Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka do oczekiwania
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Teokryt
Ostatnio często siedzę przy komputerze bo czekam na jedna osobę i muszę siedzieć i czekać bo inaczej nie będę wiedział ze ten ktoś jest.

Stad pomysł na wtyczkę której jeśli jednorazowo zadamy że czekamy na dana osobę i ta osoba do nas coś napisze lub będzie dostępna, to konnekt za wszelka cenę nas przyciągnie do komputera.

1. to powinien wydać 1 minutowy dżwięk dowolnie zaprogramowany przez użytkownika.

jełśi to nie pomoże - czyli użytkownik nie zamknie okienka ma zajmować się kolejnymi etapami skonfigurowanymi wcześniej.

2. Ma odtworzyć dowolny dźwięk za pomocą głośniczka systemowego - krótko bo 15 sekund. jeśli nadal to nie pomoże , to jeśli będzie skonfigurowane - wyśle SMS na numer użytkonika. jeśli to tez nie pomoże i po 10 minutach jeśli jest zainstalowany actio - zadzwoni. W skrajnym wypadku niech wyśle automatyczna wiadomość do użytkonika na którego czekaliśmy.
ved
jzs

nie prosciej poprosic dana osobe zeby jak bedzie online wyslala nam strzalke??
Teokryt
QUOTE(ved @ 3.08.2007 - 11:00) *

jzs

nie prosciej poprosic dana osobe zeby jak bedzie online wyslala nam strzalke??


Szczególnie ja są osoby co zawsze maja deficyt na koncie. zresztą to ja oczekuje na te osobę a nie ta osoba - np wiem ze ma pogadać z tym a tym bo ma do niego sprawę a nie wiem kiedy będzie.
dulek000
W kSound możesz ustawić indywidualny dźwięk dostępności dla danej osoby (Prawoklik na kontakt->Więcej->Dźwięki). Po prostu daj coś co się rzuca w oczy (czy raczej uszy wink.gif).
Teokryt
QUOTE(dulek000 @ 3.08.2007 - 17:16) *

W kSound możesz ustawić indywidualny dźwięk dostępności dla danej osoby (Prawoklik na kontakt->Więcej->Dźwięki). Po prostu daj coś co się rzuca w oczy (czy raczej uszy wink.gif).


Myślałem nad tym - ale jeden sygnał to za mało - czasami po prostu odchodzę od komputera. ale to dźwięk musi być jak zrobi się dostępny a jeszcze lepiej- napisze. A za każdym razem ma sie odtwarzać charakterystyczny dźwięk? to nie to.
Nie spełnia dla mnie swoich założeń. Gdybym umiał pisać to bym napisał. a takowa wtyczka nie wydaje sie być mocno skomplikowana.
dulek000
To wcale nie byłoby takie proste - jeśli nie programujesz to raczej nie próbuj oceniać złożoności programu.

Edit: Po zastanowieniu się - no, może skomplikowane nie aż tak, choć nieco dość pracochłonne. Poza tym wydaje mi się, że Actio nie udostępnia API do dzwonienia.
joj_sport
Teo w kSound wczep sobie jakas nutke heavy metal i podglosnij volume to na pewno uslyszysz tongue.gif a jak nie Ty to kto inny z domu i za razem dowiesz sie o dostepnosci tej oczekiwanej osoby.
Teokryt
QUOTE(joj_sport @ 4.08.2007 - 12:22) *

Teo w kSound wczep sobie jakas nutke heavy metal i podglosnij volume to na pewno uslyszysz tongue.gif a jak nie Ty to kto inny z domu i za razem dowiesz sie o dostepnosci tej oczekiwanej osoby.

Prawda, tylko tak, wyobraź sobie ze ta nutka jest dłuższa i nie można dać STOP!
to raczej właśnie przydało by sie zwykłe okienko do za pauzowania tylko tego co w kSound, można dac np w kolejnej edycji kSound i po prostu w menu kontaktu zaptaszkować ze oczekujemy i że zmian statusu ma uruchomić dźwięk, ot chyba tyle. I pokazuje sie okienko do spauzowania muzyczki.
arct!c
Masz zbyt mało realne marzenia smile.gif
Keleos
w KADU jest tego typu opcja.. z tym, że miast dźwięku dostajemy komunikat, że ktoś np. Jest dostępny albo zmienił opis...

Mnie by się bardziej przydało automatyczne wysyłanie wiadomości... gdy ktoś np. się pojawi na Dostępnym, to Konnekt automatycznie mu wysyła wcześniej ustaloną wiadomość.
jiobel.
Ale… Hm. To nie jest trochę bezsensowne? Jak dodawanie klimatyzacji do motoru. Jest przecież kAway – nie wystarcza taka forma powiadomienia?
Keleos
aaa zresztą, jeśli to trudne do zrobienia to nie ma się co nawet zastanawiać. Jeśli by to była kwestia 5 linijek kodu, to jak najbardziej im więcej wodotrysków tym lepiej - każdy może dostosować konnekta do własnych potrzeb. Mnie po prostu by się taka opcja przydała, np. kiedy gram w jakąś grę a czekam równocześnie na kogoś... niby da się to zrobić w inny sposób, typu zostawić komuś wiadomość by nam odpisał, a ten jak odpisze to dostanie wiadomość od k.Awaya (działa k.away przy niewidocznym?), ale ja np. mam problem z kilkoma osobami taki, że czasami nie otrzymują wiadomości po upływie 2h od ich dostarczenia do nich lub też niektórzy często przeczytają szybcikiem i zamykają okienko, bo się spieszą... i wtedy nie odpowiadają... i zapominają o sprawie.. a jakby automatycznie im pisało za każdym razem jak zmienią opis to by nie zapomnieli ; )
Bandit
nie głupie ja to widze tak ze dzialalo by like:

Osoba sie pojawia, k wysyla SMS do uzytkownika okreslonego przez nas (najczesciej do nas samych) z trescia BLABLATRELELELE stal sie dostepny.
arct!c
Nie prościej - ustawić w kaway'u odpowiedni tekst?

"Teraz gram! Masz ważna sprawę? 0xxxyyyzzz."

Sorki ale w czasach gdy mam kilu operatorów komókowcyh (i dochodzą co chwile nowi) 20gr za sms'a, to nie majątek. Poza tym mamy również różnej maści lepsze czy gorsze - bramki sms.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.