Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Masz umiejętności, lecz brakuje ci weny?
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Bandit
Witam, zaznaczam odrazu, ze konekta uzywalem coprawda jakies 3 miechy kiedys , lecz poza dodawaniem sobie wtyczek wtedy nic innego nieumialem (zreszta teraz prawie tez) wiec niewiem czy moj pomysl ktory teraz przedstawie niezostał juz zamieszczony w jakiej ciekawej wtyczce, z gory dzieki za wyrozumiałość.

Pomysł nr 1

Sugerowana nazwa = FoldereK
Wtyczka banalna, do okna rozmowy dodajemy ikonke skrotu do jakiegos folderu (docelowo przydal by sie skrot do folderu xxx/konnekt/plugins z mozliwoscia dodania nowych

Pomysł nr 2

Sugerowana nazwa = KlawiszeK
Tu zaznaczam ze wiem o istnieniu pluga autorstwa Ólorina ktory mial hotowac przyciski, lecz brak mi w nim hotkeya na "fragment zrzutu ekranu" z ggimage i "zrzut ekranu" a takze zmiany opisow na niewidoczny,zw,niedostepny itp


Pomysł nr 3

Sugerowana nazwa = ??
Wtyczka dosc abstrakcyjna, na zdrowy rozsądek (bynajmniej moj) niewykonalna, chodzi o cos aka wtyczka "pisaK" tylko ze dzialajaca pod wszystkie sieci, dla niewtajemniczonych chodzi o to co tlen ma wbudowane (ze jak ktos do Ciebie pisze (zaznaczam ze kontakt z tlena)) świeci sie taka "klawiaturka" tyle ze do wszystkich sieci, nie tylko do dwutlenKu.


Pomysł nr 4

Sugerowana nazwa = mirK
Klient irc do konnekta. (Fajne marzenia co?biggrin.gif)
Widze go sobie tak, ze byłby kontaktem na liscie (chopdzi o server a juz w srodku (po "rozpoczęciu rozmowy" byly by zakladki kanałowe") pomysł baaardzo abstrakcyjny biggrin.gif ale , pomyslcie (szczegolnie ci ktorzy uzywaja irca tylko poto by zlookac topic czasem z jakiegos kanału) jak ułatwiło by wam to zycie


Pomysł nr 5

Sugerowana nazwa = KalendarzyK

W oknie rozmowy, na górze byłby widoczny dosc maly (cos w stosunku 1:8-1:12 do okna rozmowy) kalendarzyk obecnego miesiąca z zaznaczoną dzisiejszą datą (mysle ze da sie zrobic co?biggrin.gif)

To tyle, mam nadzieje ze ten topic nada wam weny , na cos co moze pomoc ludzkości biggrin.gif a jesli nie, to przynajmniej was rozbawi, postaram sie na bierząco edytować jeśli przyjdzie mi cos nowego na myśl. Piszcze.

Codo punktu numer jeden:

Sory za niego, juz znalazlem fajne rozwiazanie, nie na full moich potrzeb, ale ciekawe:

http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...&hl=faworKi
jiobel.
Jak byś poszukał, to taki topic już istnieje.
Bandit
Chcialem by ten temat dotyczyl docelowo pomyslow w tym stylu, a nie zginoł w gąszczu innych offtopow. pozdrawiam
saCOOL
Ad 1: Faworki (dodatkowo dzięki wtyczce bodajże kDodatki, w menu Konnekt, mamy docelowe foldery: do głównego folderu programu, do folderu logów, do folderu profilu.
Ad 2: k.Lawa. Nie widzę problemu o którym mówisz. Wszystko można sobie przypisać jak leci.
Ad 3: niewykonalne, bo zależy całkowicie od protokołu a nie od Konnekta.
Ad 4: marzenia. (Chyba da się na jakimś jabberze zrobić transport IRC)
Ad 5: niby wtyczek nie piszę, ale nie widzę sensu. Jest dość dużo tego typu aplikacji na pulpit, a w chwili obecnej i tak nie da się zrobić czegoś takiego na liście kontaktów (czekamy na upragnione 0.7). Może ewentualnie ktoś mógłby zrobić ładnego i czytelnego skrypta kalendarzowego do checky :>.
Olórin
Kalendarz da się z pewnością zrobić w kduoview, jeżeli tylko jest możliwość edycji szablonów, pewnie dałoby się to też zrobić w kieview, bez potrzeby pisania wtyczki.
Bandit
Do propozycji dokladam:

sugerowana nazwa = ulubioneK

Podobnie do favorKa mozesz utworzyc adresy stronek jako kontakty, tyle ze teraz sam pogrupuje (do nowej zakładki np "ulubione" wszystkie twoje ulubione stronki z zakladki ulubione z mozilla,ie, Ffox i reszty wtyczka była by bardzo przydana przynajmniej 4me, przemyślcie to , czy i wam by sie przydala (osoby ktore niepotrafia zrobic takiej wtyzcki rowniez prosze o wypowiadanie sie nizej o to czy i wam taki pomysł by sie przydał)

Dla tych "makerow" wielka prosba z mojej strony, DO IT!!!!!!!!!
MSQ
Ale przecież sam możesz utworzyć nową zakładkę i przenieść do niej kontakty z faworKów. Nie wymaga to dużego nakładu pracy, więc po co wtyczka? huh.gif
saCOOL
NC
Faworki robi skróty zarówno do folderów jak i plików czy adresów stron. Lepiej się musisz przyłożyć do szukania funkcji, które chcesz mieć (wiele użytecznych funkcji jest w K już od dawna) .

A jak już ktoś zacznie robić wtyczkę, która (samodzielnie) będzie przekładała kontakty do zakładek, to niech zrobi zarówno opcję sztucznej inteligencji (sama wie "co i gdzie" poprzekładać, jak i manuala, powiedzmy na głos. Przydała by się też taka wtyczka czytająca w myślach i pisząca za nas wypowiedzi. Ewentualnie dorobić do niej też czytanie przyszłości, to będzie pisać rzeczy, o których nawet jeszcze nie zdążyliśmy pomyśleć. Nie może też zabraknąć wtyczki do robienia systemu (nie mówcie, że się nie da, wystarczy żeby K był na dysku innym niż systemowy, a nie ulegnie dewastacji podczas formatu tongue.gif).
ironic mode off
SkkF
Ja za twoje propozycje wtyczek, czy może "wtyczek" już podziękuję..
Bandit
Hmmm, moze i racja... mała propozycja bynajmneij mi by sie przydało, myslalem ze nie jestem sam, widac sie mylilem wacko.gif
dulek000
A obsługa tostera to kiedy będzie?!
saCOOL
Obsługa tostera była poruszana już masę razy. Używaj wyszukiwarki tongue.gif <rotfl>
D3nY
Ej, przepraszam! Zawsze o tosterze! A może ktoś do tostów chciałby jeszcze mieć obsługę expresu do kawy! W ogóle nie dbacie o użytkowników Konnekta i sprzętu AGD:D xD
stivo
Ja bym wolał gofery biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.