Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Filtrowanie listy kontaktów
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
JAJO
Elo.

Czy byloby mozliwe wprowadzenie takiej opcji (ala DC++), ze na dole okna gl. gdzie mamy ikonki dolozyc pole do wprowadzenia jakiegos ciagu znakow aby przefiltrowalo nam liste np. jak sie wpisze literke 'a' pokazuje nam kontakty na 'a' a jak np. 'ab' wyswietli nam kontakty zaczynajace sie na 'ab'?

Mysle ze opcja przydatna a nie znalazlem nic na forum.

Z gory dzx.

PZDR.
dulek000
SzuKacz, działanie bardzo podobne.
stivo
Ale do wyszukiwania kontaktów jest wtyczka szuKacz.

dulek000 był chwilę szybszy..
JAJO
To nie do konca to o co mi chodzi.
Moze to zobrazuje:
psota
Możesz wpisywać literki i wciskać spacje.
np. jak wprowadzisz "abcd" i naciśniesz spacje to będzie przeskakiwało ci do kolejnych konntaktów na liście zaczynających się na "abcd"
dulek000
Funkcjonalność jest ta sama, ustaw sobie skrót klawiaturowy do szybkiego wyszukiwania (kLawa).
JAJO
A co mi potrzeba zeby samemu napisac sobie taka wtyczke?

Ten caly szukacz jest spX ale estetycznie mi nie pasuje. Poza tym musialbym doinstalowac 2 wtyczki a tak wystarczy jedna.
dulek000
Znajomość C++/Delphi będzie potrzebna. wink.gif
JAJO
Jestem na IS zatem C++ znam. Jako tako.
Jakies SDK sobie sciagnalem i Borlanda zainstalowalem.
Co dalej?
dulek000
Ale jest takie śliczne forum "Tworzenie wtyczek" i tam mnóstwo przyklejonych tematów - doskonała lektura dla początkującego wtyczkopisarza. wink.gif

P.S. Lepiej użyć MSVC - K miał problemy z Borlandem.
JAJO
Faktycznie jest taki temat. smile.gif
Jak tylko bede mial chwile bedzie trzeba pomyslec jak to zrobic. wink.gif
ZenitH
Faktycznie wtyczka by sie bardzo przydała, gdybym sie znał na c++ to może bym coś pokombinował ale niestety nie mam zielonego pojęcia o programowaniu więc mam nadzieje, że chodzby autorowi postu uda się stworzyć taką wtyczkę rolleyes.gif , no i oczywiście, że powstanie już za niedługo blush.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.