Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nie odbieram wiadomości, błędne przyporządkowanie kontaktów :(
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
peludito
Witam.
Korzystam z GG 7.1 i mam - praktycznie od początku - dziwne problemy. Zdarza się, że nie dochodzą do mnie wiadomości wysyłane przez innych użytkowników, których mam na liście. Bywa tak, że znajomy przysyła mi skopiowany z archiwum tekst świadczący o tym, że wysyłał do mnie treści, które w ogóle nie dotarły (pomimo tego, że w tym czasie miałem status dostępny). Druga sprawa - zaczynam rozmowę z kimś z listy kontaktów i okazuje się, że odpowiada mi zupełnie ktoś inny, kogo GG zinterpretowało jako osoba, do której pisałem. Paranoja. Swego czasu wyglądało to tak, jakby lista kontaktów przesunęła się o stopień do góry, a odpowiadająca jej domniemana lista numerów tych kontaktów pozostała w miejscu (gdy pisałem np. do użytkownika Karol wiadomość dochodziła do użytkownika Kamil, który jest przed nim na liście). Dzisiaj szlag mnie trafił ostatecznie - podczas zmiany statusu na dostępny wyrzuciło mi listę 10 dostępnych osób z mojej listy kontaktów, z których niektóre nie mają nawet obecnie dostępu do netu. Większość z tych osób jest dostępna raz na tydzień albo i rzadziej. I znowu to samo - odzywam się do kogoś z początku listy - odpowiada mi osoba ze środka. No i jak tu gadugadać? Wystarczy, że matka się na mnie obraziła kiedy nie odpisałem jej na pytanie, które nie dotarło:) Aha, jeszcze to - próbowałem zainstalować tlen i zaimportować listę kontaktów z GG (w/g znajomych tlen jest bardziej stabilny i pewniejszy od GG). No i tu występował problem z połączeniem z serwerem GG i tlen nie chciał łyknąć hasła, którym zabezpieczony jest mój profil GG.
Dodam jeszcze, że mam XP i dołożyłem wszelkich starań, żeby wszystko działało sprawnie - otworzyłem nawet port GG w firewallu Kaspersky'ego. Pooooomooooooocyyyyyyy!
Sebaseba1987
Witamy na forum K smile.gif
Mam chyba rozwiazanie Twoich problemow wink.gif A wiec tak:
QUOTE(peludito @ 21.05.2007 - 15:02) *
Korzystam z GG 7.1
Podstawowy blad - usunac GG i zainstalowac Konnekta tongue.gif
QUOTE(peludito @ 21.05.2007 - 15:02) *
próbowałem zainstalować tlen ... (w/g znajomych tlen jest bardziej stabilny i pewniejszy od GG)
Twoi znajomi maja zle informacje - zainstaluj im Konnekta biggrin.gif on jest stabilniejszy i pewniejszy biggrin.gif
QUOTE(peludito @ 21.05.2007 - 15:02) *
dołożyłem wszelkich starań, żeby wszystko działało sprawnie - otworzyłem nawet port GG w firewallu Kaspersky'ego
Negative: nie zainstalowales Konnekta smile.gif

POZDRO
peludito
QUOTE(Sebaseba1987 @ 21.05.2007 - 15:20) *

usunac i zainstalowac Konnekta tongue.gif

OK, postąpię za Twoją radą, konnekta jeszcze nie używałem (właśnie ciągnę:); nie jestem specjalnie przywiązany do GG, jeżeli moje problemy się skończą to zostanę przy tym.
saCOOL
http://promocja.komunikatory.pl/konnekt
http://promocja.komunikatory.pl/konnekt/screens

Konnekt też nie jest idealny (zwłaszcza, że panuje nieziemski zastój i praktycznie nie ma nowości), jednak jest absolutnie wystarczający i bardzo stabilny. Mi osobiście nic do życia nie potrzeba, jednak niektóre osoby nie wyobrażają sobie codzienności bez np.: obrazków wysyłanych poprzez sieć gg (brak aktualizacji wtyczki od gg, jest przyczyną niemożności używania tejże funkcji) i kilka innych. K rulez mimo wszystko!
peludito
QUOTE(saCOOL @ 21.05.2007 - 15:34) *
niektóre osoby nie wyobrażają sobie codzienności bez np.: obrazków wysyłanych poprzez sieć gg

ja w sumie dość często wysyłałem przez gg jakieś głupawe gify, ale - jak wspomniałeś - komunikator jak sama nazwa wskazuje służy do komunikowania się. Jeżeli podstawowe funkcje zawodzą co może nawet doprowadzić do konfliktów lub nieprzyjemności - komunikator jak dla mnie staje się zupełnie nieprzydatny. Dlatego skorzystałem z rady, wypierniczyłem z niesmakiem gg i przesiadłem się na Konnekt. Na razie wszystko ok, jak będzie się sprawował - zobaczymy; w każdym razie dzięki za rady;) pzdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.