Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: nie wyswietla emotek w oknie
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
silver_limp
Witam.Mam taki problem..rozmawiam z kolezanka i robie emotki jak zwykle i dzialaja..ale jesli ona mi zrobi to juz widze tylko znaki..dziwne bo niektore emotki wyswietla a niektore nie..jakby zadne nie dzialaly to cos w ustawieniach pewnie ale sa..jest na to jakas rada ?
Hipoteza
A sprawdzałeś czy macie ten sam zestaw emot ustawiony? Bo jeśli ona ma w swoim kliencie inne niż Ty, to tak się może robić
silver_limp
to raczej nic nie ma wspolnego..jesli ja jej robie np. ;> :> <lol> i ode mnie to wyswietla a ja od niej dostaje te same znaki i nic ..wiec powinno u mnie byc...bo je mam i wychodza nawet ode mnie
Aule
Emotikony są interpretowane przez klienta, Ty nic poza tekstem nie wysyłasz. Więc jeszcze raz powtórzę za Hipotezą, macie ten sam zestaw emot?
silver_limp
mamy inny zestaw..ale jakos nigdy nie bylo z tym problemu bo inni tez maja inne zestawy a wyswietla..wiec nie wiem w czym problem
Bo$s
Było, było, było. Nowe wersje GG jakoś inaczej przesyłają kody emotek i obecnie jest to bug KIEview którego nikomu nie chce się poprawiać (jak paru innych rzeczy zresztą).
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4657
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=10442
silver_limp
a no faktycznie..to juz nie mam sil na to..znajac zycie tego nikt nie naprawi a tym sposobem olewanie uzytkownikow istnieje nadal..dzieki za odpowiedz Bo$s i rezygnuje z tego komunikatorka :/ ile mozna..z czasem coraz wiecej bledow sie mnozy..trudno
psota
Emotki były gwoździem do trumny ;]
W kDuoView to dobrze działa, tylko jest problem z wysyłaniem obrazków tongue.gif
D3nY
QUOTE
W kDuoView to dobrze działa, tylko jest problem z wysyłaniem obrazków tongue.gif

I tak źle i tak nie dobrze! Ja na szczęście nie mam takich problemów - nie potrzebuje ani jednej ani drugiej funkcji;)
silver_limp
QUOTE(psota @ 19.04.2007 - 19:29) *

Emotki były gwoździem do trumny ;]

hehe dokladnie biggrin.gif ale to nie tylko to..zbiera sie od pewnego czasu..biggrin.gif ale to nie ten temat wink.gif
Wizard
QUOTE
W kDuoView to dobrze działa,

A własnie, że nie działa tongue.gif. w KDuo są problemy z emotami w znacznikach <>. kIEview - pomimo tego bugu, lepiej współpracuje z emotkami niz kDuo wink.gif
zhvir
Jakie problemy ze znacznikami <>? podziel się z nami swoimi odkryciami to może autor kDuoView coś na to poradzi, bo stara się poprawiać znalezione błędy na bieżąco... a kieview nikt wam nie poprawi, czekajcie na kieview2 tongue.gif
Mucha
QUOTE(Wizard @ 19.04.2007 - 20:14) *
A własnie, że nie działa tongue.gif. w KDuo są problemy z emotami w znacznikach <>. kIEview - pomimo tego bugu, lepiej współpracuje z emotkami niz kDuo wink.gif
Już chyba 2 razy to pisałem, ale napiszę 3. Jeśli wtyczka od okna rozmowy nie dostaje prawidłowych emot to jak ma je prawidłowo wyświetlić? Powody mogą być 2:
- albo masz źle zrobiony zestaw emot
- albo wtyczka gg je przekazuje nieprawidłowo
Czyli to ani nie wina kIEView ani kDuo.
Bo$s
Mucha, jak to może nie być błąd kIEview, skoro używam tych samych emot od długiego czasu, nic nie było grzebane, a przestało działać. Co śmieszniejsze nie działa to tylko z osobami, które korzystają z nowego GG. Ze znajomymi mającymi K wszystkie emoty działają bez problemu. A przy rozmowie z osobami, które mają GG, gdy ktoś wyśle do mnie np. <dupa> to u mnie wyświetla się <;dupa> (i ;d jest zamieniane na emotkę) . A ostatnio zaczęło się z <lol> i u mnie wyświetla się tekstowe <lol> (co kIEview powinien zamienić na emotkę, przecież na własne oczy widzę, że jest <lol>, a nie coś innego), a gdy ja napiszę <lol> to już wszystko działa ok. Więc czego to jest wina ? Zestawu emot, które same z siebie się popsuły, albo działają tylko w jedną stronę? Tylko, że to się dzieje na wszystkich zestawach.
Mucha
To co napisałeś świadczy właśnie o tym co mówię.
Nie wiem jak jest w kIEView, ale w kDuo:
próbowałeś dopisać na samej górze listy emotikonę <;dupa> (a w każdym razie tak żeby było przed ";d"? Spróbuj zamienić "<" na "&lt;" a ">" na "&gt;". A jeśli wyświetla Ci się samo <lol> to niemożliwe, zeby po wpisaniu <lol> lub &lt;lol&gt; nie zamieniło Ci.
Bo$s
kDuo nie używam i raczej nie przerzucę się dopóki nie będzie supportu dla nowego GGimage (czy też GGimage z supportem dla kDuo, nie wnikam), więc nie powiem Ci jak jest w kDuo.
merman
Dopiero niedawno zauważyłe, że mam podobny problem w kDV. Mianowice gdzy dostaje widomość z "<d" lub "&d" wyświetla sie emotka, która powina być podmieniana za ";d" lub ":d".
Mucha
Sprawdziłem i wcale tak nie jest.
merman
Mucha

Twój obrazek nic mi nie mówi.
merman
@Mucha: Dziwne. Może spróbuj z moimi emotami.
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=9565
Mucha
Faktycznie tak się dzieje jak masz znaki specjalne <> & przed emotą ";d" (bo tam tak naprawdę jest "&lt;d"), ale poprawiać tego mi się nie chce bo to marginalny błąd.
Bo$s
Mucha, właśnie o to chodzi. Jak wysyłasz z nowego gg <dupa> to przychodzi coś takiego jak <;dupa> i K wyświetla ;d a nie <dupa>.
Wizard
Dokładnie, również optuję za tym, aby ten błąd został naprawiony. Zresztą on chyba występuje tez w kIEview. Chyba... wink.gif
saCOOL
Więc lepiej zmieńcie ton i zacznijcie prosić. Zbliża się sesja i nie tylko Mucha nie będzie miał czasu, radzę więc uzbroić się w cierpliwość biggrin.gif.
Wizard
Czy ktoś gdzieś napisał w stylu "Mucha rzuć wszystko w tej chwili, zajmij się tylko i wyłącznie K"? Nie wydaję mi się... zgłosiliśmy tylko błąd, a to chyba jest dopuszczalne. Nikt nie wymaga od Muchy poprawki w ciągu kilku dni. Wszyscy chcemy jak najlepiej, dlatego zasygnalizowaliśmy ten błąd, aby o tym wiedział.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.