Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sortowanie wiadomosci w historii wg czasu nadania.
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
KV109
Chodzi mi o to, zeby w historii rozmowy byly wyswietlane nie wg nickow, alfabetycznie, ale wg czasu wyslania/przyslania wiadomosci. To jest bardzo denerwujace, kiedy wchodze na Konnekta, odbieram pare mesgow, po czym wylaczam Konnekta, a po ponownym wejsciu nie jestem juz w stanie stwierdzic, kto do mnie pisal.
Czyli po prostu sortowanie wiadomosci w historii wg czasu nadania, a nie wg nickow.
Puma
Taka opcja by się przydała pod warunkiem że była by możliwość wyboru jak ma być sortowane, zaznaczenie w opcjach jak ma być czy według nick czy daty.
case
QUOTE(Puma)
Taka opcja by się przydała pod warunkiem że była by możliwość wyboru jak ma być sortowane, zaznaczenie w opcjach jak ma być czy według nick czy daty.

...bo np. ja wole tak jak jest teraz :wink:
miluti
Spoko, na pewno znajdzie się taka opcja wtedy gdy hao weźmie się za historię. Jeśli dobrze pamiętam pisał w którymś z wątków że historia po przeróbkach będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalna niż ma to miejsce teraz.
Pozostaje tylko cierpliwie czekać aż trafi na pierwsze miejsce w liście TODO smile.gif
Olórin
poszukajcie, a znajdziecie na forum wyswietlanie rozmow w jednym worku a nie kontakty jako elementy w gl. kat w histori smile.gif

dopisane: K mi zamienil to spowrotem :/ i musialem to szukac smile.gif jest tu http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=765
hao
Wchodzimy do katalog Konnekt/history/messages i podmieniamy linijki w dir.xml na (podobnie we wszystkich innych katalogach):

CODE
<list>ALL</list>

W ten sposób zamiast pokazać spis wszystkich plików w katalogu wyświetli zbiorczą zawartość ... Uwaga, bardzo wydłuża otwieranie katalogu!!!

QUOTE
<sort>1</sort>

Podajemy numer kolumny po której ma być sortowany, lub 0 jeśli ma być sortowany domyślnie (czyli po dacie numerycznej)

Jeżeli wyświetlamy wiadomości przy pomocy ALL trzeba też podmienić headers, czyli wyświetlane nagłówki... Najwygodniej byłoby skopiować headers z pola znajdującego się trochę niżej czyli z <directory>:

CODE
   <headers>  
<title width="200" name="Tytuł"/>
<date width="100" name="Data"  format="%H:%M %d %m'%y %A"/>
<count width="100" name="Długość"/>
</headers>


Przerobiony XML proponuję zbackupować od razu bo gdy coś się w nim zmieni po którejś aktualizacji to Wasze cudo zostanie nadpisane...
Olórin
ja mam taka propozycje [chcemy miec poprawne sortowanie i wiedziec z kim rozmowa smile.gif]

CODE
<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?>
<history>

 <info>
   <name>Rozmowy</name>
   <info></info>
   <when_empty></when_empty>
   <icon></icon>
   <dontsearch></dontsearch>
  <list>ALL</list> <!-- Co wyswietlic na liscie
              ALL - probuje otworzyc wszystkie podgrupy
             FILES - wszystkie pliki (tak samo jak w drzewku)
              -->
   <sort>3</sort>
 
<!-- Rodzaje wyswietlanych kolumn
        dopuszczalne parametry width i name ...
        Kolejnosc jest STALA
        Moga byc:
        contact , title , date , info , file , count , status
        -->
   <headers>  
       <contact width="200" name="Kontakt"/>
       <title width="200" name="Tytuł"/>
       <date width="100" name="Data"  format="%y %m %d %H:%M  %A"/>
       <count width="100" name="Długość"/>     </headers>
 
 
 </info>
 <!-- Informacje domyslne dla podkatalogow nie posiadajacych swoich opisow -->
 
 <directory>
   <headers>  
   <title width="200" name="Tytuł"/>
   <date width="100" name="Data"  format="%H:%M %d %m'%y %A"/>
   <count width="100" name="Długość"/>
  </headers>
 
 </directory>
</history>
alberht
dobrym rozwiązaniem byłaby 'klikalność' nagłówków, tzn klikamy na tytuł i wiadomości są sortowane wg tytułu, data i są chronologicznie, długość wg dlugości itp...
Puma
QUOTE(alberht)
dobrym rozwiązaniem byłaby 'klikalność' nagłówków, tzn klikamy na tytuł i wiadomości są sortowane wg tytułu, data i są chronologicznie, długość wg dlugości itp...


Wreszcie rozsądna propozycja a nie zmiany w skryptach czy cóś takiego.
KV109
Dokladnie, choc udalo mi sie zmienic skrypt tak, zeby wyswietlane bylo wg czasu nadania, to jednak to powinna byc klikalna opcja w Konnekce, zwlaszcza, ze duzo roboty to pewnie nie jest.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.