Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Fable
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kIEView)
.nomis
Baaaaardzo mocno zmodyfikowany styl m_minimal autorstwa Masha. Niektórym się może spodobać. No to go tu wrzucam smile.gif Taki mój grosik w sprawie Konnekta.



1. Nie ręczę za IE7
2. czcionka Komix powinna znaleźć się w katalogu C:\Windows\Fonts

Kliknij, aby zobaczyć załącznik (Fable.rar)
Sebaseba1987
Male niedociagniecie:
W css sciezki do grafik wygladaja tak "m_minimal\*.png" a folder z grafikami to "fable". I zapomniales jeszcze dodac, ze czcionke trzeba wrzucic do "WINDOWS\Fonts" chyba ze sie myle wink.gif
A co do wygladu to nieciekawie wygladaja te zegary i strzalki - sa one na bialym tle a tło okna jest kremowe.
Jeszcze niebardzo wyglada u mnie czcionka- jakas taka "poszarpana" i za gruba , nie wiem czym to jest spowodowane :/

Styl na pierwszy rzut oka wydal mi sie sympatyczny ale przydal by sie maly lifting wink.gif

Przy okazji jak wysrodkowac tytul okna wiadomosci tak jak masz na screenie .nomis?
.nomis
hmm... mam IE6, być może pod IE7 coś się nie zgadzać. Jedyne co mi przychodzi, to zmiana z 'regular' na 'normal' przy czcionkach w odpowiednich miejscach, ale teoretycznie to nie powinno mieć znaczenia... Co do tła, to zmieniam na białe, bo u mnie na monitorze białe z tym kremowym zlewa sietak, że praktycznie nie widać różnicy.
Za sekundę wrzucam poprawione ścieżki i to małe sprostowanie, a co do ksywy na środku - to zasługa stylu w samym windowsie, ale o ile wiem, można też zrobić to ręcznie w formatowaniu pól, w ustawieniach.
brecho
@Sebaseba1987
Może po prostu nie masz włączonego wygładzania czcionek.
Sebaseba1987
Jesli chodzi o wygladzanie w wlasciwosci: ekran->wyglad->efekty to mam ustawione standardowe ale na ClearType wyglada tak samo...
jiobel.
A w IE7 masz włączone CT? Poza tym w systemie też powinieneś mieć.
Sebaseba1987
W IE7 mam wlaczone CT ( Opcje internetowe-> zaawansowane-> zawsze uzywaj technologii CT dla HTML), nie wiem o co chodzi sleep.gif
QUOTE(.nomis)
a co do ksywy na środku ... ale o ile wiem, można też zrobić to ręcznie w formatowaniu pól, w ustawieniach.

Jest jakas zmienna w formatowaniu pol "center" czy cus takiego? wink.gif Chyba ze spacjami sie bawic? (ale to nie bedzie sie dalo zeby zawsze bylo na srodku)
.nomis
Rozumiem, że problem występuje tylko u Seby? Czy raczej u większej ilości osób, a wina leży po mojej stronie?

Co do formatowania, to w Konnnekcie o ile wiem są tylko spacje (chyba, że czegoś nie widzę)
Mój styl nazywa się msnEnchan, ściągnięty prawie na pewno z www.themexp.org tongue.gif swoją drogą muszę się tam niedlugo wyrać, bo jest sporo fajnych rzeczy.
Sebaseba1987
Wlasnie niech sie odezwie ktos inny, jak u niego to dziala to bedzie wiadomo kto ma szukac rozwiazania problemu- ja czy .Nomis wink.gif
.nomis
wiesz co, taki ze mnie ekspert jak z koziej dupy Reisentasche, więc może jeszcze zanim sprawa się rozstrzygnie, to poproszę o pomoc smile.gif zresztą wierz mi, gdybym miał jakiś pomysł, choćby najgłupszy to bym spróbował pomóc.
brecho
U mnie styl wygląda tak z włączonym Cleartype i na IE6 sp2

Czyli podobny problem co u Seby + brak kremowego tła, więc jeszcze gorzej.
Sebaseba1987
.Nomis zmienil tlo na biale (nie uaktualnil tylko podgladu) czyli masz takie jakie ma byc. smile.gif A problem z wyswietlaniem czcionki jest nawet na IE6...
MokrySedeS
U mnie problem pojawil sie po wlaczeniu funkcji ClearType (z tym, ze w moim przypadku czcionka nie jest az tak pogrubiona), wiec moze powinniscie ja zmienic na wygladzanie standardowe biggrin.gif
Sebaseba1987
Ja mam ustawione standardowe... juz probowalem wlaczac, wylaczac, z wlaczanym CT w IE z wylaczonym wszystkie kombinacje hehe
brecho
U mnie bez ClearType jest jeszcze gorzej. Ale problem nie jest tak duży, żeby nie dało się z nim żyć smile.gif jak zmrużę oczy to nie widze biggrin.gif tongue.gif

Styl mógłby ładnie wyglądać jakby zastosować w nim ten trick Riddla z pseudoprzezroczystością, czyli tapetą jako tło okna. Gdzieś to opisywał na forum.
MokrySedeS
hehe, z tym mruzeniem oczu to faktycznie niezle rozwiazanie tongue.gif
Znalazlem kolejne niedociagniecie w tym stylu, a wyglada ono tak:



Nie bede sie rozpisywac bo chyba wiadomo o co chodzi biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.