Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: FreeK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
rav_
Napisane jeszcze kiedyś, ale nie było czasu...
Wtycza dla oszczędnych i dla tych ktorzy posiadają małą ilośc pamięci, minimalizuje zużycie ramu co jakiś czas (podany w konf.)
Działanie proste, uruchamiamy wtyczke, ustawiamy, restartujemy i ma chodzić wink.gif. Może komuś się przyda.
Testowane na XP/Vista/2000, w razie problemów pisać odpisze później.

+0.0.0.1
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (freek.zip)
-pierwsza wersja.

+0.0.0.2
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (freek2.zip)
-optymalizaca przy zamykaniu/pokazywaniu okna głownego.
-przy otwieraniu okna rozmowy stara sie zminimalizowac zuzycie.
-suwak czasowy w konf.
-od teraz ustawienia znajduja sie pod nazwa "optymalizacja" w zakładce interfejs.
-pozycja "0" na suwaku wył. timerka.
-drobne poprawki.

+0.0.0.3
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (freek3.zip)
-Poprawka błędu.
Mod RzEW
Łoooo, z 22 mb przy starcie zeszło do raptem 10 smile.gif
To mi się podoba! Konnekt znowu lekki! biggrin.gif

Mam tylko nadzieję, że to nie jest taka tandetna zagrywka jak w AQQ, co? ;> (tj. fałszowanie zużycia RAM-u)
dulek000
Wykorzystuje ten pomysł z przerzucaniem programu do swapa? :>
ZenitH
Świetna wtyka ale czy piękne może być prawdziwe?? Przy starcie konnekta mialem min 17 mb zużycia a z tą wtyką jest zaledwie 5mb dry.gif . Ale jeśli to naprawde działa to podziw dla autora biggrin.gif
zhvir
pod 2k3 działa... ciekawe jak czyszczenie pamięci będzie wpływać na zamulanie okna rozmowy z flashowym tłem :>
Suchy
Działa. Ale na jakiej zasadzie? huh.gif
ciolo
no proszę smile.gif powiedz na jakiej zasadzie ona dziala
saCOOL
Ja tam używam Speed-X Oconela i dzięki temu akceleratorowi pamięci, Konnekt zajmuje poniżej 3 mega (przez większość czasu). No i oczywiście nie tylko Konnekta trzyma w ryzach :>. Mam 256 RAMu, miałem kupować kość 512, ale ten program działa tak rewelacyjnie, że nawet na moim marnym 256 już da się pracować bez frustracji :>.
78Pawel
Mój Konnekt - przed użyciem wtyczki - w stanie spoczynku zajmował w pamięci około 21~22Mb - po użyciu w/w rozszerzenia (IksPe)- jego pamięciożerność spadła do 3.1 w stanie spoczynku Mb - czyli -> 86% procentowe zmniejszenie obciążenia RAMU.

Przy używaniu - obciążenie pamięci spada o 45~50%-60% - jednym słowem..

!! Wielkie Brawa !!
mariush
Dobre wink.gif Nawet bardzo biggrin.gif Choć na brak pamięci nie narzekam, ale na zmniejszenie jej obciążania też nie wink.gif
Dziękuję i pozdrawiam smile.gif
Olórin
Na jakiej zasadzie to działa?
AqqKiller
QUOTE(Olórin @ 23.03.2007 - 12:43) *

Na jakiej zasadzie to działa?



SetProcessWorkingSetSize ( uchwyt procesu ........)
SetProcessWorkingSetSize ( GetCurrentProcess(...)); i masz ta wtyczke jak i zaawansowae, unikatowa technologie oszczedzania ramu z aqq


a teraz jeszcze dodaj sobie enumerowanie procesow i dla kazdego

SetProcessWorkingSetSize ( aktualnie enuymerowany proces ...)

i masz super zaawansowanego SpeedX ktorego nawet tepaki z microsoftu by nie napisali - za wysokie progri wedlug autora tego shitu.

Oczywiscie jak na ta lame przystalo, nie wie ze mozna bezposrednio enumerowac procesy - gdzies znalazla ze mozna enumerowa okna(topowe) i na podstawqie ich szukac do jakiego procesu nalezy, wiec tak dziala dokladnie SpeedX.


a tu kilka tekstow by oclamer opisujaca ta zaawansowana technologie oszczedzania pamieci:
(tak kilka slow komentarza, ta lama nie potrafi sama otworzyc okna w windowsie, a co dopiero zdebugowac jakis soft i sprawdzic jak dziala)


Ustosunkuje się do wypowiedzi Shadowa. Długo myślałem w jaki sposób wyraźnie zaznaczyć różnice pomiędzy optymalizatorami RAMu które można pobrać za darmo czy też płatnie, bo one daleko odbiegają od tego co robi Speed-X. Osobiście nie spotkałem się z optymalizatorem który działał by na takiej zasadzie na jakiej działa SX. To jest wyjątkowa technologia, coś nowego. Niestety co by nie mówić SX jest optymalizatorem RAMu, ale przynajmniej można naprawdę tak o nim powiedzieć. Dotychczasowe akceleratory działają bowiem jedynie tylko teoretycznie, a praktycznie zwalniają cały system. Alokują maksymalnie dużo pamięci (system nie wie skąd ją wziąść więc zabiera ile wlezie od innych procesów i pakuje je do pliku wymiany) i zwalniają ją. Mamy wolny RAM, ale mamy też mulenie wszystkich aplikacji które mamy otwarte. A już totalną abstrakcją jest to że korzystając z takiego nędznego optymalizatora, nigdy nie będziemy w stanie wykorzystać całej swojej pamieci RAM! - dlatego że taki program będzie wymuszał wciąż i wciąż pakowanie procesów do pliku wymiany co spowalnia system. SX jeżeli widzi że nie ma skąd tego RAMu wziąść to nie czaruje Optymalizacja jest płynna, RAM jest wyorzystany w 100 procentach a aplikacje mają jej tyle ile muszą jej mieć do optymalnego działania.


i najlepsze, oczywiscie by oclamer

Microsoft nie jest w stanie tego zaimplementować bo nie wie jak to zrobić SX wykorzystuje bowiem pewnego rodzaju niedbalstwo systemu Windows. Dlatego właśnie powstał Speed-X, można powiedzieć że jest to pewnego rodzaju patch dla systemu.




saCOOL: chyba nie zaplaciles za uzywanie tego badziewia ?? hehhe.
ze0x
Jeżeli mam zainstalowanego Speed-X to warto w ogole używać tej wtyczki czy lepiej zostawić tak jak jest? tongue.gif
AqqKiller
QUOTE(ze0x @ 23.03.2007 - 14:30) *

Jeżeli mam zainstalowanego Speed-X to warto w ogole używać tej wtyczki czy lepiej zostawić tak jak jest? tongue.gif


nie.
speedx zrobi to samo co ta wtyczka smile.gif.

na twoim miejscu wywalil bym speedx a wrzucil ta wtyke, jako ze przy niektorych na sile uszczesliwianych softach, zabieranie im ramu wiecej szkodzi niz pomaga.
ze0x
Ok dzieki za odpowiedz smile.gif
rav_
Sorry ale mało czasu mam, działanie opisał aQQKiller - dziekuje.
Co tu wiecej opisywać. jedna funkcja w timerze i robi to co ma robic.
pa wink.gif
D3nY
Wielkie gratulacje dla autora! Wtyczka jest świetna, zmniejszyła zużycie pamięci przez program o jakieś ponad 80%!
giguss
swietna robota to naprawde dziala a tak przy okazji zna ktos moze jakis programik lub wtyczke do Opery 9.1 ktora podobnie dziala ??
MSQ
Genialna wtyczka smile.gif Wielkie dzięki! biggrin.gif
arct!c
Teraz niech pan hao zaopatrzy 0.7* w taki bajer smile.gif

*0,7 Pamietamy! smile.gif
dulek000
Ej, no zaraz. Przecież SetProcessWorkingSetSize z dwoma ostatnimi parametrami równymi -1 przerzuca tylko program z RAM-u do swapa na dysku. To ma jakiś sens przy aplikacjach działających w tle i niewiele robiących, ale myślę, że w K to tak raczej średniawo się do nich zalicza (choć to zależy od używanych wtyczek, z K można zrobić bardzo wiele wink.gif). W sumie jeżeli ma się te 512MB RAM-u to nie warto używać tej wtyczki, bo 10 MB nas nie zbawi, a spadek wydajności możemy odczuć (myślę, że najbardziej podczas rozmowy).
brecho
No ale z moimi 128MB to ta wtyczka to prawdziwy cud biggrin.gif
Lordi
Baaardzo fajna wtyczka. Gratuluje autorowi wink.gif
EmiLio
Wtyczka jest MALINIASTA, ale mam pytanie czy nic przy okazji się nie wyłącza w K. czy wszystko chodzi tak samo, i nie ma błędów???
brecho
Nie ma żadnych błędów ani nic nie wyłącza wink.gif
Lordi
Zapomniałem dodać. Miałem na początku krytyka, ale oczywiście zapomniałem skopiować kod błędu. Pojawił się on po ustawieniu wtyczki w ustawieniach, potem zastosowałem zmiany i.. bum. Potem kilka razy próbowałem wchodzić w ustawienia i Konnekt się wyłączał. ... W tej chwili jest OK.
rav_
update w pierwszym poscie.
stranded
konnekt na starcie zjadał 11mb u mnie, teraz 1-4mb

dzięki
Komodo
QUOTE
This practice is unnecessary because when OS needs the unused memory left behind when the assemblies were loaded it will reclaim it automatically. In fact, decreasing the size of your application's working set when memory is plentiful may decrease performance.

http://www.devcity.net/newsletter/archive/...30928.htm#ni080

Windows NT wykona dokładnie to samo co ta wtyczka w momencie, gdy to będzie konieczne.
Gdy mamy zajęte 200MB na 512, to nie ma sensu zwalniać 10MB. W momencie, gdy zacznie brakować RAMu to windows zrobi sam dokładnie to co ta wtyczka, tylko że na wszystkich procesach. Nie może tego robić co 5 sekund, bo wpłynęło by to istotnie na wydajność. Poza tym w komputerach, gdzie jest dużo RAMu proces dostanie na starcie więcej RAMu niż mu potrzeba, dzięki czemu nie będzie później musiał alokować potrzebnej mu pamięci.

Wtyczka idealna dla ludzi, którym poprawia się humor, gdy mają zajęte 200MB zamiast 210MB smile.gif (co zresztą działa inaczej, bo K startując od Physical Memory Working Set = 4MB, cały czas alokuje więcej pamięci, po czym wkracza wtyczka i znowu maleje i tak w kółko).
Ja osobiście polecam zostawić zarządzanie pamięcią windowsowi, bo te wszystkie programy, które działają tak jak ta wtyczka, robią dokładnie to co zrobi menadżer pamięci w Windows, tylko że on zrobi to wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, a te programiki będą to robić w kółko.
stranded
ej ej ej tongue.gif mi tam nawet pare kilobajtów poprawia humor (nawet tych 'wirtualnych')
Andrzej1307
Fajna wtyczka. Normalnie przy starcie K zabierał mi 29MB (przy włączonych wszystkich wtyczkach i po połączeniu do 5 sieci), a teraz 14MB smile.gif Jest różnica! Do tego co 5 minut zmniejsza do 2-5MB. Gratki dla autora wink.gif
@ndy
@Andrzej a jak jest z wydajnością Konnekta. Nie zacina się np. przy rozpoczynaniu rozmów?
brecho
U mnie nie ma nawet najmniejszego spadku wydajności, wręcz przeciwnie - K przyspieszył smile.gif
Mucha
To jest tzw efekt placebo.
Bandit


bez niczego , żadnych tweakerow ani wtyczek....

512 ram, radeon 9000 pro gigabyte, athlon 2k+
mcczester
Włączyłem w opcjach żeby optymalizowało przy starcie czy coś takiego i wtyczka wywala krytyka przy starcie konnekta. Teraz nie da się tego nawet odznaczyć, żeby jej używać unsure.gif
stranded
QUOTE(xBanditt'o @ 6.04.2007 - 21:04) *



bez niczego , żadnych tweakerow ani wtyczek....

512 ram, radeon 9000 pro gigabyte, athlon 2k+


bez kieview i innych wodotrysków to mi k zajmuje poniżej 1mb w spoczynku i z max 5mb jak coś robię
Andrzej1307
@andy: nie, nic takiego nie zauważyłem. Właśnie też wydaje mi się, że lista kontaktów (u mnie dość duża) chodzi o wiele płynniej.
keeveek
mnie konnekt przed optymalizacją zamuje ponad 20 MB , po optymalizacji (w stanie spoczynku) trochę ponad 2 MB, a sam program zdaje się działać płynniej
BZZ1986
QUOTE(mcczester @ 6.04.2007 - 20:06) *

Włączyłem w opcjach żeby optymalizowało przy starcie czy coś takiego i wtyczka wywala krytyka przy starcie konnekta. Teraz nie da się tego nawet odznaczyć, żeby jej używać unsure.gif


Nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem, nie mozesz wlaczyc konnekta ? .../Katalog konnekta/plugins i wyrzuc 'freek.dll' ... najlepiej sciagnij sobie swiezy, bo moze plik w 'jakis tam' sposob zostal uszkodzony przy sciaganiu, zanim to jednak zrobisz mozesz wrzucic LOG z krytyka....
Osobiscie optymalizacje przy starcie mam wlaczona i problemu nie mam.
mcczester
Przetestowałem wszystko na nowym profilu, błąd występuje gdy włączę "Menu w Plugins", a wtyczki mam na głównym toolbarze (gdy jest osobny toolbar dla wtyczek jest OK). Opcja optymalizacji przy starcie nie miała tu nic do rzeczy. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
A to treść błędu:
QUOTE
Wystąpił błąd podczas ładowania plugins/freek.dll
Jeżeli naciśniesz [TAK] plugin ten nie będzie ładowany ponownie.

Grupa 15 dla akcji 13889138 nie istnieje!

Naciskam tak i Konnekt się uruchamia, ale bez tej wtyczki. Gdy włączę wtyczkę wyskakuje to co wyżej i tyle mogę zrobić.
Wspomniane uszkodzenie pliku nie wchodzi w grę, bo specjalnie zdarłem wtykę drugi raz. Log (zrobiony przy włączonej jedynie wtyczce FreeK):
CODE
Konnekt_log ... v 0.6.22.138 | ui 0.1.22.54


_____________________________________________

## [CORE]         argv[0]=C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe
## [CORE]         appPath=C:\Program Files\Konnekt\
## [CORE]         dataPath=C:\Program Files\Konnekt\data\
## [CORE]         PATH=C:\Program Files\Konnekt\data\dll;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\;C:\Program Files\Common Files\Adobe\AGL
## [CORE]         Statystyka id = 1073755433; uptime = 0; msgSent = 0; msgRecv = 0
## [CORE]      ---  Beta report saved ---
## [CORE]        *  plugin - ui.dll
## [CORE]      --- UI loaded ---
## [CORE]      --- ProfilesDir set ---
## [CORE]      --- Profile set ---
## [CORE]         profile=Mateusz
## [CORE]         profileDir=C:\Documents and Settings\Mateusz\Dane aplikacji\stamina\konnekt\Mateusz\
## [CORE]         tempDir=C:\DOCUME~1\Mateusz\USTAWI~1\Temp\Konnekt_Mateusz_7a86bccf
## [CORE]      --- Core columns set ---
## [CORE]        *  plugin - plugins\freek.dll
## [CORE]      ---  plg.dtb saved ---
## [CORE]      ---  Plug.sort ---
## [CORE]      --- Plugins loaded ---
## [CORE]      --- Plugin columns set ---
## [CORE]      --- Profile loaded ---
## [CORE]      --- Versions checked ---
## [wXP UI]        -> ComCtl 60000 isWXP 1
## [CORE]      --- UI prepared ---
## [freeK]         Czyszczenie...
## [CORE]      ---  plg.dtb saved ---


Plug plugins\freek.dll made a booboo ...
  "Grupa 15 dla akcji 13889138 nie istnieje!"


Locking...

ANOTHER Critical Structured Exception caught!!! Aborting...
MK777
Ten skrypt działa automatycznie? Ma jakieś opcje? Bo w Ustawienia>Wtyczki niema opcji Freeka
psota
@MK777:
Ustawienia>Interfejs>Optymalizacja
Bandit
QUOTE(stranded @ 6.04.2007 - 21:15) *

bez kieview i innych wodotrysków to mi k zajmuje poniżej 1mb w spoczynku i z max 5mb jak coś robię



No raczej niebardzo, bo mam "wodotryski".
mcczester
Spoko wtyka. Spowolnienia ani przyspieszenia Konnekta nie odczuwam, dopiero wchodząc na forum przypominam sobie, że ją mam. Ale teraz Konnekt z dużą ilością wtyczek rzadko przekracza 10MB, a wcześniej dochodził w porywach nawet powyżej 30 MB wink.gif
Trzeba tylko poprawić ten błąd z toolbarami i będzie super.
QUOTE
bez kieview i innych wodotrysków to mi k zajmuje poniżej 1mb w spoczynku i z max 5mb jak coś robię

Najlepszym sposobem optymalizacji jest oczywiście wyłączenie zbędnych rzeczy, ale klikalne linki to moim zdaniem coś na co warto poświęcić to pare MB. Tak to zazwyczaj jest, że im większa funkcjonalność (więcej wtyczek) tym większa pamięciożerność, ale dzięki FreeKowi da się pogodzić jedno z drugim i mieć funkcjonalnego i zarazem małego Konnekta i za to dzięki autorowi.
JOUKI
Działa bez zarzutów i dziękuję.
mcczester
Czy będzie poprawka tego, co zgłosiłem [TU]?
rav_
Prosze 0.0.0.3
-Poprawka błędu.
D3nY
Nowe wersja wtyczki działa u mnie bez błędnie:] Pozdrawiam:]
Sija
wszystkie kolejne posty w stylu "dziala, super" beda kasowane.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.