Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Otwieranie Opery z linków pzrzesyłanych przez okno
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
miet55
Jeszcze do niedawna wszystko było Ok, tzn. linki przesłane przez okno GG, otwierały Operę. Teraz otwiera się IE i w żaden sposób nie mogę dojść co jest odpowiedzialne za to. Opera jest domyślną przeglądarką a system to Vista.
Dodam, ze na XP nigdy z tym nie było kłopotów.
zhvir
1. podaj używaną kontrolkę okna rozmowy i używany styl
2. spróbuj użyć programu defaultbrowser 1.5 (zalecany jedynie na xp ale jak się nie boisz to można spróbować wink.gif)
miet55
Kontrolka kIEview i brak styli, aczkolwiek próbowałem z kDuoView i stylem (pierwszy lepszy ze schematu) i tez lipa. Na kDV linkuje przez operę ale okno tak wydląda:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=062054ed65fb1a85
Wysyła tylko jedną (pierwszą) linię, później już nic.
Tyle, że kiedyś jakims tam sposobem udało mi się zkrbić na kIEview linkowanie i otwierało przez Operę.
zhvir
to sprawdź jeszcze takie rzeczy jak: prawa administratora i UAC (User Account Control)... a próbowałeś DefaultBrowser?
maniekq
Mam identyczny problem. Też używam Visty i myślę że tu właśnie coś leży. Prawa administratora posiadam, UAC mam wyłączone. Jakieś pomysły?
miet55
Jak wcześniej wspomniałem miałem juz na systemie Vista otwieranie przez Operę. W: Panelu sterowania\Programy domyślne\ustaw skojarzenia, pozmianiałem wszystko co tyczyło IE na Operę (przede wszystkim protokoły) i nie pamiętam co jeszcze ale zaczeo linkować przez Operę.
maniekq
QUOTE(miet55 @ 24.02.2007 - 14:19) *

Jak wcześniej wspomniałem miałem juz na systemie Vista otwieranie przez Operę. W: Panelu sterowania\Programy domyślne\ustaw skojarzenia, pozmianiałem wszystko co tyczyło IE na Operę (przede wszystkim protokoły) i nie pamiętam co jeszcze ale zaczeo linkować przez Operę.


U mnie nic nie dało sad.gif
saCOOL
Po pierwsze, to: nie cytuj całego ostatniego posta, kiedy coś piszesz.
Po drugie to: wypróbuj program DefaultBrowser, ja też miałem problem ze skojarzeniami, ale pomógł.

Ściągasz, odpalasz, szukasz ścieżki żądanej przeglądarki i potwierdzasz. U mnie działać biggrin.gif.
miet55
QUOTE(saCOOL @ 5.03.2007 - 22:59) *

...Ściągasz, odpalasz, szukasz ścieżki żądanej przeglądarki i potwierdzasz. U mnie działać biggrin.gif.

1. O jakim systemie piszemy?
2. W programie tym Opery w ogóle nie ma na liście przeglądarek do wyboru.
http://img68.imageshack.us/img68/3915/beztytuuok9.jpg
saCOOL
1. XP
2. na liście nie ma, ale napisałem przecież, że należy znaleźć ścieżkę samodzielnie i zatwierdzić (tam pod listą do wyboru jest możliwość określenia lokalizacji przeglądarki ręcznie).
miet55
Odnośnie pkt.1 Przecież wyraznie napisałem rozpoczynając temat:
QUOTE(miet55 @ 23.02.2007 - 22:09) *

Jeszcze do niedawna wszystko było Ok, tzn. linki przesłane przez okno GG, otwierały Operę. Teraz otwiera się IE i w żaden sposób nie mogę dojść co jest odpowiedzialne za to. Opera jest domyślną przeglądarką a system to Vista.
Dodam, ze na XP nigdy z tym nie było kłopotów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.