Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] img (przesyłanie obrazków)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Olórin
skrypt do przesyłania obrazkow smile.gif obydwie strony muszą mieć k z skryptem i kIEview smile.gif

użycie /img url smile.gif

np: "/img http://www.konnekt.info/wsparcie/wsparcie.gif"

www.olorin.friko.pl/dl/img.lua
case
kompatybilne z "url images" do PGG, no i oczywiscie tylko dla osob z wlaczonym kBot'em biggrin.gif heh
Olórin
nastepna wersja z malymi ulepszeniami pod tym samym linkiem smile.gif
torn
Olórin, czy słowo katalog coś ci mówi? ;)
Olórin
a czy cytat "prosze o nie uzywanie kbota" ci cos mówi.....zakladajac ze malo kto bedzie z niego korzystal stwierdzilem ze wrzuce go jak bedzie jakas konkretna wersja....ale jak sie nudzisz tongue.gif
bakerss
Olórin - dzięki przyda sie a jak wysyłasz do gg to nie widac tego? Bo w GG to trzeba yło mieć powera z odpowiednią wtyczką... a zapomniałem że gg ma możliwość wysyłania obrazków :roll: ale ja poczekam i tak na k.bota stabilnego :]
UNK
ostanio instalowalem bracikowi gg z pgg i przy wlaczonej wtyczce url images (do przesylanie obrazkow na innych swerwerach) wywala blad (cos tam cos tam) i nie dziala prawidowo, a i ktos juz mowil na forum ze zostalo to wprowadzone do gg, wiec osoba uzywajaca gadu-gadu nie bedzie potrzebowala zadnego pgg ;D
case
QUOTE(UNK)
[...] a i ktos juz mowil na forum ze zostalo to wprowadzone do gg, wiec osoba uzywajaca gadu-gadu nie bedzie potrzebowala zadnego pgg ;D

oczywiscie, ze bedzie, bo to nie jest przesylanie obrazkow jako takie, tylko po prostu wklejanie linkow internetowych z obrazkami do okna rozmowy.
z przesylaniem obrazkow z komutera na komputer [czyli funkcja nowego GG, o ktorej mowisz] nie ma to nic wspolnego...
Lukas77
Nie masz racji case, jeszcze jak używałem GG, a było to dzieki bokgu dawno temu, wysyłałem takie url-images do osób nie korzystających z PGG i to działało - widzieli je.
A teraz działa to na 100% bo sprawdzałem smile.gif
case
QUOTE(Lukas77)
Nie masz racji case, jeszcze jak używałem GG, a było to dzieki bokgu dawno temu, wysyłałem takie url-images do osób nie korzystających z PGG i to działało - widzieli je.
A teraz działa to na 100% bo sprawdzałem smile.gif

jesli tak to zwracam wszelkie honory :wink:
nie mam GG od dawna wiec bazuje glownie na newsach i changelog'ach gdzies wylapanych, a slyszalem jedynie [i spotkalem sie u znajomych] z przesylaniem obrazkow o ograniczonej wielkosci [czyli wiadomosciami graficznymi]

w takim razie czy jest to kompatybilne z naszym skryptem [czyli ze schematem "/img link"] ??

jesli tak, to skrypt byl tym bardziej dobrym pomyslem biggrin.gif
pienio
o ile wiem okno w ktorym gg wyswietla rozmowe jest czyms z ie, gdyz gdy sa jakies problemy to pojawia sie tam znane ze ie okienko, ze strona nie jest dostepna.
mysle wiec ze to jest wykorzystanie mozliwosci ie. taka nieoficjalna funkcja gg spowodowana zastosowaniem gotowych narzedzi smile.gif
am i right?
case
QUOTE(pienio)
o ile wiem okno w ktorym gg wyswietla rozmowe jest czyms z ie, gdyz gdy sa jakies problemy to pojawia sie tam znane ze ie okienko, ze strona nie jest dostepna.
mysle wiec ze to jest wykorzystanie mozliwosci ie. taka nieoficjalna funkcja gg spowodowana zastosowaniem gotowych narzedzi smile.gif
am i right?

no swietnie, swietnie... :wink:

w ten sam sposob zalety IE mozna teraz wykozystywac w K

w sumie mozna wpasc na to po nazwie wtyczki kIEview, no ale dobrze, ze wiesz juz w czym tkwi bajer tongue.gif
bakerss
hmmm testował to kto wkońcu konnekt - GG 6.0 bez powera ?? Jaki efekt??Widac w GG60 obrazek??
case
QUOTE(bakerss)
hmmm testował to kto wkońcu konnekt - GG 6.0 bez powera ?? Jaki efekt??Widac w GG60 obrazek??

czemu sam tego nie zrobisz ???

nie potrzeba do tego skryptu...

wyslij komus kto ma GG wiadomosc: "/img http://www.konnekt.info/img/main_logo_small.jpg", spytaj i bedziesz wszystko wiedzial... [przy okazji inni tez beda, jesli sie z nami tym podzielisz... :wink:]
bakerss
QUOTE
czemu sam tego nie zrobisz ???

bo nie używam kBota - za dużo błędów krytycznych i w wypadku tego skryptu też by było to samo. Ja tak tylko z ciekawości pytałem biggrin.gif

hmmm mam jakieś dziwne przekonanie jakbym był poczatkującym userem... dobra nie wnikam biggrin.gif przetestuje sobie zara biggrin.gif
case
QUOTE(bakerss)
QUOTE
czemu sam tego nie zrobisz ???

bo nie używam kBota - za dużo błędów krytycznych i w wypadku tego skryptu też by było to samo. Ja tak tylko z ciekawości pytałem biggrin.gif

no a przeczytales moj post?
QUOTE
nie potrzeba do tego skryptu...
:!: :!: :!: :!:
QUOTE
wyslij komus kto ma GG wiadomosc: \"/img http://www.konnekt.info/img/main_logo_small.jpg\", spytaj i bedziesz wszystko wiedzial... [przy okazji inni tez beda, jesli sie z nami tym podzielisz... ]

skrypt sluzy tylko do odbierania linkow obrazkowych, natomiast wysylac mozesz je rownie dobrze i bez niego [tyle, ze nie zobaczysz obrazkow u siebie w oknie]

QUOTE(bakerss)
hmmm mam jakieś dziwne przekonanie jakbym był poczatkującym userem...  dobra nie wnikam biggrin.gif przetestuje sobie zara biggrin.gif

nie rozumiem na jakiej podstawie wystawiasz takie opinie :twisted: :wink:
Olórin
case....tu sie nie zgodze...zeby wyslac komus obrazek nie majac skryptu musisz napisac >img ......[komenda zdalna] a nie /img....[komenda lokalna]!!!!!!!
Aule
Wyświetla sie:
QUOTE
>img \"link do obrazka\"

edit1:
sorq, nie zauważyłem drugiej strony
Olórin
chyba sie nie zrozumielismy.....osoba odbierajaca musi miec bot'a, wysylajaca niekoniecznie (wtedy wysyla jako >img ....)
case
QUOTE(Olórin)
case....tu sie nie zgodze...zeby wyslac komus obrazek nie majac skryptu musisz napisac >img ......[komenda zdalna] a nie /img....[komenda lokalna]!!!!!!!

no sorry, ale dazylem do tego, ze kBot nie jest potrzebny, zeby to wyslac
dzieki za poprawke...
QUOTE(case)
QUOTE(UNK)
[...] a i ktos juz mowil na forum ze zostalo to wprowadzone do gg, wiec osoba uzywajaca gadu-gadu nie bedzie potrzebowala zadnego pgg ;D

oczywiscie, ze bedzie, bo to nie jest przesylanie obrazkow jako takie, tylko po prostu wklejanie linkow internetowych z obrazkami do okna rozmowy.
z przesylaniem obrazkow z komutera na komputer [czyli funkcja nowego GG, o ktorej mowisz] nie ma to nic wspolnego...


case masz 100% racje uh bosh ja
przesylanie obazkow i wyswietlanie ich w oknie rozmowy to dwie rozne zeczy to tak jak byscie je wyswietlili w IE uh

"Wiadomości Graficzne" bo tak to sie nazywa sa wysylane przez serwer Gadu-Gadu najpierw z dysku wybiera sie plik a potem zostaje przeslany przez serwer do odbiorcy
pliki sa ograniczone do 255KB jednak usluga nie dziala za dobrze

"IMG" to wyswietlanie obrazka z linku ze strony www w GG za pomoca PowerGG i wtyczki URL Image bez tego w oknie rozmowy nie zobaczycie obrazka

tak wiec konczac to sa dwie rozne zeczy

a tak wogle to IMHO to jest bez sesu po co /img ?
skoro mozna napisac plugin/skrypt ktory by rozpoznawal linki z obrazkami BMP JPG GIF rozpoznany link zostal by automatycznie wyswietlony w oknie rozmowy funkcie mozna bylo by wylaczyc to nawet lebszy od prekursora smile.gif
case
QUOTE(MEK)
a tak wogle to IMHO to jest bez sesu po co /img ?
skoro mozna napisac plugin/skrypt ktory by rozpoznawal linki z obrazkami BMP JPG GIF rozpoznany link zostal by automatycznie wyswietlony w oknie rozmowy funkcie mozna bylo by wylaczyc to nawet lebszy od prekursora smile.gif

zamysl byl taki, aby funkca wspolpracowala z PGG, natomiast pomysl ktory wysunales jest dobry i pewnie nie trudny do zrealizowania, ale ma te wade, ze kazdy obrazek z linku byl by wyswietlony w oknie [a nie zawsze tego chcemy]
inna sprawa, ze skrypt zostal napisany przez Olórina w bodajrze 5 minut [tolerancja pomylki: 30 sekund tongue.gif] i nie wiem, czy planuje on jeszcze jego rozwoj [zwarzajac na to, ze nie uzywa juz chyba kBot'a, podobnie jak wiele osob (ludzacych sie i slepo wierzacych w nadejcie nowej, stabilnej wersji {wsrod nich ja 8) })]
"ze kazdy obrazek z linku byl by wyswietlony w oknie [a nie zawsze tego chcemy]"
dlatego napisalem ze mozna to zrobic jako opcje smile.gif i rozwinac ta opcje np do rozmiaru pliku rozszerzenia itp
a jesli K.bot nie zostanie poprawiony moze ktos pokusi sie o wtyczke smile.gif
Olórin
zobacze z tą wtyczką, ale rozmiaru nie bedzie sprawdzała tongue.gif mam nadzieje ze nix nie ma zamiaru łatać tej dziury w kieview, którą ten skrypt wykorzystuje smile.gif
no to najlepiej gdy wyjdzie w przyszlosci przesylanie obrazkow polaczyc z linkami do jednej wtyczki z mozliwoscia ustawien wtyczki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.