Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kadula - wtycza dla nie lubiących gaduł
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
jacekm
CODE
========================================================================
    DYNAMIC LINK LIBRARY Konnekt plug-in : Kadula Project Overview
========================================================================

+---------+
|\___ ___/|
| ___/\__ |               >--o] K A D U L A [o--<
|/       \|
+---------+

[x] Wstęp:
Kadula (Gaduła) to wtyczka, która powstała po ideologicznym i funkcjonalnym
poprawieniu Spamatora. Po długim czasie nic-nie-robienia stwierdziłem że warto
by było wykorzystać pomysły przedstawione na forum.

[x] Opis:
Wtyczka służy do szybkiego odpowiadania w sytuacji kiedy nie mamy czasu
albo po prostu nie chce się myśleć o tym co napisać. Kadula wysyła wiadomości
zgodnie z profilem 'nudziarz', 'partner' lub 'zły dzień'.

[x] Ustawienia:
W ustawieniach wtyczki można wyedytować teksty profili oraz odznaczyć czy
chcmy żeby był doklejany nick osoby do której piszemy do wysyłanej wiadomości

[x] Użycie:
Prawy klawisz na liście kontaktów na wybranej osobie -> Kadaj mu <profil>

========================================================================

Autor: jacekm <4nic8@wp.pl> gg: 5001552

========================================================================

DISCLAIMER:
    Pamiętaj używasz wtyczki na właną odpowiedzialność, więc uważaj co robisz.
    
========================================================================

Historia zmian:
    -0.1.0.5 [X]:
            o dodanie grupy przycisków do okna rozmowy
    -0.1.0.2 :
            o dodawanie wiadomości do historii            
    -0.0.0.5 [X]:
            o widomości wyświetlane na oknie rozmowy
            o profile Kaduli
            o nowe przyciski      
    - 0.0.0.2 : wysyłanie do wszystkich sieci
    - 0.0.0.1 : pierwsza wersja
    
    [X] - wersje publiczne
    
========================================================================

Znane bugi:    
    - jeżeli nie otworzymy okna rozmowy z osobą do której Kadamy to tekst
      nie zostanie doany do okna rozmowy
    - pierwsza litera pierwszego tekstu dla każdego profilu jest ucinana

========================================================================

Sprawy techniczne:
    Kompilator:            VC++ 8.0 (Visual Studio 2005)
    Repozytorium kodu:     SVN
    
[Jeżeli ktoś jest zinteresowany pomocą w rozwijaniu wtyczki proszę o kontakt]

========================================================================


SCREENY:
- ustawienia:

- popmenu lista kontaktów:


Czekam na komentarze & pomysły

P.S. Dzięki dla forumowiczów którzy pisali pomysły na temat Spamatora co po długim czasie zmobilizowało mnie do zrobienia tej wtyczki

~jacekm cool.gif

kadula-0-1-0-5.zip [04-06-2007 01:22 AM]

Załączniki

TYN!U
ciekawy plugin biggrin.gif
Mucha
Po przeczytaniu buglisty (nie testowałem wtyczki):
- wiadomości wysyłąne przez Kadule nie są zapisywane w historii Musisz to robić ręcznie, http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=9333 (jeśli chcesz, bo w sumie to po co archiwizować te nieważne, wysyłane do niej wiadomości)
- jeżeli nie otworzymy okna rozmowy z osobą do której Kadamy to tekst
nie zostanie doany do okna rozmowy
No bo okno nie istnieje, to też nie jest bug, bo niekoniecznie chcemy wiedzieć co ta osoba pisze smile.gif, a jak chcesz to da się to okno utworzyć....
Aule
Może możliwość dodania własnych profili - po lewej jakiś listview/listbox, a po prawej to okienko z tekstami do wysłania.
krys_wm
Czy te teksty można wybierać, nie zauważyłem takiej opcji, jest tylko wybór profilu?
saCOOL
Moja sugestia:
Zrezygnuj z prawego klika na liście kontaktów, a zamiast tego zrób buttonik w oknie rozmowy, po naciśnięciu którego ukaże się lista profili wysyłania (których mam nadzieje będzie można sobie robić dowolną ilość wg uznania).
Mod RzEW
Wtyczka moim zdaniem świetna, palce sobie trochę odpoczną wink.gif
Zgadzam się z postulatami przedmówców: buttonik w oknie rozmowy, zarządzanie profilami i tak dalej wink.gif
jacekm
Dzięki za feedback postaram się zrobić tak:
[x] dodać przycisk do okna rozmowy - po naciśnięciu go wyświetli się menu z listą 'Kadaj mu <profil>'
[x] własne profile w ustawieniach
[+] dodawanie do historii już dodałem (będzie z następnym release'm), dzięki Mucha


~jacekm cool.gif

---
BTW: Jeżeli używacie tabletKi to naciskając PKM na nazwie kontaktu na dole możecie od razu wybrać 'Kadaj mu <profil>'
dulek000
A Olew.K nie ma prawie identycznej funkcjonalności?
EcstasyxXx
Bardzo fajna wtyczka biggrin.gif Świetny pomysł. Przydałoby się jeszcze wprowadzić własne profile wink.gif
jacekm
QUOTE(dulek000 @ 3.06.2007 - 07:51) *

A Olew.K nie ma prawie identycznej funkcjonalności?

nie wiem nigdy nie kożystałem z olewa.K ph34r.gif

---
Sprawdziłem wtyczkę olewa.K i działa inaczej - nie pokazuje wiadomości od wybranych osób i wysyła im automatycznie ustaloną odpowiedź. Natomiast moja wtyczka służy do wysyłania losowego tekstu z wybranego profilu gdy nie chce nam się 'ręcznie' odpisywać.
Hym, przepraszam za dopisywanie tutaj, chciałbym tylko zauważyć, że Olew.K też losuje tekst. Różnica polega na tym, że Olew.K nie pokazuje wiadomości i jest dostępny tylko jeden "profil". W sumie służy do tego samego - do olania natrętnych osób, którym nie chcemy odpisywać.
Mod RzEW
Chyba znalazłem dziwny błąd: ucina pierwszy znak z pierwszej odzywki z każdego profilu. Jak mamy przykładowo "wkurzasz mnie" jako pierwszą odzywkę, to odeśle jedynie "kurzasz mnie".
jareq
Fajna wtyczka smile.gif

Przydałoby się jeszcze ustawienie częstotliwości odpowiadania np. kolejny tekst co X sek. lub opcję odpowiedzi po każdej otrzymanej wiadomości od rozmówcy i tutaj także fajna byłaby opcja ustawienia opóźnienia odpowiedzi o określoną liczbę sekund po otrzymanej wiadomości.
jacekm
QUOTE
Chyba znalazłem dziwny błąd: ucina pierwszy znak z pierwszej odzywki z każdego profilu. Jak mamy przykładowo "wkurzasz mnie" jako pierwszą odzywkę, to odeśle jedynie "kurzasz mnie".

Faktycznie jest tak, zapomniałem dopisać to w znanych bugach. Dzięki za przypomnienie.

Na razie można zapobiec temu dając spację przed pierwszym tekstem w każdym profilu
jacekm
Nowa wersja 0-1-0-5. Więcej informacji w pierwszym poście

Dzięki za sugestje smile.gif

~jacekm cool.gif
Mod RzEW
Przydałyby się opcje, które pozwoliłyby zmniejszyć rozmiar przycisków, jak i wyłączyć podpisy pod nimi. Nieźle mi rozwaliły okno rozmowy wink.gif Z tego powodu wracam do 0.0.0.5 tongue.gif
zhvir
@ Mod RzEW: toolbar z przyciskami kaduli dostosowuje się identycznie jak inne toolbary, tak więc PPM i ustawiasz sobie... mi działa

@jacekm:
1. a może warto dodać do wtyczki taką funkcjonalność? -> http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...amp;hl=szablony
2. ponadto proponuję całą wtyczkę sprowadzić do jednego przycisku z rozwijalnym menu w oknie rozmowy
dulek000
jacekm: Uprzedzając - to o czym mówi zhvir zrobisz tak jak pisałem na forum Tworzenie wtyczek. wink.gif
jacekm
dulek000: muszę rozkminić to co tam napisałeś cool.gif

zhvir: dzięki za pomysły, jak będę mieć chwilę wolną od pracy, uczelni i dziewczyny to postaram się coś zrealizować

btw. tak z ciekawości, jak (/kto) się dodaje pluginy to centralki, żeby można je przez przeglądanie aktualizacji instalować ?
Sad
Ciekawa wtyczka, nie powiem. Aczkolwiek jak mam generować bezsensowny ruch w sieci, to wolę się po prostu nie odpisywać smile.gif
dulek000
jacekm: Napisz do mnie na Jabbera, postaram się pomóc w sprawie tego przycisku.

A w sprawie centralek musisz się zgłosić do Hao.
Swift
przydałoby sie wyłączanie przycisków w oknie rozmowy, akurat tam mi nie potrzebne
wole miec wybór czy chce je widziec, czy nie ;]
Serhim
Mam pytanie czy dalo by sie zrobic
zeby wtyczka sama wysylala wiadomosci automatycznie po otrzymaniu wiadomosci przychodzacej ?
.misiek
yyy... przeciez ona to robi?


---edit---
Osobiscie nie uzywam tego, ale z opisu ta wtyczka wg mnie powinna tak robic. Jak raz juz wcisniesz buttona to odpowiada do czasu az go nie odklikniesz. Z tym ze widze autor inaczej interpretuje opis tej wtyki ; )
D3nY
Ja muszę naciskać za każdym razem naciskać określony przez siebie przycisk. A tak po naciśnięciu dla danej rozmowy jednego przycisku, cały czas będzie wysyłała wiadomości właśnie z tego profilu.
Serhim
No włąsnie...ja tez musze za kazdym razem klikac...da sie cos z tym zrobic ?
jacekm
QUOTE(.misiek @ 17.06.2007 - 00:46) *

yyy... przeciez ona to robi?
---edit---
Osobiscie nie uzywam tego, ale z opisu ...
hehe... niestety tak nie robi, ale fajnie że komuś tak działa mimo tego że jej nie używa cool.gif

ps. da się tak zrobić. Może w przyszłej wersji to dodam.

------
ps 2. zapomniałem, że laptop na którym miałem kod jest chwilowo z serwisie wacko.gif ... ale będzie żyć mam nadzieję

~jacekm cool.gif
Milu
bardzo fajna wtyczka. smile.gif
Ale czemu jest tylko Nudziarz, partner, zły dzień...
powinno być jeszcze kumpel tongue.gif
ja: elo smile.gif co tam?? :>
kumpel: dobrze a u ciebie?
ja: dobrze...
ja: idziemy na piwo ?? biggrin.gif
Keleos
Ja sobie zbindowałem pod te przyciski zestaw kilkuset przysłów.. no i tutaj moje pytanie.. jaka jest maxymalna ilość zdań przypadjąca na poszczególną opcję? Ponieważ musiałem zestaw podzielić ładnie na 3 profile.. bo w 1 (ani 2) się nie mieściło.. : )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.