Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [kdouview] GoneDark
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kDuoView)
dampis
postanowilem opublikowac swoj port stylu GoneDark pod kDuo

troche sie przy nim pomęczyłem, a głownie przy belce z avatarem i tu wzorowalem sie na stylu Riddle'a do kIE, ale i tak nie poradzilem sobie z tym do konca bo po czyszczeniu okna belka znika i nie wiem jak zrobic zeby nie znikała i czy wgole sie tak da pod kDuo.

styl moze nie jest dobrze dopracowany i niektore rzeczy wygladaja tak jak wygladają, ale inaczej nie potrafie tongue.gif i tak np. grupowanie rozni sie od tego co u Riddle'a, bo na koncu wiadomsci grupowanej dalem poprostu 'border-bottom: ...;' gdzie u Riddle'a jest wstawiony 'png', probowalem to zrobic, ale za skarby nie udalo mi sie zrobic tak zeby kDuo wyświetlał element utworzony przez extenssion mad.gif .

styl testowany na IE7, ale na IE6 nie powinno byc problemów, a ze nie mam tego jak teraz sprawdzic to prosze o ewentualne zgloszenie mi błędu.

co do avatarów to PPM na kontakt, wiecej, potem w okineku znowu wybieramy wiecej i tam na dole jest wybor
avatara.
jesli osoba nie ma avatara to w katalogu konnekta w folderze 'avatars' powinien sie znalesc plik 'brak.jpg' ktory ma przedstawiac...no wlasnie co chcecie to tam wstawcie a bedzie sie on wyswietlal jako avatar osoby ktora nie ma go ustawionego w 'wiecej kontaktu' blink.gif
wymiary avatara to 32x32 px

styl wygląda tak:

belka jest na stałe przyczepiona do okna to znaczy nie przesuwa sie z jego zawartością, ale tak jak mowilem znika po czyszczeniu okna.
(nick w rzeczywistosci wyglada troche inaczej, a mianowicie spiera sie na belce)

wszelkie pomysły i spostrzezenia dotyczące stylu prosze pisac w tym temacie.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (GoneDark.rar)
zhvir
QUOTE(dampis @ 16.02.2007 - 16:35) *
i tak np. grupowanie rozni sie od tego co u Riddle'a, bo na koncu wiadomsci grupowanej dalem poprostu 'border-bottom: ...;' gdzie u Riddle'a jest wstawiony 'png', probowalem to zrobic, ale za skarby nie udalo mi sie zrobic tak zeby kDuo wyświetlał element utworzony przez extenssion mad.gif .

nie widzę potrzeby stosowania ani extension, ani border-bottom do wyświetlania dolnego bordera - vide Avocado(?)
a jeżeli są problemy z extensions lub js w kduo to należy opisać problem w temacie wtyczki


Mucha
QUOTE(dampis @ 16.02.2007 - 16:35) *
ale i tak nie poradzilem sobie z tym do konca bo po czyszczeniu okna belka znika i nie wiem jak zrobic zeby nie znikała i czy wgole sie tak da pod kDuo.
Podczas czyszczenia rozmowy usuwane jest wszystko co w body, więc także belka (po "Czyść" rozmowa jest uznawana wciąż za tą samą, nie jest "cięta"). Mogę dodać zmienną odpowiedzialną za dodawanie jakiegoś tekstu tuż po wyczyszczeniu okna.
dampis
QUOTE(zhvir @ 17.02.2007 - 10:08) *

nie widzę potrzeby stosowania ani extension, ani border-bottom do wyświetlania dolnego bordera - vide Avocado(?)


tak to wiem tylko problem w tym ze border pierwszej wiadomosci po otrzymaniu następnej ma się zmieniac na taki jak w wiadomosciach grupowanych, a do tego chyba trzeba extension lub js? wiec jeszcze z tym powalcze.

@Mucha: dobry pomysł i przyda się na pewno nie tylko w tym stylu, wiec jestem za dodaniem takiej zmiennej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.