Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: FlashMe!
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Okno rozmowy (kDuoView)
zhvir
FlashMe!

czyli animacja flash jako tło okna rozmowy

Paczka zawiera:


Kliknij, aby zobaczyć załącznik (FlashMe_.zip)
---------------------------
Co ciekawego znajdziesz w tym stylu?
przede wszystkim:
- animacja flash jako tło okna rozmowy
(wzlatujące serduszka i padający śnieg)
- przezroczystość w stylu powinna działać zarówno pod ie6 jak i ie7
na mozilli po usunięciu zakomentowania w pliku txt <!--[if gte IE 7]><![endif]--> zostawiając kod wewnątrz komentarza
- długie linki płynnie przechodzą do następnej linijki
dzięki oparciu stylu wyłącznie na divach a nie na tabelkach i użyciu word-wrap: break-word;
- obok nazwy kontaktu wyświetlana jest jego sieć i uid sieci
- w wariancie FlashMe!clean (dark) opcja wyświetlająca flasha jest usunięta dzięki czemu można ustawić dowolny obrazek w tle
w pliku txt w sekcji body {background: url(none)} zamiast none wstawić img/nazwapliku i wrzucić plik do katalogu img
---------------------------
UWAGA!!! Animacja flash dość mocno obciąża procesor i najlepiej nie korzystać z niej na starszych komputerach
zawsze też można ustawić styl wyłącznie dla jednego kontaktu, np serduszka dla tego jednego jedynego wink.gif
PS: na obrazkach pokazane są (od lewej)
1. FlashMe!snow (light)
2. FlashMe!snow (dark)
3. FlashMe!hearts (light)
4. FlashMe!hearts (dark)
5. FlashMe!clean (dark)
saCOOL
Piąteczka jest wspaniała :>. Serduszka też fajne, ale jakoś mi kDuo nie chce zapamiętać ustawień indywidualnego stylu :/.
Gregor^
pewnie niedlugo w K bedzie aplet javy w tyle okna rozmowy. Aczkolwiek pomijajac fakt, ze sam styl jest dziwnie znajomy to niezle wykonanie. Czy krok do przodu... to sprawa kontrowersyjna. W kazdym razie gj.
stivo
QUOTE(saCOOL @ 13.05.2007 - 17:36) *

...ale jakoś mi kDuo nie chce zapamiętać ustawień indywidualnego stylu :/.

Potwierdzam, u mnie to samo.. dry.gif
ciolo
Zielony lub oliwkowy można ?
D3nY
zhvir: Tylko pogratulować! Świetna robota:] Numerek | 1 | oraz | 5 | są jak dla mnie wspaniałe.

QUOTE
Zielony lub oliwkowy można ?

Jak dla mnie również mile widziane:]
zhvir
Kolor stylu zależy tylko i wyłącznie od ustawienia tła, czyli:
- w stylu z flashem (nr 1-4) szukamy w necie lub tworzymy od podstaw flasha w kolorze oliwkowym (polecam prosty program SwishMAX)
- w stylu bez flasha (nr5) wystarczy dodać włany plik wg opisu z pierwszego posta

Uwaga1: sersja FlashMe!clean (dark) może gorzej wyglądać z jasnymi tłami więc jak będziecie mieć jakieś uwagi to piszcie, dawajcie screeny a ja pomyślę nad poprawkami
Uwaga2: u mnie nie ma problemu z ustawieniem indywidualnego stylu tongue.gif spróbujcie jeszcze raz
stivo
Może ja mam coś z kDuo, bo innych styli też nie mogę ustawić idnywidualnie... (wersja 1.2.1.2)
Mucha
Był błąd, który pewnie pojawił się w którejś wersji, zhvir używał od początku to nie ma smile.gif
Ściągnij poprawioną z serwera
stivo
Teraz działa, dzięki! wink.gif
Jopek
Czemu mi to nie dziala? Ustawilem wersje clean i mam tylko ciemno szare tlo, brak przezroczystosci.
zhvir
wersja clean właśnie tak działa, czyli ma ciemnoszare tło i brak widocznej przezroczystości (bo przezroczystość jest tylko trzeba sobie ustawić jakieś tło - jak to zrobić masz napisane w pierwszym poście)
btw. przed napisaniem kolejnego takiego posta polecam przeczytać cały temat a zwłaszcza pierwszy początkowy post (porada dotyczy także wszystkich innych tematów na forum)
szczeniak191
No no no zhvir w końcu ujrzałem to twoje arcydzieło nad którym tyle pracowałeś smile.gif Nice smile.gif
merman
Bardzoładny i przejrzysty styl. Jednak mam problem z konferencją. Konferencja wyświetlana jest jako jedna osoba.
merman
dry.gif
zhvir
drobne niedopatrzenie spowodowane tym że nie używam konferencji wink.gif
spróbuj w pliku szablonu ini dopisać w sekcji [MT_MESSAGE] w recv bezpośrednio za zmienną %nick% dodatkową zmienną %display%
powinno to wyglądać tak: %nick%%display%
jak będzie wszystko w porządku wrzucę poprawkową wersję na forum
btw. spróbuj też sprawdzić co się stanie jak dodasz tę zmienną w sekcji [MT_CNTEVENT] odpowiadającej za powiadomienia o zmianie statusów, przy okazji mógłbyś też sprawdzić poprawność wyświetlania numerów gg dla kontaktów w konferencji
merman
Wygląda na to, że działa. Ale nr gg wyświetla sie w ten sposób: nr1;nr2;nr3@10. Da się to zmienić?
zhvir
to już chyba nie zależy od stylu ale od tego jak kDuoView interpretuje zmienną odpowiedzialną za UID czyli %from% lub %to%... prawdopodobnie trzeba będzie zgłosić problem w temacie kDuoView
Mucha
merman: A gdzie tak masz? Pod którą zmienną? Bo pod %nick% powinno działać, z %from% i %to% nie pamiętam...
merman
No właśnie chodzi o %from%%to%.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.