kontaktu z kLana wyświetla mi się że uzytkownik nie ma mnei w kontaktach lub ma wyłączoną opcję p2p sad.gif - zaznaczam że wszystko jest w porządku (komp w drugim pokoju). Próbowalem róznych konfiguracji i niestety lipa sad.gif

Ustawienia wydawalo by się są banalne bo komp jest tylko połączony przez switch i nic wiecej czyli adres ip i port ale nie działa niestety !
bakerss
QUOTE
przy wyborze kontaktu z kLana wyświetla mi się że uzytkownik nie ma mnei w kontaktach lub ma wyłączoną opcję p2p

mam to samo nie wiem co jest kumpel ma konnekta sam mu wszystko ustawiałem a tu klapa ani od niego ani odemnie po sieci nie da sie wysyłać po klanie i przez gg znaczy nie dało sie może po zmianie na 102 coś sie zmieniło biggrin.gif
UNK
QUOTE(hao)
Poproszę o log z taką sytuacją i info czy jesteś za NATem i gdzie wysyłałeś???

nie wiem gdzie mam szukac takiego loga...w histori nic mi nie zapisuje o wyslanych/przyslanych plikach
nie jestem za NATem porty mam ustawione 1550
wysylalam to kolezanki ktora mieszka na drugim osiedlu (kilka kilometrow dalej)
i to sie zdarza tylko przey przesylaniu do tej osoby (tzn jak narazie tylko tej na chyba 3-4 sprawdzone)
case
QUOTE(hao)
Po to, że po nich TEŻ można szukać! O ile ktokolwiek ma na sieci połączony kLAN w danym momencie...

aa, nie wiedzialem... czyli wykozystuje do identyfikacji wszystkie te dane, ktore ustawiamy dla GG [ustawialismy wczesniej] dla GG [i wysylali do Katalogu Publicznego] :twisted:
Przemek
Tak wiec wiadomo co z tym kTransferem się dzieje czy nie?
Peper
co do szukanie ludzi w sieci[KLan]:
gdy szukam wszystkich(*) to nie znajduje samego siebie, gdy wpisze jakies swoje dane to mnie znajduje. Czy ten efekt byl zamierzony ?
hao
Tak, jeżeli nie podasz żadnych kryteriów i NIE zaznaczysz "tylko online" kLAN wypisuje wszystkie komputery jakie znajdzie w otoczeniu sieciowym.
Wpisując dowolne kryteria, lub ustawiając "tylko online" kLAN rozsyła swoje zapytanie i odpowiedzą tylko włączone kLANy na necie...
Przemek
Sorki a po co chcesz szukać siebie? biggrin.gif
Przemek
Dobra Hao ekstra szybki jestes tylko dalej nie rozwiazalismy tematu błędnego transferu po lanie kTransferze pytanie co jest grane ze wysyla pliki z predkoscia 60 kb do drugiego kompa polaczonego switchem tylko!
Peper
hao ale czemu szukając * nie znajduje swojego komputera a gdy szukam z kryteriamy, do ktorych pasuje moje konto to mnie znajduje?

UPDATE: dobra, juz wiem, nie bylo pytania biggrin.gif (wpisalem * w pierwsze lepsze pole a nie w "Nr. konta")

Potrzebuje siebie na liscie do roznych testow, a to wyszlo jak sie probowalem znalezc biggrin.gif
hao
QUOTE
Dobra Hao ekstra szybki jestes tylko dalej nie rozwiazalismy tematu błędnego transferu po lanie kTransferze pytanie co jest grane ze wysyla pliki z predkoscia 60 kb do drugiego kompa polaczonego switchem tylko!


Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie... Być może dlatego, że kTransfer (tak zastałem to po p2p.dll) wysyła dane w dosyć małych bloczkach...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.