Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: EmNotify - mala propozycja (pytanie?).
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Poke_
Czy jest mozliwosc wylaczenia tego wyskakujacego okienka z informacjami o poczcie? Jak mam informacje przez kNotify to juz nie potrzebuje dodatkowych powiadomien. No chyba ze czegos nie zauwazylem w konfiguracji tej wtyczki ale nie wydaje mi sie.
case
QUOTE(Poke_)
Czy jest mozliwosc wylaczenia tego wyskakujacego okienka z informacjami o poczcie? Jak mam informacje przez kNotify to juz nie potrzebuje dodatkowych powiadomien. No chyba ze czegos nie zauwazylem w konfiguracji tej wtyczki ale nie wydaje mi sie.

powiadomienie przez kNotify to taki "bajer" [jak w samochodach z elektrycznymi szybami - K jest takim samochodem tongue.gif], dodany z czasem, natomiast to okno, o ktorym mowisz, to glowna idea tej wtyczki - przeciez widzisz tam temat mail'a, od kogo przyszedl, ile ich jeszcze jest na skrzynce itp. :roll:
Poke_
Ale skoro wtyczka wspolpracuje z knotify to powinna byc mozliwosci wlaczenia/wylaczenia tego informacyjnego okna. Po co dublowac powiadomienia?
case
QUOTE(Poke_)
Ale skoro wtyczka wspolpracuje z knotify to powinna byc mozliwosci wlaczenia/wylaczenia tego informacyjnego okna. Po co dublowac powiadomienia?

mylisz w ogule pojecia :!: :!: :evil: :evil: :evil:

kNotify powiadamia o nowych wiadomosciach tip'em [swoja droga przez 2 sek [czy tyle, ile sobie ktos ustawil], czyli jak Cie nie bedzie wtedy przy komputerze, to nie bedziesz wiedzial, ze cokolwiek dostales ?? ...fajnie], natomiast okno wyswietla sie po kliknieciu na ikonke w tray'u i zawiera wszystkie szczegolowe informacje :!:

nie kumam na czym tu polega powielanie... :roll:
Poke_
Wybacz ale to czy myle czy nie pojecia to moja sprawa bo to mi a nie Tobie przeszkadza, ok?

Dalem propozycje rozwiazania pewnego problemu (tak, tak - dla mnie problemu) - jak autor bedzie chcial cos z tym zrobic, fajnie, jak nie trudno.
case
tylko nie bij :?

forum to forma publicznej konwersacji, wiec w tej kwestii tez nie myl pojec :evil:

Twoje problemy sa Twoimi problemami, jesli stawiasz te dwa powiadomienia (o ktorych byla tu mowa) na rowni, to w ciekawy sposob wykozystujesz wtyczki, ale jak juz mowilem to tylko Twoja sprawa :wink:

powodzenia
MiLKA
nie potrzebuje Piotek nic robić wink.gif jak jeszcze uczestniczyl intensywnie przy pracach nad emNotifier to mu takie cos podsunalem, nie zrobil tego tak jak chcialem, ale dal mozliwosc zrobienia tego samemu smile.gif więc zrobiłem, a co!! tongue.gif wystarczy pobrac ten plik http://milewski.ws/k/nowindow.zip i rozpakowac go do dowolnego katalogu w K, potem we wtyczce wybrac ten plik jako styl.
Poke_
QUOTE(MiLKA)
nie potrzebuje Piotek nic robić wink.gif jak jeszcze uczestniczyl intensywnie przy pracach nad emNotifier to mu takie cos podsunalem, nie zrobil tego tak jak chcialem, ale dal mozliwosc zrobienia tego samemu smile.gif więc zrobiłem, a co!! tongue.gif wystarczy pobrac ten plik http://milewski.ws/k/nowindow.zip i rozpakowac go do dowolnego katalogu w K, potem we wtyczce wybrac ten plik jako styl.


Ha! To jest to! Dzieki!

BTW: ten pliczek powinien byc dolaczany standardowo do tej wtyczki. Powaznie.
case
QUOTE(Poke_)
ten pliczek powinien byc dolaczany standardowo do tej wtyczki. Powaznie.

tak, zeby tworca wtyczki pozbawil ludzi mozliwosci kozystania z owocow jego pracy. to bo bylo rozsadne posuniecie. :roll:
Sahasrara
Nie, żeby użytkownik mógł wybrać styl wtyczki który nie pokazuje mu okienka którego nie życzy sobie oglądać. wink.gif
Olórin
QUOTE(Sahasrara)
Nie, żeby użytkownik mógł wybrać styl wtyczki który nie pokazuje mu okienka którego nie życzy sobie oglądać. wink.gif


OFF TOPIK: twój post jest 10 000 na forum biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Poke_
QUOTE(Olórin)
QUOTE(Sahasrara)
Nie, żeby użytkownik mógł wybrać styl wtyczki który nie pokazuje mu okienka którego nie życzy sobie oglądać. wink.gif


OFF TOPIK: twój post jest 10 000 na forum biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Ej, to ja proponuje jakas nagrode:
a) mi pomogl
cool.gif 10.000 to ladna liczba.

:wink:
case
QUOTE(Sahasrara)
Nie, żeby użytkownik mógł wybrać styl wtyczki który nie pokazuje mu okienka którego nie życzy sobie oglądać. wink.gif

przeciez nie mowie, ze ten styl musialby byc domyslnym stylem, ale watpie, zeby ktos kto zrobil wtyczke, udostepnial cos takiego

z reszta jak widac - nie zrobil tego :wink:

skoro jednak dla kogos jest to przydatne, to bardzo fajnie, ze MiLKA sie zlitowal i wrzucil :wink:

nie widze wiekszego sensu daleszej rozmowy na ten temat, chyba, ze bardzo Wam na tym zalezy :wink:

aaaa, jesli juz, to chcialbym tylko, zeby Poke_ wytlumaczyl mi kwestie, ktora juz poruszylem, czyli: jaki ma sens powiadamianie samym kNotify, w chwili gdy nie bedzie go przy komputerze [i po chwili wroci, nie wiedzac o nadeszlych mail'ach] biggrin.gif
sorry, ale strasznie mnie to ciekawi, moze i inni sie czegos naucza biggrin.gif

pozdrawiam
SandmmaN
Myślę że będzie mieć koperte w trayu, po kliknięciu na którą nic sie nie pokaże (standardowo pokazuje sie okno z tematami, nadawcami i kontami na ktorych sa nowe wiadomości).
Am I right? wink.gif
case
QUOTE(SandmmaN)
Myślę że będzie mieć koperte w trayu, po kliknięciu na którą nic sie nie pokaże (standardowo pokazuje sie okno z tematami, nadawcami i kontami na ktorych sa nowe wiadomości).
Am I right? wink.gif

i fink ju ar wink.gif

tak wiec, bedzie ikonka ktora nic nie otwiera wink.gif aby zobaczyc co przyszlo trzeba sciagac klientem, zeby w koncu okazalo sie, ze to reklama plyty Ich Troje [nie w ironiczym bynajmniej znaczeniu tongue.gif ]
dobra juz siedze cicho :wink: ktos tak chce to prosze... rozni ludzie, rozne [zachcianki], jeden konnekt laugh.gif
MiLKA
Nie pojawi sie zadna koperta w trayu wink.gif Pokazywanie jest tylko w K.Notify i uzywam tego od momentu pojawienia sie wtyki. I jeszcze jedno, nie mam wlaczonego timera, kiedy chce sprawdzic czy cos mam na poczcie to klikam w emNotifiera i jak cos jest, to dopiero uruchamiam OE smile.gif
miluti
QUOTE(MiLKA)
Nie pojawi sie zadna koperta w trayu wink.gif [...]
Myślę że jednak powinna się pokazać bo jeśli nie to w ogóle mija się z celem okresowe sprawdzanie poczty - zawsze może nam umknąć moment powiadomienia przez wtykę o poczcie. Ewentualnie jeśli byłaby taka możliwość to można to zrobić w ten sposób że powiadomienie z kNotify o nowej poczcie nie zniknie dopóki nie kliknie się na nie. Tyle jeśli chodzi o wersję "spartańską".

Przyglądając się Waszej wymianie zdań doszedłem do wniosku że obydwaj (Poke & case) macie rację. Wersja bez okienka może być przydatna dla osoby która ma tylko jedną skrzynkę pocztową i nie interesuje się co w niej jest. Widzisz że coś przyszło, uruchamiasz klienta poczty i ściągasz listy... Jeśli chcesz tylko wiedzieć że masz nowy list to faktycznie wystarczy tylko migająca ikonka w tray-u lub powiadomienie przez kNotify.
Wersja z wyskakującym okienkiem z dodatkowymi informacjami jest domyślnym rozwiązaniem bo w takim właśnie celu została stworzona wtyczka emNotifier. Dla mnie też jest to najrozsądniejsze rozwiązanie. Mam kilka skrzynek i dzięki okienku widzę co i na jaką skrzynkę przyszło. Dzięki temu zaoszczędzam czas podwójnie: za pierwszym razem gdy widzę na jakie skrzynki doszły mi listy - wtedy nie muszę niepotrzebnie sprawdzać tych skrzynek gdzie nic nie ma a przy obciążonych serwerach może to chwilę zająć; za drugim razem oszczędzam przez to że widzę jakiego typu wiadomości do mnie przyszły - jeśli widzę że jest to spam albo coś mniej ważnego to mogę sobie darować ściąganie do momentu gdy pojawi się coś bardziej ważnego smile.gif

Myślę że takie przedstawienie sprawy pozwoli obu stronom na wzajemne zrozumienie swoich stanowisk biggrin.gif
pienio
a powiadomienie smsem rzadzi! smile.gif
case
QUOTE(miluti)
Wersja z wyskakującym okienkiem z dodatkowymi informacjami jest domyślnym rozwiązaniem bo w takim właśnie celu została stworzona wtyczka emNotifier. Dla mnie też jest to najrozsądniejsze rozwiązanie. Mam kilka skrzynek i dzięki okienku widzę co i na jaką skrzynkę przyszło. Dzięki temu zaoszczędzam czas podwójnie: za pierwszym razem gdy widzę na jakie skrzynki doszły mi listy - wtedy nie muszę niepotrzebnie sprawdzać tych skrzynek gdzie nic nie ma a przy obciążonych serwerach może to chwilę zająć; za drugim razem oszczędzam przez to że widzę jakiego typu wiadomości do mnie przyszły - jeśli widzę że jest to spam albo coś mniej ważnego to mogę sobie darować ściąganie do momentu gdy pojawi się coś bardziej ważnego smile.gif

nic dodac, nic ujac... 8)
Sahasrara
QUOTE(Poke_)
QUOTE(Olórin)
QUOTE(Sahasrara)
Nie, żeby użytkownik mógł wybrać styl wtyczki który nie pokazuje mu okienka którego nie życzy sobie oglądać. wink.gif


OFF TOPIK: twój post jest 10 000 na forum biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Ej, to ja proponuje jakas nagrode:
a) mi pomogl
cool.gif 10.000 to ladna liczba.

:wink:


biggrin.gif Nic tylko cieszyć się z wzrastającej popularności forum.
emzet
A tak a propos powiadamiania o poczcie. Czy przypadkiem nie bylo drzewiej w K opcji powiadamiania dzwiekiem? Bo mnie sie wydaje, ze jeszcze jakies 2 wersje K temu slyszalem, jak mejle do mnie dochodza;) Byla to dosc przydatna opcja, a teraz nie moge jej znalezc. Czy ktos moglby mnie w tym temacie iluminowac?;]
case
QUOTE(emzet)
A tak a propos powiadamiania o poczcie. Czy przypadkiem nie bylo drzewiej w K opcji powiadamiania dzwiekiem? Bo mnie sie wydaje, ze jeszcze jakies 2 wersje K temu slyszalem, jak mejle do mnie dochodza;) Byla to dosc przydatna opcja, a teraz nie moge jej znalezc. Czy ktos moglby mnie w tym temacie iluminowac?;]

ustawienia->dzwieki

...rzeczywiscie zniknelo, a kiedys bylo :?
hao
był błąd w sound.dll i musiałem zmienić identyfikatory komunikatów rejestracji dźwięku. EmNotify trzeba skompilować z nowymi nagłówkami
Poke_
QUOTE(miluti)
QUOTE(MiLKA)
Nie pojawi sie zadna koperta w trayu wink.gif [...]
Myślę że jednak powinna się pokazać bo jeśli nie to w ogóle mija się z celem okresowe sprawdzanie poczty - zawsze może nam umknąć moment powiadomienia przez wtykę o poczcie. Ewentualnie jeśli byłaby taka możliwość to można to zrobić w ten sposób że powiadomienie z kNotify o nowej poczcie nie zniknie dopóki nie kliknie się na nie. Tyle jeśli chodzi o wersję "spartańską".


O tak: to by bylo jeszcze lepsze rozwiazaie! MiLKA - czy jest to mozliwe?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.