Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KoreK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
rav_
Działa prawie tak samo jak Korektor, zamienia podane przez nas wyrazy na inne tylko że w trakcie pisania i po nacisnieciu spacji. Jest to pierwsza wersja i napewno znajdą sie jakies błędy. (wierze w was) wink.gif
Ładujemy,Odpalamy,Ustawiamy i ma chodzic.
I nie wpisujcie jednej litery ktorą ma zamieniac na jakies słowo bo wyjdzie kaszanka. wink.gif
Podziekowania dla Muchy.

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (koreK.zip)
psota
Przydała by się opcja wyłączenia zamiany, jeżeli wyraz znajduje się w ciągu znaków.
Wiele osób zapewne będzie chciało zamiany ci na Ci, ale lecieć na leCieć już nie wink.gif
Działa jak na razie stabilnie pod Ubuntu 7.04 (beta) i wine 0.9.31
rav_
zamien z: {spacja}ci{spacja} zamien na: {spacja}Ci{spacja} rozwiazuje chwilowo ten problem...
D3nY
Wtyczka u mnie działa bez problemów:) [jak na razie]
QUOTE
Wiele osób zapewne będzie chciało zamiany ci na Ci, ale lecieć na leCieć już nie wink.gif

ja to rozwiązałem tak, że zrobiłem odstęp [spacje na początku i końcu zwrotu]--> " ci " zamień na : " Ci " no i działa:)

rav_ wyprzedziłeś mnie :]
Lordi
Hmmm... ciekawa wtyczka, ale jest kilka niedociągnięć:
1. Po uruchomieniu wtyczki i przejściu do ustawień wyłączył mi się Konnekt
2. Nie zawsze działa sad.gif Mimo tego, że robiłem jak napisano wyżej...
3. Za mało pozycji w ustawieniach jak na mnie
To by było na tyle wink.gif
MSQ
QUOTE
po nacisnieciu spacji.

Oj to bardzo proszę o opcjonalne wyłączenie tego (np dodatkowy checkbox przy danym polu), bo często robię błąd w pisaniu emotikon (np. zamiast ": P" wychodzi nie raz "LP"). Ale ogólnie to bardzo dobra robota, gratulacje smile.gif
EmiLio
Przydało by się więcej-dużo więcej pól do słów, bo niektórzy mogą tam wpisać np: imiona a imion jest wiele huh.gif
saCOOL
To może od razu zrobić tak, jak ma kRadio :>, jest pliczek .ini i tam są stacje, więc jest nieskończona ilość miejsca. Dokładnie to samo można by zastosować tutaj.
@ndy
Zawsze można zrobić tak:



Wtyczka powinna posiadać też dodatkowo eksport/import danych słów do pliku smile.gif
keeveek
dopiero wtyczka się pokazała a już wysyp postulatów tongue.gif mnie na razie "przeszkadza" tylko ten problem ze spacjami, poza tym jest świetnie wink.gif ale na nadmiar ficzerów użytkownik nigdy nie narzekał biggrin.gif
Wizard
Świetna robota, czekałem na taką wtyczkę smile.gif. Gratulacje @rav. Wyrasta nam kolejny świetny "wtyczkopisarz" wink.gif.
ZenitH
Świetna robota ale mam nadzieję , że szybko pojawi się wersja w której bedzie można wpisać o wiele wiecej słów
Aule
Ta, wersja z ListView byłaby o niebo lepsza i wygodniejsza.
keeveek
mnie się podoba propozycja @ndy'iego. Może być to też rozwiązane tak jak było w starym KoreKtorze, nie przeszkadzało mi to, albo plik ini.
Mucha
Najprostszym i całkiem funkcjonalnym rozwiązaniem będzie plik txt gdzie każda linijka oznacza zamieniany ciąg. Reszta jak dla mnie zbędna.
keeveek
i mogłoby to wyglądać tak:

wyraz do zamienienia=wyraz zamieniony;
wyraz2=wyraz3;
wyraz4=wyraz 5;

chyba ze ktoś ma lepszy pomysł
rav_
Chciałem zrobic kontrolke HWND w ustawieniach i obsługiwać ale napotkałem błędy robie tak:
CODE

w IPrepare():
UIActionAdd(GRUPA_GL_KONF , 0, ACTT_GROUP or ACTSMENU_BOLD, 'Ustawienia');
UIActionAdd(GRUPA_GL_KONF, IMIA_LIST, ACTT_HWND, 'ListBox');

w ActionProc:
IMIA_LIST:
   begin
    if anBase.code = ACTN_CREATEWINDOW then
           begin
           InitCommonControls();
           an := sUIActionNotify_CreateWindowPtr(anBase);
           an^.w := 100;
           an^.h := 200;
           an^.hWnd := CreateWindowEx(WS_EX_CLIENTEDGE,'ListBox','',WS_TABSTOP or WS_CHILD or WS_VISIBLE or LBS_NOTIFY or   WS_VSCROLL ,an^.x, an^.y,an^.w, an^.h, an^.hwndparent, 0, 0, 0);
           Inc( an^.x, 200);
           SendMessage(an^.hwnd, WM_SETFONT, an^.font, 0);
            end;
     if anBase.code = ACTN_DESTROYWINDOW then
            begin
            DestroyWindow(an^.hwnd);
            end; end;
        end;

i później chciałem to obsługiwac ale...
http://patrz.pl?166289
Jak to rozwiązac?? :>
Mucha
Przypisz "na sztywno" wysokość grupy (parametr h w UIActionAdd)
MSQ
QUOTE(Mucha @ 10.04.2007 - 21:38) *

Najprostszym i całkiem funkcjonalnym rozwiązaniem będzie plik txt gdzie każda linijka oznacza zamieniany ciąg. Reszta jak dla mnie zbędna.
Nie no - jak ma już to poprawić (te pola) to niech zrobi to bardziej user-friendly wink.gif IMO propozycja dana przez @ndy'iego jest najlepsza.
tonyhc
no ja akurat myśle że plik *.txt byłby dobrym rozwiązaniem...bo taki można łatwo np. udostępnić innym...po jakimś czasie jak by każdy użytkownik tej wtyczki dodał po np. 10 słów...byłby całkiem spory słownik...jak np. w wordzie...pomyślcie o tym...wtedy naprawdę konnekt z taka wtyczką zrobiłby "furorę"...miałem na podstawach technik informacyjnych lekcje o komunikatorach... i wspólne wnioski były takie, ze jezeli chcesz zrobić komunikator który zdobędzie rynek..wprowadź sprawdzanie błędów w pisowni bo tego żaden nie ma...
zhvir
QUOTE(tonyhc @ 11.04.2007 - 20:13) *

jezeli chcesz zrobić komunikator który zdobędzie rynek..wprowadź sprawdzanie błędów w pisowni bo tego żaden nie ma...

miranda ma... i to taki że palce lizać
tylko jakoś się to nie przekłada na popularność wink.gif

edit: jestem za okienkiem userfriendly jak to pokazał @ndy na przykładzie wtyczki do M, ale z zapisywaniem wszystkiego do pliku txt + import export
saCOOL
Spróbuj przekonać jakiego typowego użytkownika gg, żeby się przesiadł na M. Toż to jest po prostu z góry skazane na porażkę. Masa ludzi znających się co nieco na komunikatorach i przyzwyczajonych do konfiguracji, po prostu daje sobie spokój przy niej. Tym którym się udało, zachwalają niezmiernie, tych których wkurzyła (M), dają sobie spokój na długie tygodnie. Sam trzy podejścia zrobiłem do M i jakoś nie wyszło. Denerwuje mnie bałagan i nawet jakby udało mi się go posprzątać, to będą to śmieci pod dywanem i pył schowany za książkami. Wole K i autentycznie czystą przestrzeń.

Co do pliku .txt to jestem za. Już wspominałem o pliczku .ini kRadia :>. To doskonały pomysł i faktyczne może być udostępniany innym bez problemów.
@ndy
QUOTE
Spróbuj przekonać jakiego typowego użytkownika gg, żeby się przesiadł na M. Toż to jest po prostu z góry skazane na porażkę.


Tak jak i do innego komunikatorka smile.gif


Wracając do tematu. Jaki kolejny ficzer można dodać autotekst smile.gif
saCOOL
Jeszcze chwile i tak zbajerujemy autora, że zrobi podkreślanie na czerwono i samodzielny wybór poprawnego wyrazu (jak w M) hehe :>.
rav_
Wasze propozycje są ciekawe, ale jak narazie wtyczka nie będzie rozwijana dalej, a jak już znajde troche wiecej czasu na nauke C++ to zostanie ona przepisana i ulepszona. To samo dot. się innych wtyczek pisanych w Delphi.
Czekajcie a będzie wam dane wink.gif biggrin.gif
keeveek
to na razie chociaż popraw błąd (można to chyba tak nazwać) ze spacjami..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.