Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: znak "^"
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
rosomak
dzis uaktualnilem konnekta do .102 i zauwazylem malutki blad;)
gdy chce napisac wiadomosc rozpoczynajaca sie od "^aaaa" to wysyla sie tylko "aaaa" , samo "^" sie nie wysyla;)
"^^" = "^"
czyli jakby ten pierwszy ^ jest ignorowany:)?
Olórin
to nie bug smile.gif pierwszy znak ^ oznacza ze wiadomosci ma byc formatowana(kolory,pogrubienie,italic,podkreslenie) i wtedy mozesz uzywac tagow html <u><b><i><font color="#rrggbb"> smile.gif
myszor
QUOTE(rosomak)
dzis uaktualnilem konnekta do .102 i zauwazylem malutki blad;)
gdy chce napisac wiadomosc rozpoczynajaca sie od \"^aaaa\" to wysyla sie tylko \"aaaa\" , samo \"^\" sie nie wysyla;)
\"^^\" = \"^\"
czyli jakby ten pierwszy ^ jest ignorowany:)?

Tak ma byc smile.gif
Od wersji .100 wiadomosc rozpoczynajaca sie od znaku "^" wlacza mozliwosc jej formatowania (pogrubianie, kolory etc.)
Peper
hehe też to zauwazylem i tez nie wiedzialem do czego to sluzy biggrin.gif
shw
przydalaby sie mozliwosc wylaczenia tego...
misiu98
...chciałem tylko nieśmiało wtrącić, że w HTML-u ucieka się obecnie od tagu <font> na rzecz stylów. czy css-y też będą / są obsługiwane?
nix
QUOTE(misiu98)
...chciałem tylko nieśmiało wtrącić, że w HTML-u ucieka się obecnie od tagu <font> na rzecz stylów. czy css-y też będą / są obsługiwane?

o nie wiedzialem... myslalem ze to tylko taka moda... :D dziwne zeby zmieniac dobry standard.. :]
torn
CSSy to nie moda, to standard i to mocno ugruntowany. Generalnie zawsze staram się robić tak żeby całe formatowanie siedziało w CSSie.
hao
QUOTE
...chciałem tylko nieśmiało wtrącić, że w HTML-u ucieka się obecnie od tagu <font> na rzecz stylów. czy css-y też będą / są obsługiwane?


Tag Font jest tu na miejscu, bo formatujemy wiadomość do wysłania, w której z założenia kolor wstawiamy CZASEM i który musi być prawidłowo odczytany po drugiej stronie (a z CSSem byłby problem)...
CSSy w samym oknie rozmowy obsługuje za to kIEview...

Co do standardów, wystarczy zerknąć na kod www.konnekt.info www.stamina.eu.org czy www.th7.org... Gdzie nie spojrzeć CSSy biggrin.gif
nix
QUOTE(torn)
CSSy to nie moda, to standard i to mocno ugruntowany. Generalnie zawsze staram się robić tak żeby całe formatowanie siedziało w CSSie.

to prawda ze standard ale moda sie zrobila na uzywanie wszedzie... czasem drobne przegiecie... bo przeciez czesto wystarcza normalne tagi htmla bez css... nie znaczy to ze nie uzywam css i nie popieram.. daje on wieksze mozliwosci ale czesto nie sa one potrzebne :]
hao
Chodzi właśnie o to, że tagi html'owe ustawiające wygląd są IMHO kompletnie bez sensu... Sam HTML ma określić prostą strukturę strony, gdzie nagłówek, gdzie akapit itd... CSS ma zająć się wyglądem... Szkoda że są tak duże rozbieżności w ich implementacji na różnych platformach..
Olórin
QUOTE(hao)
Szkoda że są tak duże rozbieżności w ich implementacji na różnych platformach..

Szkoda.....bo CSS daje bardzo duże możliwości, i tutaj IMHO lepiej radzi sobie z nim mozilla i opera niż ie biggrin.gif
burcu
QUOTE(Olórin)
Szkoda.....bo CSS daje bardzo duże możliwości, i tutaj IMHO lepiej radzi sobie z nim mozilla i opera niż ie biggrin.gif


<offtopic>
Czy ktoś tutaj wspominał Mozille czy mi się tylko wydaje biggrin.gif
</offtopic> :wink:
shw
nie sadze, zeby mozilla radzila sobie z cssem lepiej niz ie..
widzialem wiele stronek, ktore przez css na ie wygladaly zgodnie z zamierzeniami, a na mozilli zupelnie rozwalone.
zreszta mozilla ma czasem humorki co do znacznikow
pienio
QUOTE(burcu)
QUOTE(Olórin)
Szkoda.....bo CSS daje bardzo duże możliwości, i tutaj IMHO lepiej radzi sobie z nim mozilla i opera niż ie biggrin.gif

<offtopic>
Czy ktoś tutaj wspominał Mozille czy mi się tylko wydaje biggrin.gif
</offtopic> :wink:

pragne zauwazyc ze i opera zostala wymieniona!
hao
QUOTE
Szkoda.....bo CSS daje bardzo duże możliwości, i tutaj IMHO lepiej radzi sobie z nim mozilla i opera niż ie


Jako osoba robiąca strony internetowe powiem Ci, że jest dokładnie na odwrót...
Olórin
ie olewa 2 rzeczy: display w css'ach i przeźroczystość w png
Sija
QUOTE(Olórin)
ie olewa 2 rzeczy: display w css'ach i przeźroczystość w png


dodatkowo MZ obsluguje juz CSS3 [przedrostki -moz], czego IE nie robi...
hao
z kolei MZ i Opera nie przyjmują parametru Width dla elementu A, i miewają dziwne problemy z pozycjonowaniem paddingów...
MiLKA
No i Opera nie lubi dobrze traktowac dobrodziejstwa DIV z position: absolute sad.gif A takie to fajne ;-)
Olórin
największe róznice są w wyświetlaniu ramek np. dotted smile.gif pod kazda przegladarka wygląda inaczej :evil: i najlepiej pod MZ tongue.gif

mozilla czy opera maja tez duuzzzooo fajnych funkcji :] gesty myszy, dodatek WebDeveloper(dla MZ), blokowanie obrazkow z danego hosta, i wiele, wiele innych od których można sie uzaleznic (tak jak od K ;p)

generalnie jak ktoś gdzieś napisał łatwiej zrobić stronę pod mozille i później przerabiac tak zeby pod ie dobrze wygladala niz napisac strone pod ie i przerabiac dla mozilli smile.gif
Puma
QUOTE(Olórin)
gesty myszy


gesty myszy ma nakładka MyIE2 na IE biggrin.gif
Olórin
właśnie...nakładka ;p znalazlo sie paru programistow ktorym zechcialo sie robic nakladke....to tak jak z pgg smile.gif
torn
Widzę tu lekki OT. Może wrócimy do tematu zanim rozpocznie się kolejny flamewar Mozilla vs. IE.
pamo
Zmienil sie temat rozwazan.... Style oczywscie, ze sa potrzebne, od dawna juz opieram formatowanie stron na nich... i musze niestety stwierdzic, ze Mozzilla, o ktorej tutaj wspominacie rzeczywscie ze stylami sobie nie radzi...
QUOTE
Szkoda.....bo CSS daje bardzo duże możliwości, i tutaj IMHO lepiej radzi sobie z nim mozilla i opera niż ie 

bzdura... sypia sie strony i tyle... co z tego, ze obsluguje cos tam skoro podstawowe znaczniki sa zle interpretowane. na ten temat wiecej wypowiadal sie nie bede. dopuki Mozzilla nie bedzie prawidlowo wyswietlac stron (a to przeciez jest glownym zadaniem przegladarki) zostane przy IE.
Olórin
ja jedyny "bug"(?) w mz znalazlem to ze jak jest
CODE
<a href="javascript:.....">

to nie zadziala, musi byc
CODE
<a onclick=".....">

z reszta nie ma problemow....WSZYSTKIE strony mi na niej dzialaja biggrin.gif......moze z tym paddingiem cos jest, ale to szczegol smile.gif wszystkie strony na niej dobrze wygladaja smile.gif

a i jeszcze jedno z mojej strony smile.gif w mozilli pasek postępu faktycznie jest paskiem postepu, a w ie to chyba % upłyniecia timeouta smile.gif bo jakos to nie bardzo dziala smile.gif

na mozille namowilem 2 osoby za sprawa 1 screenshota...mojej strony, i teraz ją sobie zachwalaja biggrin.gif ciekawe kiedy przejdą na konnekta biggrin.gif

podsumowując: każdy używa jaka przegladaka bardziej mu pasuje, gdyby ludzie robili strony zgodne z w3c to by nie bylo problemow z w/w roznicami, owszem kazda przegladarka moze wyswietlac to minimalnie inaczej, ale to normalne smile.gif

mysle ze na tym powinnismy zakonczyc ten off topic smile.gif


EOT
pamo
QUOTE(Olórin)
na mozille namowilem 2 osoby za sprawa 1 screenshota...mojej strony


a mozesz mi przeslac ten screenshot ? hehe...

ja akurat w pierwsze 10 minut uzywania Mozilli bawilem sie dodatkami, funkacjami itp. wszystko pieknie... ale jak zaczalem ogladac strony to zrezygnowalem natychmiast...
Olórin
okej, ale jutro bo musze sie jeszcze na sprawdzian z polskiego pouczyc sad.gif
shw
olorin - to cos slabo szukales - qmpel zrobil stronke - obejrzyj ja sobie pod IE i pod mozilla (niewazna jakosc strony - mi sie tam nie podoba, ale niech sie chlopak cieszy, ze ladna zrobil wink.gif)
- co ciekawe mozilla fajnie obciela mu tabelki z 'newsami' - 0 textu biggrin.gif
http://jtdesign.prv.pl/
torn
EOT. Jak chcecie gadać o mozilli i ie to zapraszam do działu Hyde Park.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.