Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kilka propozycji i uwag...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Hakerss
No więc po pierwsze jestem zachwycony Konnektem... i napiszę to, co przydało by się w nowych wersjach:

1. Emotioikony do wyboru w oknie rozmowy (tak jak w gg)
2. Zmiana czcionki (pogrubienie, kursywa, kolor, podkreslenie... male a cieszy)
3. Okna rozmowy automatycznie są ciut większe... już troche denerwuje to ciągłe rozszerzanie okien...
4. Dlaczego jak np. używam Konnekta na userze z GG to jak mam siebie (mój numer gg) w konnekcie to jestem niedostępny? bo jak np. w gg mam siebie to widze że jestem dostępny i mój opis... a tutaj tylko "niedostępny"...
5. Jak ktoś coś napisze to niepotrzebnie wyświetla się koperta w trayu.... w gg było dobrze - raz napisze, otworze okno rozmowy i potem mi tylko okno mruga a nie ma koperty... (może się to da wyłączyć... niewiem, nie zauważyłem...)
6. Większe okno opcji (trzeba powiększać ręcznie bo napisy się urywają)
7. "Sprawdź w katalou publicznym" (tak jak w gg).. bo jak ktoś pisze to jakoś trzeba wiedzieć kto to wink.gif...
8. Możliwość wysyłania zdjęci ("wklejania" w okno rozmowy)
9. Mogli byście (lub userzy KONNEKTa którzy umieją) zrobić podobne wtyczki jak w powergg... np. AutoStatus, Inwigilator, itp.

Z góry dziękuję za wysłuchanie...
Olórin
QUOTE(Hakerss)
No więc po pierwsze jestem zachwycony Konnektem... i napiszę to, co przydało by się w nowych wersjach:

1. Emotioikony do wyboru w oknie rozmowy (tak jak w gg)

nix już nad tym pracuje smile.gif
QUOTE
2. Zmiana czcionki (pogrubienie, kursywa, kolor, podkreslenie... male a cieszy)

Jest smile.gif piszesz "^" na początku wiadomosci i pozniej tagi html(b,u,i,font color=)
QUOTE
4. Dlaczego jak np. używam Konnekta na userze z GG to jak mam siebie (mój numer gg) w konnekcie to jestem niedostępny? bo jak np. w gg mam siebie to widze że jestem dostępny i mój opis... a tutaj tylko \"niedostępny\"...

A to jest potrzebne???
QUOTE
5. Jak ktoś coś napisze to niepotrzebnie wyświetla się koperta w trayu.... w gg było dobrze - raz napisze, otworze okno rozmowy i potem mi tylko okno mruga a nie ma koperty... (może się to da wyłączyć... niewiem, nie zauważyłem...)

hmmmm....konfiguracja->Interfejs->wiadomosci->powiadomienie o nowej wiadomosci->inforumuj o wiadomosci w trayu dopóki jej nie przeczytam ??
QUOTE
7. \"Sprawdź w katalou publicznym\" (tak jak w gg).. bo jak ktoś pisze to jakoś trzeba wiedzieć kto to wink.gif...

Dajesz o kontakcie i odśwież smile.gif
QUOTE
8. Możliwość wysyłania zdjęci (\"wklejania\" w okno rozmowy)

jest mój skrypt, ale przesylania zdjec takiego jak w gg niema sad.gif
QUOTE
9. Mogli byście (lub userzy KONNEKTa którzy umieją) zrobić podobne wtyczki jak w powergg... np. AutoStatus, Inwigilator, itp.

Autostatus->kPilot, inwigilator jest wbudowany....pozatym my nie kopiujemy gg my tworzymy coś orginalnego i lepszego smile.gif


Witaj na forum smile.gif
bakerss
QUOTE
1. Emotioikony do wyboru w oknie rozmowy (tak jak w gg)
2. Zmiana czcionki (pogrubienie, kursywa, kolor, podkreslenie... male a cieszy)


http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1028

QUOTE
4. Dlaczego jak np. używam Konnekta na userze z GG to jak mam siebie (mój numer gg) w konnekcie to jestem niedostępny? bo jak np. w gg mam siebie to widze że jestem dostępny i mój opis... a tutaj tylko \"niedostępny\"...

u mnie w gg było to samo

QUOTE
Cytat:

7. \"Sprawdź w katalou publicznym\" (tak jak w gg).. bo jak ktoś pisze to jakoś trzeba wiedzieć kto to ...

Dajesz o kontakcie i odśwież


dzięki Olórin biggrin.gif
Aule
QUOTE
1. Emotioikony do wyboru w oknie rozmowy (tak jak w gg)
2. Zmiana czcionki (pogrubienie, kursywa, kolor, podkreslenie... male a cieszy)

Zobacz tu
QUOTE
lista TO DO dla kIEv (zaznaczony stan na dzis - w wersji nie publikowanej)



menu emotikonow - opcja (wyboru emotikon z listy, dodatkowo opcja \"ostatnio uzywane\") [czesciowo jest]

w oknie rozmowy przyciski formatowania wiadomosci - opcja (B, I, U i kolor) [juz jest zrobione]

\"kopiuj link\" pod prawym klawiszem myszy

dodatkowy format obslugi zestawow emotikonow (XML)

szablony rozszezajace mozliwosci modyfikacji wygladu okna rozmowy

stosowanie urlencode dla otwieranych linkow (czasem sa problemy z przecinkami)



Sorq Bakers, jak pisałem mego posta to jeszcze nikt nie odpowiedział, ale że szukałem tego co nix napisał to wyszło po waszym.
nix
kolejny raz jest zakladany nowy temat... a odpowiedzi sa juz na forum... :twisted:
Olórin
niestety takie zasmiecanie forum wiąze się masówka smile.gif

nix-do takich tematów musimy się powoli przyzwyczajać
Hakerss
QUOTE
Cytat:

4. Dlaczego jak np. używam Konnekta na userze z GG to jak mam siebie (mój numer gg) w konnekcie to jestem niedostępny? bo jak np. w gg mam siebie to widze że jestem dostępny i mój opis... a tutaj tylko \"niedostępny\"...


A to jest potrzebne???


Tak.... bo chce widzieć jaki mam opis itp... tak właśnie jest wygodniej więc by się przydało..
Aule
To dlaczego nie skasujecie tematu? Sam miałem forum na PHPbb 8) i wiem że kasować można.
Sahasrara
QUOTE(Hakerss)
QUOTE
Cytat:

4. Dlaczego jak np. używam Konnekta na userze z GG to jak mam siebie (mój numer gg) w konnekcie to jestem niedostępny? bo jak np. w gg mam siebie to widze że jestem dostępny i mój opis... a tutaj tylko \"niedostępny\"...


A to jest potrzebne???


Tak.... bo chce widzieć jaki mam opis itp... tak właśnie jest wygodniej więc by się przydało..


Możesz albo przytrzymać kursor nad ikonką w trayu (wiem, niewygodne) albo wejść do Ustawienia>interfejs i w polu 'Tytuł okna' wpisać {info} - wtedy status będziesz widział w tutule okna Konnekta.

Pytanie tylko czy to wystarczy... Sam po sobie wiem że przydałoby się wyświetlanie statusu w jakimś bardziej widocznym miejscu.
pienio
QUOTE(Hakerss)
4. Dlaczego jak np. używam Konnekta na userze z GG to jak mam siebie (mój numer gg) w konnekcie to jestem niedostępny? bo jak np. w gg mam siebie to widze że jestem dostępny i mój opis... a tutaj tylko \"niedostępny\"...

czy to nie jest tak ze nie mozna byc zalogowanym podwojnie?
Olórin
poprostu serwer gg nie przekazuje informacji o zmianie własnego statusu sad.gif
jankez
zastanawiam sie po cholere to jest przyklejone...
Olórin
mam proźbę do cRoMo i Sad'a aby zabrali się za faq, bo bądź co bądź wymaga ono aktualizacji....
bakerss
QUOTE
Sorq Bakers, jak pisałem mego posta to jeszcze nikt nie odpowiedział, ale że szukałem tego co nix napisał to wyszło po waszym.

spoko biggrin.gif
case
QUOTE(jankez)
zastanawiam sie po cholere to jest przyklejone...

tez sie zdziwilem...

ale pewnie dlatego, ze niektorzy lubia zakladac nowe watki dotyczace wielokrotnie omawianych rzeczy...
Aule
Jeśli już jest temat. Przydałoby sie żeby wyświetlało opisy pod nazwami.
pienio
to juz chyba bylo poruszane ze wymaga duzych zmian w ui.
a wtedy do skinow juz niedaleko! smile.gif
nix
QUOTE(pz16)
Jeśli już jest temat. Przydałoby sie żeby wyświetlało opisy pod nazwami.

QUOTE(pienio)
to juz chyba bylo poruszane ze wymaga duzych zmian w ui.
a wtedy do skinow juz niedaleko! :)

z tego co wiem to nie jest to prawda
pienio
QUOTE(nix)
QUOTE(pienio)
to juz chyba bylo poruszane ze wymaga duzych zmian w ui.
a wtedy do skinow juz niedaleko! smile.gif

z tego co wiem to nie jest to prawda

chodzi mi o to, ze od duzych zmian w ui, juz niedaleko do skinow.
juz gdzies byl taki post, ze do skinowania trzeba duzych zmian.
no i tak to skomplilowalem smile.gif
Olórin
no nie najlepiej twoj kompilator dziala...polecam gcc ;p

zmienienie listy kontaktow wygladalo by mniej wiecej tak jak kieview czyli osobna wtyka, a zrobienie skinowania to jest równoznaczne[moge sie mylic ;p] z CAŁKOWITYM przerabianiem[i komplikowaniem kodu]
hao
Opisy mogą być bawet bez zmieniania kontrolki i uwaga.. będą...
Skinowanie wymaga totalnego przerobienia całego UI... Co na razie nie nastąpi...
case
QUOTE(hao)
Opisy mogą być bawet bez zmieniania kontrolki i uwaga.. będą...

miło biggrin.gif
QUOTE(hao)
Skinowanie wymaga totalnego przerobienia całego UI... Co na razie nie nastąpi...

na tym mi przynajmniej nie zalezy [mooooooze jak bedzie K v1.0 to moznaby pomyslec]
kox
QUOTE(hao)
Opisy mogą być bawet bez zmieniania kontrolki i uwaga.. będą...

Czy to znaczy, że w planach nie ma już wymiany kontrolki na drzewko? Zdawało mi się, że kiedyś był taki pomysł..
case
QUOTE(kox)
QUOTE(hao)
Opisy mogą być bawet bez zmieniania kontrolki i uwaga.. będą...

Czy to znaczy, że w planach nie ma już wymiany kontrolki na drzewko? Zdawało mi się, że kiedyś był taki pomysł..

byl juz dawno, ale hao nie chcial sie puki co tym zajac z tytulu koniecznosci zajscia sporych zmian w kodzie...

domyslam sie, ze tuz przed Dżaberem, albo razem z nim, dostaniemy drzewko :wink:
Aule
Drzewko takie jak w mirandzie? To fajnie. Przeciez może być i drzewko i opisy. Ale na początku opisy, potem drzewko. Ale przydałoby sie możliwość dodawania kontaktów do kilku grup. Często mam dylemat do jakiej grupy dodać nowy numer.
case
QUOTE(pz16)
Drzewko takie jak w mirandzie? To fajnie. Przeciez może być i drzewko i opisy. Ale na początku opisy, potem drzewko. Ale przydałoby sie możliwość dodawania kontaktów do kilku grup. Często mam dylemat do jakiej grupy dodać nowy numer.

wszystkie rzeczy, o ktorych napisales sa w planach, nie wiem tylko w jakiej kolejnosci :wink:
misia
ok widze ze temat opisow zosta poruszony, rzeczywiscie brakuje mi ich troche pod kontaktami

poza tym:

1)przydalaby sie wiekasz mozliwosc obslugi konekta poprze klawiature czyli
jezeli rozmawiam przeczytam wiadomosc od tego i zamkne okienko alt+f4 to jak ta osoba sie do mnie znowu odezwie to albo mam ikonke mrygajaca albo otwiera sie cale okno, co jest srednio przydatne bo gdy pracujesz na klawiaturze to zeby z kims zaczac rozmawiac chwytasz za myszke (bo okienko wyskakujace, blaaaagam) zamiast alt+tab przelaczyc na rozmowe (w tlenie wyglada to tak ze jak zamkne okienko to gdy sie ta osoba do mnie odezwie ponownie to okno rozmowy zwija sie na belke wystarczy wtedy alt+tab i juz moge manewrowac miedzy okienkami)

2)jezeli juz jest wskakiwanie na dana osobe na liscie kontaktow po uprzednim wpisaniu pierwszych liter ksywki, i jest to dopasowane wlasnie do klawiatury zeby bylo sprawniej i szybciej, to czemu nie da sie tez otworzyc okna rozmowy poprzez klawiature wciskajac enter, tylko znowu myszka trzeba sie posluzyc??
hao
Można włączyć, żeby okna same wyskakiwały...

A na liście kontaktów działa klawisz od menu kontekstowego (obok prawego win'a)
misia
widzisz ale jak ktos ma stara klawiature to nie ma klawisza z menu kontekstowym, moznaby ustawic zeby po wybraniu kontaktu i wcisnieciu eentera otwieralo sie okno rozmowy

a co do okna wyskakujacego, to nie jest zbyt dobre
w momencie jezeli z kims rozmawiam i wskoczy mi okienko wysle czesc wiadomosci do kogo innego, co sie zdarza przeciez
Olórin
z tym enterem to jestem jak najbardziej za smile.gif moze ctrl+enter wyslij plik, i tak dalej?? byłaby to fajna funkcja wink.gif
misia
ok .... czy jest mozliwosc zeby z konnekta mozna bylo plynniej korzystac poprzez klawiaturke??

juz mowie w czym rzecz

zeby bez ruszania myszka mozna bylo przejsc do glownego okna konnekta czyli. poprzez alt+tab z okna rozmowy wejsc na glowne by moc zaczac nowa rozmowe,
Sahasrara
Taką możliwość dają kDodatki Olórina: musisz mieć tylko klawiaturę z windowsowym klawiszem. smile.gif Jak na razie nie ma możliwości bindowania kombinacji innej niż win+f3, ale to już coś.
hao
QUOTE
a co do okna wyskakujacego, to nie jest zbyt dobre
w momencie jezeli z kims rozmawiam i wskoczy mi okienko wysle czesc wiadomosci do kogo innego, co sie zdarza przeciez


Okno które nie kradnie Focusa! Otworzy się w tle...

Obawiam się, że żeby okno dostępne było pod Alt+Tab, musi być widoczne również na pasku zadań... Jeżeli chcecie, mogę zrobić taką opcję...
werw0e
QUOTE(hao)
Obawiam się, że żeby okno dostępne było pod Alt+Tab, musi być widoczne również na pasku zadań... Jeżeli chcecie, mogę zrobić taką opcję...


o to chodziło!biggrin.gif
mmaverickk
hej
propose- gdyby hao dla stylu luna dal zakladki w pionie byloby ok.
Tak jest znacznie ekonomiczniej co widac w gg a mnostwo ludzi uzywa xp.
Wiem ze lunowe zakladki w pionie raczej sie nei nadaja do niczego ale w kodzie programu mozna byloby na nich dac blokade zmiany stylu zeby wyswietlalo te standardowe.
Czemu domyslnie w konnekcie nie ma ikoneg gg3d?

Dats al
See a
cRoMo
QUOTE(hao)
Obawiam się, że żeby okno dostępne było pod Alt+Tab, musi być widoczne również na pasku zadań...

Otoz nie! Pamietam, ze starsze wersje Total Commandera (wtedy jeszcze Windows Commandera), pomimo "obecnosci" tylko w tray'u, byly przelaczalne przy pomocy menu Alt-Tab. W tej chwili ikona TC rowniez jest widoczna w tymze menu, ale nie przywoluje juz okna glownego.
nix
QUOTE(cRoMo)
QUOTE(hao)
Obawiam się, że żeby okno dostępne było pod Alt+Tab, musi być widoczne również na pasku zadań...

Otoz nie! Pamietam, ze starsze wersje Total Commandera (wtedy jeszcze Windows Commandera), pomimo "obecnosci" tylko w tray'u, byly przelaczalne przy pomocy menu Alt-Tab. W tej chwili ikona TC rowniez jest widoczna w tymze menu, ale nie przywoluje juz okna glownego.
przywoluje ale trzeba po alt+tab nacisnac enter (w dokumentacji gdzies to bylo)
misia
juz prawdopodobnie wspominalam o tym ale:

1)przydaloby sie moc przywolywac glowne okno K gdy jest on zwniety do tray'a, za pomoca slawnych alt+tab

2)czy mozna by bylo umiescic wysylanie maila do osoby z ktora rozmawiamy, poprzez okno rozmowy, widze mozliwosc wysylania plikow i sms'ow a co z mailami, chyba nie bylaby to zla opca

3)no i na koniec slawne paski smile.gif czyli zaczynamy rozmowe, wylaczamy ja, a kiedy nasz rozmowca sie odezwie to ono rozmowy otwiera sie na belce, wtedy tylko alt+tab i juz mozemy dalej kontynuowac

ps. dziekuje za entrowe otwieranie okna rozmowy:)
KOSMOS
QUOTE
3)no i na koniec slawne paski  czyli zaczynamy rozmowe, wylaczamy ja, a kiedy nasz rozmowca sie odezwie to ono rozmowy otwiera sie na belce, wtedy tylko alt+tab i juz mozemy dalej kontynuowac

Jeśli chodzi Ci o pasek wina to ustawienie/wiadomość tak masz mozliwośc tego włączenia.
misia
hmmm..m ok MEA CULPA :oops:

a zapomnialam jeszcze dopytac sie czy w najblizszej przyszlosci zmieni sie cos w zwiazku z opisami??
cRoMo
QUOTE(nix)
przywoluje ale trzeba po alt+tab nacisnac enter (w dokumentacji gdzies to bylo)

O ja glupia ci..a :shock: A ja sie tyle meczylem :?. Dzieki biggrin.gif
misia
takie 3 propozycje mi sie nasunely smile.gif

1) zeby mozna bylo wysla wiadomosc do kilku osob na raz (obecnie po zaznaczeniu 3 osob moge jedynie rozpoczac konferencje)

2) zeby mozna bylo jednoczzesnie wysylac maila do kilku osob naraz (po zaznaczeniu 3 osob wysylam maila na wpisane w danych adresy)

3) no i zeby mozna bylo wysylac maila z okna rozmowy (tak jak obecnie smsy czy pliki)
SandmmaN
QUOTE(misia)
1) zeby mozna bylo wysla wiadomosc do kilku osob na raz (obecnie po zaznaczeniu 3 osob moge jedynie rozpoczac konferencje)

Konnekt NIE jest "łańcuszkom-friendly" i mam nadzieje ze tak pozostanie :wink:.
Inne okazje gdy trzeba wyslac jakąś wiadomość powieloną do wielu userów, zdarzają się chyba na tyle rzadko, że można się pomęczyć... przynajmniej ja tak uważam.
piotr.ek
A ja bym bardzo chetnie zobaczyl mozliwosc wysylania do kilku osob jednoczesnie smile.gif
misia
nie chodzi o zaden lancuszek, ale nawet o glupie zyczenia noworoczne (przykladowo) nie zrobie konferencji przeciez!!!
UNK
racja taka opcja by sie przydala, ale zaraz zostala by wykorzystana przez rzesze osob wysylajacych lancuszki <blee> :/:P
Sahasrara
Proste wyjście: umożliwić wysyłanie "seryjnej korespondencji" tylko do osób które mają nas na liście...
Sahasrara niezly pomysl! smile.gif jestem za to napewno pomoze wielu osobom w okresie swiat i np podawanie newsow czy linkow z nowym softem smile.gif czasem przeciesz tak robimy wysylamy osobom kture na taki link czekaja
Olórin
a może publiczny serwer rss dla jabbera na ktorym kazdy moglby załozyc swoj kanał smile.gif i kazdy kto bedzie chcial od nas otrzymywac roznego rodzaju adresy, itp. dostawał by linki ale dobrowolnie ;]
misia
a co myslicie mailach?? do wielu osob naraz?? czy to dobry pomysl?? (to z glownego okna)
no i wysylanie maila z okna rozmowy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.