Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "wyślij plik" - czy to niezawodny sposób by sprawdzić czy ktoś ma mnie na liście kontaktów?
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
andpyk
Witam. Wyczytałem na forum że aby dowiedzieć się czy ktoś kogo sam mam na liście kontaktów ma mnie również na swojej wystarczy spróbować wysłać mu jakikolwiek plik. Sprawdziłem i wydaje się być ten sposób skuteczny jednak czy w 100%? Czy jeżeli mogę wysłać do danej osoby plik (nie pojawia się okno pt: "Użytkownik nie ma cię w kontaktach lub ma wyłączoną opcję p2p" a otwiera się okno z wyborem pliku do wysłania) to mogę mieć 100% pewność że widnieje u tego kogoś na liście kontaktów? Czy ma znaczenie to że jestem z tą osobą w sieci lokalnej (tzn mam udostępniony internet z tego samego źródła)? Czy znaczenie może mieć fakt że mam dwa nr gg i jeden z nich jest znany tej osobie a drugi nie (czy nie dlatego właśnie mogę do tej osoby wysłać plik z drugiego nr gg którego tamta osoba nie zna- tzn nie ma u siebie na liście kontaktów)? Zdaje sobie sprawę że troszkę zawile piszę ale prościej jakoś nie potrafię przedstawić tych kwesti a bardzo mnie one nurtują. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.
brecho
By sprawdzić czy ktoś ma cie na liście wystarcza kDodatki biggrin.gif
andpyk
Ale ja chciałbym mieć 100% pewność. Dlatego prosiłbym o rozpatrzenie problemów które wypisałem wyżej.
SkkF
wysyłanie obrazka, jak przyjdzie potwierdzenie o dostarczeniu - ukrywa się.
zhvir
czy aby nie zostało to jakiś czas temu poprawione i już nie działa? tongue.gif
brecho
Z tego co przeczytałem nie chodzi o wykrywanie ukrytych, ale o sprawdzanie czy ktoś ma cie na swojej liście kontaktów. Wydaje mi sie ze kDodatki dają 100% pewności, nigdy nie miałem problemów z ich wskazaniami i zawsze okazywały sie prawidłowe.

Co do posiadania dwóch numerów gg to to nie ma znaczenia przy wysyłaniu plików.
saCOOL
Prawda jest taka, że co do gg nigdy nie możemy być niczego pewni. Wtyczka GetToKnow wykrywa osoby, które mają nas na swojej liście (których my nie mamy), jeśli mają włączoną opcje Status Tylko Dla Znajomych; możemy jednak dostać fałszywe informacje, gdyż protokół ma wiele błędów i wysyła niepotrzebne pakiety danych (i nagle wtyczka odbiera taki pakiet danych, co wskazuje na to, że ktoś ma nas na swojej liście kontaktów, kiedy tak naprawdę może w ogóle nie wiedzieć kim jesteś). Co do pingowania, to też nie ma pewności 100%. Tylko jabberopodobne wymagania Autoryzacji pozwalają dokładnie określić, kto ma nas na swojej liście (i kto czyta nasze opisy). W GG tak się nie da tongue.gif.
Mucha
Czytajcie ze zrozumieniem, tu nie chodzi o wykrywanie ukrytych czy nieznajomych.
andpyk: Jest na to sposób, wtyczka SeleKcja. Nie ma 100% skuteczności, ale to z winy błędów protokołu gg (jakieś 5% przypadków).
andpyk
Dzięki wielkie za wszystkie informacje- rozwialiście moje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam
stranded
nie łatwiej po prostu kogoś zapytac?

"cześć, masz mnie na liście?"
...
andpyk
A niech mnie- nie wpadłem na to...

Prawda że byłoby prościej ale niech sobie szanowny kolega wyobrazi że zdarzyła się taka sytuacja że nie mogę biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.