Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Essic
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kDuoView)
szczeniak191
Essic jest portem adiumowskiego stylu pod tą samą nazwą autorstwa Chris'a Egeberg'a.
Port został pomniejszony co do orginału. Dzięki temu stał się bardziej przejrzysty i czytelny.

Powinien działać zarówno jak na kontrolce IE (wersja przeglądarki nie gra roli) jak i Mozilli. (testowałem tylko na IE7)
Essic Blue


Essic Orange


Essic Green (specjalnie dla zhvira laugh.gif )


Essic Black - Kliknij, aby zobaczyć załącznik (essic_black.rar)



Wymaga czcionki Segoe UI lub Trebuchet MS!!! (polecam Segoe UI)
Wygląd polepsza też ustawienie czcionki na Clear Type

Change log:
Wersja 1.10
- małe poprawki
- dodatkowe 2 wersje kolorystyczne
Wersja 1.01
- mala zmiana (dodany odstęp dolny)
- nie migotanie panelu
Wersja 1.0
-wersja testowa



Testujcie, oceniajcie i ślijcie propozycje smile.gif

Załączniki

MSQ
Czemu wszyscy nagle zaczęli robić te belki z UID i pseudonimem nadawcy? Przecież ani to ładne, ani przydatne...

Ale poza tym styl ładny wink.gif
D3nY
To jest właśnie to! I ten styl od teraz będzie gościł w moim Konnekcie!
Ściągnąłem i jak na razie żadnych błędów nie zauważyłem..
Pozdrawiam:)
szczeniak191
Zrobiłem belke bo tak było w orginale. A Blog był swojego rodzaju poligonem eksperymentowym smile.gif
keeveek
ta belka jest niezwykle przydatna, bo nie trzeba przewijać okna, itp aby uzyskać często potrzebne dane, choć brakuje mi jeszcze statusu opisowego. Dobra robota, jak na razie najlepszy styl na kDuo wink.gif
D3nY
QUOTE
brakuje mi jeszcze statusu opisowego

Tak, to moim zdaniem również by sie przydało! Poza tym jak dla mnie belka jest niezbędna! mamy pod ręką wszystko to, co potrzebujemy, a prowadząc np. kilka rozmów w dłuższym czasie i do tego z kilkunastoma osobami, no to belka spełnia swoją funkcje w 100%

A wracając do samego stylu, chciałbym zaproponować lekką zmianę koloru czcionki nicków, no troszkę inne kolory?? Ponieważ wydaje mi się, że mogą się troszkę zlewać! Poza tym jest świetny! Oczywiście te kolory są dobre, ale..
Pozdrawiam:)
szczeniak191
Te kolory spełniają się gdy czcionka jest większa (tak jak w przypadku orginalnego stylu). Postaram się zmienić kolory na podobne, lecz bardziej kontrastowe. A i oczywiście różne wersje kolorystyczne smile.gif
MSQ
QUOTE
Tak, to moim zdaniem również by sie przydało! Poza tym jak dla mnie belka jest niezbędna! mamy pod ręką wszystko to, co potrzebujemy, a prowadząc np. kilka rozmów w dłuższym czasie i do tego z kilkunastoma osobami, no to belka spełnia swoją funkcje w 100%


laugh.gif Tu na belce znajduje się info o pseudonimie, sieci i o której rozmowa się rozpoczęła. No więc pseudonim jest także wyświetlany w pasku tytułu i na pasku zakładek, sieć obrazuje ikonka na pasku zakładek, a informacja o której rozmowa się rozpoczęła jest już zupełnie zbędnie. Dla mnie ta belka to po prostu zwyczajne dublowanie informacji wink.gif Ale ok koniec OT.
zhvir
gratulacje dla autora za świetne wykorzystanie możliwości jakie daje kDuoView, GJ... co do górnego panelu to zawsze można skorzystać z kontrolki mozilli na której górny panel nie będzie wyświetlany albo można sobie usunąć parę linijek kodu w pliku htm

uwaga! niedługo będzie poprawka dotycząca migania górnego panelu podczas scrollowania
szczeniak191
Aktualizacja do wersji 1.01 smile.gif mało zmian ale zawsze coś biggrin.gif
D3nY
szczeniak191: W wersji 1.0 podczas zmiany statusu przez osobę z którą piszemy na Niedostepny, a potem gdy ona znowu po chwili się pojawi i napisze coś do nas/lub my do niej, to nakłada się wiadomość którą piszemy na info o statusie. Nie wiem, czy to nie jest czasami wina wtyczki, ale zgłaszam:)

P.S. Przepraszam, za chwilowy brak screen`a - jeżeli coś nie jest jasne.. Pozdrawiam:)
szczeniak191
d3ny: jakiej kontrolki używasz? a w przypadku używania kotrolki IE jaką wersję IE posiadasz ??

Btw. Ja mam IE7 i w 1.01 czegos takiego nie zauwazylem ;p a testowalem razem z zhvirem

Zalącz screena jak mozesz
D3nY

Pojawiło się to i w wersji 1.0, jak i w 1.01 [screen przedstawia sytuacje w najnowszej wersji]. Korzystam z kontroli IE, a wersja to chyba 6.0 [tak w ogóle na co dzień korzystam z Firefox`a]
szczeniak191
Hmm poprosze zhvira by przetestował Essica na Ie6 :/ Jak znajdziemy przyczynę i rozwiązanie to odrazu dam ci znac smile.gif Czy ktoś jeszcze zaobserwował podobny błąd ??
stivo
Mam IE6 a korzystam z kontrolki Mozilli i u mnie czegoś takiego nie ma..
szczeniak191
D3ny: U zhvira też nie ma takiego problemu, więc poszukaj problemów u siebie pozdro
Jak ktoś coś jeszce znajdzie niech da czym prędzej znać smile.gif
D3nY
Zmieniłem kontrolkę na Mozilli i to załatwiło problem:)
szczeniak191
Aktualizacja do wersji: 1.10 smile.gif
D3nY
Bardzo podoba mi się wersja Green i chyba będę musiał sie przerzucić z pierwotnej na właśnie tą:)
Gratulacje dla autora/autorów [niepotrzebne skreślić:)]!
Pozdrawiam:)
P.S. Mogłoby być troszeczkę bardziej zielone, bo jak dla mnie bardziej przypomina żółte:|
zhvir
Essic Concept Mod v1

Zmiany w stosunku do wersji oficjalnej:
- zamiast avatara wstawiony jest analogowy zegarek we flashu
- w 3 linii w panelu górnym wyświetlany jest ruchomy tekst z paroma nieprzydatnymi informacjami ze skryptów js
- koszmarny bałagan w kodzie wink.gif

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (Essic_Concept_Mod.rar)
dampis
ja mam taka małą propozycję, a mianowicie dodanie 'górnego panelu' do:
CODE
[actions]
onclear=

wtedy bedzie sie wyswietlal po czyszczeniu okna, a nie tak jak teraz poprostu znika...
ogolnie styl super, zrobilem 2 poprawki dotyczace gornego panelu i przesiadam sie na ten styl.pzdr

keeveek
zhvir, byłoby nieźle, gdyby kontakty z przypisanym avatarem wyświetlały avatara, a bez niego właśnie zegarek wink.gif
ze0x
Proponuje w wersji green zmienic kolor nadawcy na #FF0000 smile.gif lepiej sie moim zdaniem prezentuje! smile.gif A ogólnie bardzo mi sie podoba to okno rozmowy. Pozdrawiam.
saCOOL
Mod zhvira wymiata.
szczeniak191, zhvir - genialna robota. Jesteście wielcy.
Sebaseba1987
No panowie styl naprawde very nice. Dzieki bardzo za niego szczeniak191 i zhvir. Przesiadam sie na Essic od dzisiaj. Mam tylko jedno pytanko. Jak zmienic wielkosc czcionki bo chyba slepne... tongue.gif
POZDRO
^Mattie&
poczekam na Essic Black
szczeniak191
Essic Black dla ^Mattie&'go - Enjoy (do sciągnięcia w 1 poście)

Sebaseba1987: Zależy czego czcionkę, nick rozmówcy to klasa Nick-in, nasz nick to Nick-out, czcionka w panelu to panel, panel1 i lower, date - to czcionka daty, qbody - zmiana opisu i komunikaty, qtime - czas w opisie itp, msgbody - czcionka wiadomosci, time - czas w wiadomosci uff to chyba wszystko biggrin.gif
Sebaseba1987
ehhhh... sorki szczeniak za fatyge, nie widzialem wogole pliku .htm i chcialem to zmieniac w pliku .ini i nie wiedzialem jak laugh.gif hehehe <lama> Ale dzieki za cierpliwosc do takich jak ja wink.gif
szczeniak191
No problem smile.gif wiesz nie odrazu rzym zbudowano biggrin.gif ja też jestem początkującym użytkownikiem. Tworze style do kduoview, ponieważ są proste do zrobienia (jak ktos ma opanowany html i css). Za KIEView sie nawet nie biore smile.gif
stivo
To ja od razu podziękuję za wersję Black! Superancka! smile.gif
ZenitH
Bardzo ładne, tylko problemem jest to, że na dzień dzisiejszy to używam tylko kIEview. I pytanie mam, w związku z tym, czy są jakieś róznice między kIEview a Kduoview?? Dokładnijej chodzi mi czy Kduoview ma wieksze wymagania??
szczeniak191
Hmm... Ja mam Semprona 2600+ plyte MSIK7N2 Delta 2 Deluxe, Ati Radeona 9550 XT, 256 mb ddr z kingstona i Segate 40gb 5200 rpm, i jakoś szczególnie nie odczułem zmiany z przesiadki na KDuoView. Zresztą ja na wtyczkach się nie znam biggrin.gif Spróbuj poeksperymentowac, przecież zawsze możesz wrócic do kIEview wink.gif
D3nY
ZenitH najprościej jak potrafię --> kIEview i kDuoView to dwie naprawdę różne wtyczki kompletnie odmiennych możliwościach, lecz przeznaczone do tego samego do wyświetlanie upiększonego okna rozmowy. To tak w skrócie.. Więcej poczytaj sobie w wątkach o tych wtyczkach!

Ale Tobie chyba chodziło, czy to okno rozmowy "chodziłoby" na wtyczce kIEview, a odpowiedz jest prosta: NIE, chyba żebyś przerobił ja właśnie pod tą wtyczkę. Ale nie uzyskasz identycznych wyników, lecz tylko podobne.. [górnej belki w ogóle nie zobaczysz..]

Chyba, że Ci chodzi o wymagania sprzętowe, no to raczej chyba nie ma zbyt dużej różnicy.. Zresztą ja u siebie bynajmniej nie widzę:)

Wersja BLACK jest super!!!

[Dodano]:
zhvir: A no to było coś, czego nie wiedziałem.. Dziękuje za poprawkę..
ZenitH: zhvir idealnie CI przedstawił to, o co Ci chodziło!
zhvir
QUOTE(D3nY @ 12.03.2007 - 17:20) *
[górnej belki w ogóle nie zobaczysz..]

Mylisz się D3nY. Kod górnej belki został dokładnie skopiowany ze stylu okna rozmowy Gonedark Riddle'a dla kIEview gdzie ten bajer pojawił się po raz pierwszy
Jeśli chodzi o różnicę między kIEv a kDuo to można parę wymienić:

kIEv
- działa jedynie na kontrolce IE
- sztywny schemat okna rozmowy narzucony przez wtyczkę, który wymaga trochę więcej doświadczenia aby zrobić coś porządnego
- zablokowany js (działają jedynie expressions)
- bardzo dobra, wręcz modelowa obsługa zestawów emotikon

kDuo
- działa na kontrolce IE oraz Mozilli
- schemat okna rozmowy tworzy sam autor za pomocą html w pliku ini
- pełna możliwość korzystania ze skryptów js
- obsługa emotikon w chwili obecnej jeszcze nie jest doskonała
- obsługa różnych zmiennych oraz avatarów

jak widać obie wtyczki mają plusy i minusy
czekamy na kolejne wersje kDuo oraz na kIEview2
ZenitH
No i o taką własnie odpowiedz mi chodziło:) Coś tam poeksperymentuje i sie zobaczy czy bede widzial roznice w pracy kompa. Thx za pomoc rolleyes.gif
^Mattie&
QUOTE(szczeniak191 @ 12.03.2007 - 07:02) *

Essic Black dla ^Mattie&'go - Enjoy (do sciągnięcia w 1 poście)



Dziękuje xD Mógłby ktoś zauplodować czcionkę Segoe UI bo szukałem, ale na forum ni ma ;[ Chyba brak jej, powoduje, że pole rozmowy jest białe, zamiast czarnego...
szczeniak191
Hmm.... w orginale ;] jest pole rozmowy jest białe smile.gif (patrz screen) chyba że chodzi ci o coś innego smile.gif chcesz to zmień wartości w sekcji <HEAD> w style smile.gif
zhvir
@^Mattie&: masz na myśli okno wpisywania tekstu?

ustawienia->interfejs->wygląd->okno wiadomości-> wysyłane
btw. istnieje możliwość ustawienia bezpośrednio w stylu kduoview wyglądu okna wpisywania wiadomości, w tym celu w pliku ini należy dodać takie coś:
QUOTE
[send_control] styl kontrolki wysyłania
style="Tahoma;238;-12;;0x0080FF;0x000000;" - ten format jest konieczny, co znaczy każdy parametr można się domyślić
pierwsza wartość to czcionka, trzeci jej wielkość a dwa ostatnie odpowiadają za kolor tła i czcionki (przy czym wartości są w formacie BGR a nie RGB)
^Mattie&
No tak nie chodziło o pole tekstu, bo fakt białe, ale o ramki, które otacza tekst. Wszystko mam na biało, zamiast na biało czarno.

zhvir

To może od razu mi podasz, gotowy schemat ze zmianą koloru okna na czarny, bo ja niepojęty jestem w tego typu sprawach ;x
szczeniak191
Aha. Już wiem o co come on biggrin.gif chodzi ci o bordera który otacza tekst?
To już niestety wina IE6, które nie poprawnie interpretuje styl: dotted; postaram się coś z tym zrobić (komentarze warunkowe) ;]
Migiel
Nie mam pojecia jak to rozwiazac, ale napisze ;p

QUOTE
20 kwiecień 2007Jacek:
;f11:26:09

20 kwiecień 2007infobot:
Napisz pomoc aby uzyskać listę dostępnych funkcji.11:23:41

20 kwiecień 2007Jacek:
:o11:26:13

20 kwiecień 2007infobot:
Napisz pomoc aby uzyskać listę dostępnych funkcji.11:23:44

Tak wyglada tresc wiadomosci skopiowana bezposrednio z okna wiadomosci. Nie wyglada zbyt dobrze prawda ;p?
Po pierwsze - czemu data jest przed userem? W oknie wyglada to inaczej o_O.
po drugie - łaczenie wiadomosci z czasem jej wysłania i wspomnianej juz daty z userem (moze wystarczy poprostu jedna spacja?)
po trzecie - pusta linia pomiedzy wiadomosciami

a styl swietny biggrin.gif
---
Zrobi ktos cos z tym, czy moge sie pobawic tongue.gif?
szczeniak191
Nie cytować ostatniego posta
Mozesz sie pobawic. A dzieje sie to tak ze data jest zrobiona na oplywaniu. Tzn ze znajduje sie przed nickiem w rzeczywistosci, a wyswietlane jest po prawej tongue.gif smile.gif mozna to zrobic na tabelkach jak kto chce albo pozycjonowaniem smile.gif
Migiel
ops xd

to cos czuje ze po maturze ;p
Wizard
Można liczyć na wersję, która poprawnie obsługuje konferencje?
szczeniak191
Hmm dawno nie zagladalem do kduo i nie wiem co sie zmienilo. Sprobuje sie zkontaktowac z mucha i podmienic te zmienne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.