Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Formatowanie wiadomości (^ na poczatku)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Peper
Wiadomości sformatowane interpretowane są tylko u wysyłającego.

user posted image
^ screen Pepera

user posted image
^ screen Matzeca

Czy to było zamierzone?
Screeny: wersja .102 z włączonym kIE, jednak ten sam efekt jest z wyłączonym.
hao
Nie było zamierzone... Do sprawdzenia...
Peper
Przypominam o tym problemie, mając jednak na uwadze, że hao ma ważniejsze rzeczy do roboty ;] Z drugiej strony problem pewnie jest błahy, więc nie zajmie dużo czasu.
Matzec
Tak przy okazji... myślałem, że chociaż z oryginalnym klientem to będzie działało, a jak się okazuje, nie do końca :P
Tzn. w gadu-gadu sformatowane wiadomości z K pokazują się zwyczajnie, bez kolorków. W drugą stronę przychodzą odpowiednio pokolorowane ;)
hao
Żeby wysłane zostały odpowiednio z K kolor MUSI być ustawiony tak:

<font color="#FFFFFF">blebleble</font>

Tylko w postacie hexowej (FF0000 - czerwony , 0000FF - niebieski itd...)
Peper
Hmmm, moim zdaniem problem jest inny, ponieważ np. ^<u>bla</u>(to jest chyba prawidłowo?) jest wyświetlane u wysyłającego jako bla a u odbierającego jako <u>bla</u>, czyli tak jak widać na screenach.

update: dodatkowo z innej kategorii: Zakończenie enterem edycji nazwy kontaktu bezpośrednio na liście, powoduje "domyślną akcje" czyli w moim przypadku otwarcie okienka rozmowy. imho troche denerwujące.
case
QUOTE(Peper)
update: dodatkowo z innej kategorii: Zakończenie enterem edycji nazwy kontaktu bezpośrednio na liście, powoduje \"domyślną akcje\" czyli w moim przypadku otwarcie okienka rozmowy. imho troche denerwujące.

skoro o tym mowa, to potwierdze, tez troche mnie to zdezorientowalo...
Zakrn
Właśnie, co z tym podkreśleniem? A co do tych kolorów, to może jakiś konwenter możnaby zrobić?
Chociaż mam nadzieję, że wszystkie te problemy zostaną rozwiązane po wprowadzeniu przycisków formatowania (obiecałeś Hao!)
arkadyjczyk
Takie głupie pytanie: nie można tego ^ dodać aby standardowo wysyłał, bez pamietania, że trzeba go wpisać. Jest jakaś różnica pomiedzy wiadomością z ^ a wiadomością bez?
werw0e
QUOTE(arkadyjczyk)
Jest jakaś różnica pomiedzy wiadomością z ^ a wiadomością bez?


jak chcesz komuś przesłać kod html np
Jacek(10:00)
jaki kod w htmlu zmienia czcionkę na grubą
JA(1412:3)
no jak to jaki <b>cośtam</b>

znaczki się wyświetlą a z ^ pokaże tylko efekt biggrin.gif[/b]
Olórin
teraz przesylanie html/xml (nie formatowanie) przez jabbera jest dosyć ryzykowne, u osoby odbierającej K może sie zawiesić alokując kilkaset mega pamięci sad.gif

ps. ikonki do przycisków formatowania już są zarejestrowane nawet w ui wink.gif
hao
Jeżeli przypadkiem ktoś zacznie nękać was tym błędem (z przesyłaniem kodu html po jabberze), wyłączcie kIEview...
Peper
hao ostatnio napisałeś, że kolor trzeba wpisywać w postaci hexowej, nie jest to jednak rozwiązaniem mojego topicowego problemu. Rozumiem, że błąd nie jest pilny, chce tylko wiedzieć czy masz świadomość jego istnienia.
hao
W jakiej sieci tak w ogóle to zaobserwowałeś? kLAN nie przesyła formatowania... W reszcie to działa bez problemu, przynajmniej u mnie smile.gif
Olórin
sądząc po screenach to bylo gg smile.gif
Peper
tak, gg.....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.