Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pokemony + Enter
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
ved
Wiekszosc ludzi przyzwyczajona jest do nap....nia w Enter za kadym razem jak napisza 1 zdanie, czy nawet wyraz.
Czy jest jakas mozliwosc zeby w w kIEview takich linijek odstepu jak tu:



nie bylo?
tzn zeby nie pojawialy sie odstepy, pomimo ze osoba klika ten Enter.

Jesli da sie w css-sie cos poprawic to chwala Bogu.
Mucha
Ma zamieniać entery na spacje?
Spass
Raczej 2xEnter* na 1xEnter.

*lub więcej
zhvir
Te odstępy nie zależą bezpośrednio od kieview ale raczej od stylu, myślę że trzeba pokombinować z line-height w css oraz z wysokością .send(next) .recv(next).
Odstępy mogą być przecież jednakowe między wszystkimi linijkami
Spass
zhvir, nie rozumiem co ma wspólnego line-height z kilkoma wklepanymi Enterami w jednej wypowiedzi. Ale to może ja źle zrozumiałem ved.
zhvir
może to jednak ja źle zrozumiałem intencje ved :>
rozwiązaniem może być (uwaga! teoretyzuję na przykładzie kduoview) odpowiednie oparcie stylu na divach gdyż o ile się dobrze orientuję w odpowiednich warunkach taki div w którym wyświetlają się wiadomości nie wyświetli się przy braku czegokolwiek wewnątrz (puste wiadomości -> spacje, entery)
Spass
Tu raczej nie rozchodzi się o puste wiadomości, które styl traktuje jak puste linie (odstęp) a raczej o jedną wiadomość tego typu:
QUOTE
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. (Ctrl+Enter)
(Ctrl+Enter)
Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. (Ctrl+Enter)
(Ctrl+Enter)
Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
Najlepiej poczekajmy, aż ved ustosunkuje się do naszych dywagacji, albo jakiś dev napisze czy to jest w ogóle możliwe.
ved
Dobrze prawi Spass.

chodzi o odleglosci pomiedzy kolejnymi wysylanymi wiadomosciami.
zhvir
tzn kto dobrze prawi? :> bo teraz to już się całkowicie pogubiłem :P
dulek000
A może niech Ved załączy nam styl z którego korzysta i sami sprawdzimy?
zhvir
... i od razu będzie można poprawić tak żeby ved była zadowolona :>
ved
Klasa chlopcy!:)

Cofam tamto, nikt jednak dobrze nie prawi.
Nikt mnie nie rozumie!:(

Z reguly nasz rozmowca ma wlaczona opcje WYSYLANIA ENTEREM

Wowczas:

napisze 1 linijke, klika enter..
napisze 1 linijke, klika enter..
itd..

Chodzi mi o to zeby pomiedzy tymi linijkami wyslanymi nie bylo odstepu.
Zalacze rowniez wersje wizualna problemu, jako ze wzrokowcami jestesmy wszyscy prawie:


Mam nadzieje ze to rozwiewa watpliwosci.

Załączniki

dulek000
Wszystkie
CODE
margin: 8px 0 0 0;
w CSS-ie zamień na
CODE
margin: 2px 0 0 0;
- powinno pomóc.
zhvir
@ved: a na przyszłość polecam kurs css -> http://www.kurshtml.boo.pl/ wink.gif
ved
zhvir, ja jestem kobieta! ;-)
predzej na kurs gotowania ;-)

Dulek: nieznacznie zmiejszylo odleglosc miedzy wierszami.

Zamienilam jeszcze 2px na 0px, jest to do zniesienia.
Dzieki wielkie!
Aule
Zhvir chyba to wie, ale zgodnie z hasłami równouprawnienia chyba uważa, że jesteś w stanie się tego nauczyć w tym samym stopniu co i inni użytkownicy ;-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.