Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opisy statusów - gdzie zastosowanie?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
bakerss
problem... nie wiem czy dobra kategoria ale co tam biggrin.gif

Tak chciałem sie zapytać gdzie zastępuje te opisy konnekt Połączony, rozłączony zaraz wracam itp... bo jakoś nie moge tego nigdzie wykukać ;/

dzięki za odpowiedzi smile.gif
KOSMOS
Jeśli chodzi Ci o te które się ustawia w konfiguracji, to są one ustawiane automatycznie, w zalezności jaki masz status.
Czyli status dostepny=opis statusu dostępny.
bakerss
dostepny powiadasz... :/ nie o to mi chodzi. Poprostu chce wiedzieć gdzie dokonuje sie ta zmiana i gdzie bede mógł przeczytać zamiast ukryty np. niewidoczny, czy cos takiego...
KOSMOS
Może zrób screen'a i pokaz go tu o jaką opcje chodzi, jeśli jest to gdzieś pokazane laugh.gif
Lub napisz dokładniej o co Ci chodzi :?
nix
nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem... o co pytasz...

opisy automatyczne nie sa zmiana nazwy "dostepny", "zaraz wracam" itd w inna... tylko sluza do przypisania statusu opisowego (opisu) do statusu... co to opis chyba nie musze tlumaczyc? status opisowy mozna recznie zmienic tez w menu gg->opis...
w razie jakby ktos nie wiedzial co to opis to jest to tekst ktory pokazuje sie (domyslnie) na pasku tytulowym okna rozmowy z osoba (widac nick, status i opis osoby z jaka sie rozmawia) oraz w tipie na liscie kontaktow...
bakerss
ehhh no dobra wiec...

wchodze Ustawienia -> Opisy statusów
tutaj mamy: połączony, rozłączony, zaraz wracam, nie przeszkadzać, autoaway, ukryty

i teraz jeżeli zmienie "zaraz wracam" na "zajęty" i "ukryty" na "niewidoczny" to gdzie bede mógł zobaczyć zmiane tzn. co to sie właściwie zmienia tongue.gif

Już nie wiem jak mam to tłumaczyc smile.gif
SandmmaN
QUOTE(bakerss)
wchodze Ustawienia -> Opisy statusów
tutaj mamy: połączony, rozłączony, zaraz wracam, nie przeszkadzać,  autoaway, ukryty

i teraz jeżeli zmienie \"zaraz wracam\" na \"zajęty\" i \"ukryty\" na \"niewidoczny\" to gdzie bede mógł zobaczyć zmiane tzn.  co to sie właściwie zmienia tongue.gif

Wydaje mi się że wiem o co Ci chodzi...
Problem w tym że prawdopodobnie źle zinterpretowałeś tą funkcję - tu nie chodzi o zastąpienie wyrażenia "zaraz wracam" i pozostałych na inne słowa, ale oto że opcja ta umożliwia określenie stałego statusu opisowego dla danego statusu (dostępne w sieci gg to Dostępny, Zaraz wracam, Niewidoczny, Niedostępny). Potem, odpowiednio zaznaczywszy ponieższe dwie opcje ("Zawsze używaj opisów ręcznych..." oraz "Czyść opis ręczny po zmianie statusu"), aby uzyskać odpowiedni status + opis, zmieniając jedynie ikonke dostępności...

Przykład: mam ustawione w konfiguracji K'a jako opis statusu Rozłączony: "[off-line]". Następnie, gdy zmienie status na Niedostępny, mój status na sieci gg ustawiony zostaje na "[off-line]". I tak samo można z pozostałymi opcjami dostępności.
Niewiem czy pisałem wystarczająco jasno, ale starałem się tongue.gif
bakerss
aaaaa to taki myk biggrin.gif o to mi chodziło chodziasz wreszcie ktoś zrozumiał biggrin.gif Może ja źle wytłumaczylem ?? smile.gif
SandmmaN
QUOTE(bakerss)
aaaaa to taki myk biggrin.gif o to mi chodziło chodziasz wreszcie ktoś zrozumiał biggrin.gif Może ja źle wytłumaczylem ?? smile.gif

nix zrozumiał po drugim poście, ja po trzecim wink.gif :twisted:
nix
czyli moja odpowiedz byla prawidlowa :] tyle ze moze troche zawile tlumaczylem...
kox
Czy te ustawienia są globalne, czy dotyczą tylko wtyczki GG?
hao
Globalne, ale na razie tylko wtyka GG z tego korzysta...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.