Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Łączenie rozmów
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Aule
Da sie zrobić coś takiego, żeby jeśli rozmowa była tego samego dnia, ale konnket sie wywalił to można ją dokończyć po ponownym włączeniu?
case
QUOTE(pz16)
Da sie zrobić coś takiego, żeby jeśli rozmowa była tego samego dnia, ale konnket sie wywalił to można ją dokończyć po ponownym włączeniu?

nie rozumiem... chodzi o to, zeby okno niedokonczonej rozmowy samo sie pokazalo po restarcie? laugh.gif hEh

moze i mozna... :wink:
Aule
Chodzi o to żeby w okienku rozmowy była treść rozmowy, którą przerwało wyłączenie konnekta. Rozmowa kasowałaby sie, np. następnego dnia. Opcje zapamiętania rozmowy można by było włączyć i wyłączyć w opcjach. :roll:
hao
Jak zrobię kiedyś w końcu obsługę komend, to może dorzucę komendę wrzucającą do okna rozmowy ostatnią rozmowę zapisaną w historii...
Aule
Popieram. Szkoda tylko że to kiedyś będzie...
pienio
QUOTE(pz16)
Popieram. Szkoda tylko że to kiedyś będzie...

ale 'kiedy' w koncu nadejdzie... smile.gif
tak samo jak matura... :/
Aule
Wracam do tego tematu. Hao uzywałeś mirandy? Tam jest dokańczanie rozmów po wyłączeniu mirandy i ponownym włączeniu. Mam proźbe do developerów i tych co wtyki piszą. Ktoś sie podejmie tego zadania? Ja jestem zbyt cienki w te klocki, żeby sobie sam pomóc.
shw
a moze tak dokladniej opiszesz co tam w mirandzie jest i o co ci chodzi?
ze jak wylaczasz i wlaczasz, to te okienka, ktore byly otwarte przy wylaczaniu wlaczaja sie automatycznie po wlaczeniu?
Aule
No ja nie wiem, ale trzba znać wrogów. Ja używałem mirandy do czasu jabbera w konnekcie do rozmów przez icq, jabbera i tlena. Tam jest automatycznie, bo nic w opcjach nie zmieniałem, taki bajer, że jak wyłączasz mirande, a potem ją włączasz i chcesz dalej z kimś gadać, to widać treść popredniej rozmowy, hao wie o co chodzi.
miluti
Przydatna byłaby funkcja która sprawdzałaby czy poprzednia rozmowa nie była dalej niż xx minut temu. Jeśli czas byłby mniejszy od ustalonego limitu to Konnekt wyświetlałby poprzednią rozmowę w oknie rozmowy a w historii wiadomości dwie rozmowy byłyby widoczne jako jedna (druga rozmowa zostałaby doklejona do pierwszej).
Dodatkowo można dorzucić opcję która sprawdzałaby adres IP z którego została przeprowadzona rozmowa. Przy różnych adresach niezależnie od upływu czasu rozmowy zostałyby potraktowane jako dwie różne.
hao
Myślałem o przycisku "Przwołaj ostatnią rozmowę" wstawiającym treść ostatniej rozmowy do okienka... Z ustawialnym limitem linijek (może być rozwijalne menu z wybierakiem 10 , 20 , całą rozmowę, kontynuuj wątek)...
Co Wy na to?
Sahasrara
Hm, jak najbardziej ok. A może w opcjach dodać ustawienie automatycznego przywołania rozmowy? (jeszcze dla każdego kontaktu osobno, np. dla modemowca który wpada na dwa impulsy wink.gif).
Aule
Włąśnie o coś takiego mi chodziło. Oczywiście razem z usprawnieniem Saha.
miluti
QUOTE(hao)
Myślałem o przycisku \"Przwołaj ostatnią rozmowę\" wstawiającym treść ostatniej rozmowy do okienka... Z ustawialnym limitem linijek (może być rozwijalne menu z wybierakiem 10 , 20 , całą rozmowę, kontynuuj wątek)...
Co Wy na to?
Jeśli ta funkcja powodowałaby równocześnie że dalsza część rozmowy będzie dodana do pierwszej (czyli chyba opcja "kontynuuj wątek" albo np. "Pokaż i doklej") to jestem jak najbardziej za smile.gif
Zależałoby mi (zresztą pewnie nie tylko mi) na funkcji klejenia rozmów. Na tym etapie Konnekt może być jeszcze niestabilny szczególnie przy testowaniu nowych wtyczek, czasem trzeba go też zresetować... w każdym razie po ponownym włączeniu K każda nowa rozmowa owocuje nową pozycją w historii. Przy częstych resetach pojawiają się takie sytuacje że jedna rozmowa zajmuje na liście kilka, kilkanaście pozycji. Myślę że można by coś z tym zrobić.
SandmmaN
QUOTE(hao)
Myślałem o przycisku \"Przwołaj ostatnią rozmowę\" wstawiającym treść ostatniej rozmowy do okienka... Z ustawialnym limitem linijek (może być rozwijalne menu z wybierakiem 10 , 20 , całą rozmowę, kontynuuj wątek)...
Co Wy na to?

Pomysł super, jestem za.
case
QUOTE(hao)
Myślałem o przycisku \"Przwołaj ostatnią rozmowę\" wstawiającym treść ostatniej rozmowy do okienka... Z ustawialnym limitem linijek (może być rozwijalne menu z wybierakiem 10 , 20 , całą rozmowę, kontynuuj wątek)...
Co Wy na to?

mi rowniez sie podoba, natomiast to co poruszyl miluti, czyli laczenie niedokonczonych rozmow rowniez przydaloby sie jakos rozwiazac, tylko jak wykryc, ze np. K sie wywalil i rozmowa nie byla dokonczona :?:
moze zakonczenie rozmowy oznaczaloby zamkniecie okna przyciskiem [x] i wtedy koniec jednego wpisu do historii ?? ...nie wiem :?
SandmmaN
QUOTE(case)
(...) moze zakonczenie rozmowy oznaczaloby zamkniecie okna przyciskiem [x] i wtedy koniec jednego wpisu do historii ?? ...nie wiem  :?

Nie uważam żeby to był dobry pomysł, nieraz rozmawiam z kimś od rana do wieczora (oczywiście w dłuższych/krótszych odstępach czasu) a nie przez cały dzień chcę mieć otwarte okno rozmowy z tą osobą. W momencie gdyby zamknięcie okna równało się zakończeniu wpisu do historii, stanowiło by to w w/w wypadku duże utrudnienie przy przeglądaniu archiwum i szukaniu czegos. Tymbardziej że nie ma możliwości przeszukania historii.
Jest to jednak nadal jest to niezły pomysł w momencie gdyby nie łączyć zamknięcia okna z ucięciem wpisu w hist. Poprostu oznaczałoby to jedynie fakt "zakończonej" rozmowy i w takim wypadku K przy ponownym starcie nie otwierałby tego okna (gdyby przy zamykaniu K okno było otwarte, rozmowa uznana byłaby za "nieskończoną" i okno rozmowy byłoby przywracane przy starcie).
drivex
ja natomiast dodam do wypowiedzi sandmanna smile.gif mam jakis uraazz z tym bo zawsze kiedy uzywalem gg i rozmawialem z kilkoma osobami naraz... pamietam jak musialem dawaac CZYSC okno bo albo gg spowolnilo albo mi w ...... pamieci zezarlo.. ludzie pomyslcie jak bedziecie tak przywracac rozmowy to pamieci w kompie braknie smile.gif tongue.gif

ja jestem za tym zeby mozna bylo przywrocic ostanie 2,3 wypowiedzi nie wiecej....
case
QUOTE(SandmmaN)
Jest to jednak nadal jest to niezły pomysł w momencie gdyby nie łączyć zamknięcia okna z ucięciem wpisu w hist. Poprostu oznaczałoby to jedynie fakt \"zakończonej\" rozmowy i w takim wypadku K przy ponownym starcie nie otwierałby tego okna (gdyby przy zamykaniu K okno było otwarte, rozmowa uznana byłaby za \"nieskończoną\" i okno rozmowy byłoby przywracane przy starcie).

dokladnie o tym myslalem
QUOTE(SandmmaN)
QUOTE(case)
(...) moze zakonczenie rozmowy oznaczaloby zamkniecie okna przyciskiem [x] i wtedy koniec jednego wpisu do historii ?? ...nie wiem  :?

Nie uważam żeby to był dobry pomysł[...]

nie uwazam, ze jest to genialny pomysl, ale nie mam po prostu innego...
QUOTE(drivex)
[...] ludzie pomyslcie jak bedziecie tak przywracac rozmowy to pamieci w kompie braknie smile.gif tongue.gif
ja jestem za tym zeby mozna bylo przywrocic ostanie 2,3 wypowiedzi nie wiecej....

hao napisal, w jakis sposob rozwiazal by przywracanie starych rozmow, wiec jesli bedziesz chcial to zrobic, nacisniesz przycisk... potem mozesz wyczyscic okno i tym samym zwolnic "stracona" pamiec :wink:
nic na sile...
konrad
ja popieram to smile.gif hao ma fajnego pomysla.. oby wprowadzil to jak najszybciej. i proponuje (jak prop. hao) ustawic, 10,20, ost rozmowa. ost. zdanie, cala rozmowe,etc smile.gif fajnie musialby to wygladac. a 2 pyt. kiedy mozna spodziewac sie tego ? :roll:
Aule
Hao ma dobry pomysł z tym przywracaniem albo, albo. Można by było np w opcjach ustawiać standardową ilość przywróceń oraz np. pole w które możesz sam wpisać ile chcesz ostatnich zdań.
nix
DTable Editor bedzie mial funkcje laczenia rozmow w ktorych odstep czasu jest mniejszy niz np 10 min http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1403
Aule
Nix dlaczego odgrzebujesz stary temat :wink:
case
QUOTE(pz16)
dlaczego odgrzebujesz stary temat :wink:

hmmm... to, ze stary, to znaczy, ze nie mozna juz tu nic pisac? po co zakladac nowy, skoro mowa o czym, co bylo juz poruszane? :oops:
Aule
Ej sluchaj. O tym DTable Editor to już jest temat tongue.gif No i co tera?
case
QUOTE(pz16)
Ej sluchaj. O tym DTable Editor to już jest temat tongue.gif  No i co tera?

Boshhhh... DTable Editor bedzie zawieral funkcje omowiona w tym watku, wiec jesli kogos ona interesuje [ktos kiedys bedzie tego szukal na forum] to zostanie przekierowany tam gdzie trzeba... :? Nadal jest to dziwne ?
Aule
laugh.gif Jak ktoś będzie szkukał to raczej uzyje funkcji szukaj, a nie po nazwie tematu. :roll: No i???? A zresztą to jest juz napisane w temacie o DTable Editor, tylko nie wime na jakiej zasadzie to ma działać jak to ma być oddzielny progs.
Olórin
lepiej zeby to byl oddzielny progs, bo operacje na otwartym przez K pliku .dtb to chyba najlepszy pomysł nie jest, a to że nix tu napisał odnośnie DTable Editora uważam za jaknajbardziej słuszne!
Aule
Ja sie tlko pytam jak to ma łączyć rozmowy. Olórin jak zwykle dokładnie pytań nie czyta. Mnie interesuje jak to będzie łączyć te rozmowy. Ja nie twierdze, że tego tu nie powinno być, ale po co w tak starym temacie.
MiLKA
QUOTE(pz16)
Ja sie tlko pytam jak to ma łączyć rozmowy.

Jak najbardziej normalnie, przeciez historia rozmow jest zapisana w plikach dtb, do ktorych jak juz wczesniej nix powiedzial ma dostep do zapisu i odczytu. Jakkolwiek o pliki dtb konfiguracyjne wymagane bedzie wylaczenie Konnekt (tak mi sie wydaje) to w przypadku historii chyba nie musi byc (znowu tak mi sie wydaje)
Olórin
QUOTE(pz16)
Olórin jak zwykle dokładnie pytań nie czyta.
tongue.gif Mówie to co chce powiedzieć tongue.gif A na twoje pytanie (tego co niewiesz) to odpoweidziałem, tylko troche inaczej. Zacząłem odpowiadać od końca ;p

Możeby zakończyć ten OT :?:
Aule
QUOTE(Olórin)
lepiej zeby to byl oddzielny progs, bo operacje na otwartym przez K pliku .dtb to chyba najlepszy pomysł nie jest, a to że nix tu napisał odnośnie DTable Editora uważam za jaknajbardziej słuszne!

Gdzie tu niby jest odpowiedź?
Prosiłbym, żeby Nix sie na ten temat wypowiedział, bo nie wiem co mam myśleć o wypowiedzi MiLKI. Nie wyobrażałem se łączenia rozmów, jako wlączania oddzielnego programu, ale raczej jako o operacji automatycznie robionej przez k.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.