Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lista kontaktów!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
KOSMOS
Ten problem już wielokrotnie był poruszany na forum, również przez ze mnie laugh.gif

No mamy już GG, LANa, JABBERa i się okazuje ze na liście kontaktów robi się ładny bałagan, jeśli jeden uzytkownik ma chociać obsługe 2 sieci to mamy go "podwójnie". Skutkiem tego jest wydłużenie listy kontaktów i trudniej się połapać co gdzie jak. Można zrobić sobie grupy, ale to nie rozwiązuje całego problemu, bo nie da się przypicaś jednego "opisu" do kilku grup.

Może HAO już to rozwiązał w xxx wersji :?: ale przydało by się to teraz :!:
hao
Myślałem o dodatkowej belce na dole, przy pomocy której możnaby wybierać co ma być wyświetlane na liście, a co nie.
Np. "tylko online" , "GG" , "Jabber" , "kLAN" , "pozostałe" itd...

Co Wy na takie coś?
KOSMOS
Jeśli chodzi o co coś w stylu zakładek to może być, tylko czy będzie można przypisać wiele sieci do jednego opisu?
vojtek
Ja bym to widzial tak:

1) Do kazdego usera mozna przyporzadkowac kilka sieci (narazie jabber, gg i klan wink.gif.

2) Zrobic takie zakladki jak:
- 'Wszyscy" - tutaj wyswietlany kazdy user z naszej listy kontaktow, jednak przy jednej osobie wyswietlany jest status tylko jednej sieci - ustalaloby sie w konfiguracji tzw. 'siec priorytetowa', jesli user mialby i jabbera i gg to w tej zakladace wyswietlaby sie to co sobie ustalimy.
- "GG" - to co zaproponowal Hao, tak samo ponizej.
- "Jabber"
- "Klan"

Dodatkowo w tipie nad dana osoba, mozna dodac informacje w stylu 'user x jest takze dostepny w sieci jabber oraz klan'.

Tak ja to widze, aczkolwiek Wy moze znajdziecie lepsze wyjscie smile.gif
Olórin
proponuje zeby kontakt dalo dopisac sie do kilku grup i zeby kontakt mial mogl miec kilka sieci smile.gif

a moze chociaz grupowanie kontaktow,ze obydwie pozycje 1 kontaktu sa na jednej wysokosci, a nie ze 1 na gorze 2 na dole :/
hao
Jeden kontakt - jeden uid/sieć... To na bank...
Przy okazji większych zmian (wiem wiem, zapowiadam i zapowiadam smile.gif) będzie za to grupowanie kontaktów pod jedną pozycję (lista kontaktów jako drzewko i taki kontakt rozwijalny...
case
DRZEWKO :!: :twisted:

...najlepsze moim zdaniem rozwiazanie, bo daje kazdemu mozliwosc indywidualnego pozadkowania kontaktow w grupach, przy tym kazda z grup caly czas jest widoczna

ja preferuje osobna grupe do kazdej sieci [tak mam w mirandzie], a kazdy ustawi sobie jak mu pasuje

no i do tego opisy na liscie i bedzie cudo biggrin.gif
Aule
A może zkładki do sieci, a w zakładkach grupy? Albo odwrotnie, tzn. grupy do kontaktów, a w środku sieci? Ale drzewkonie jest złym pomysłem.
KOSMOS
Tak myślałem i myślałem i wpadłęm na fajny pomysł. Dobrze jest to zrobiona w telefonach komórkowych, przynajmniej w nowych NOKIAch, czyli opis i do opisu możemy dodawać numerki telefonów, notatki itp.
Może by zrobić coś takiego?

Przykład:
CODE

+ * OPIS
| + ^ GG
|  \ opis z GG
| ^ kLAN
| + ^ JABBER
|  \ opis JABBERa
| @ numer komórki
\ @ E-MAIL

mały opis: + - rozwijanie, | - lista rozwinięta, \ - ostatnia pozyja w liście (drzewku), * - status domyślnej sieci, ^ - status sieci, @ - ikonka

I jak Wam się to podoba biggrin.gif
werw0e
QUOTE(KOSMOS)
I jak Wam się to podoba biggrin.gif


baaaaardzo biggrin.gif
KOSMOS
Mozna by zrobic po 2 krotnym kliknieciu na dany typ kontaktu otwiera sie stosowne okienko do obsługi, tzn do rozmowy, wysyłania SMSów.
Jeśli chodzi o MAILa to można by zrboić opcje do wyboru (w ustawieniach) czy chcemy aby wysłac za pomocą domyślnego programu pocztowego czy też przez wtyke SMS za pomocą skryptu MAIL.
pienio
QUOTE(hao)
Jeden kontakt - jeden uid/sieć... To na bank...

czyli i tak narazie trzeba bawic sie w polsrodki.
jednym z prostszych bedzie chyba wlasnie grupowanie kontaktow wg sieci.
nix
QUOTE(KOSMOS)
Tak myślałem i myślałem i wpadłęm na fajny pomysł. Dobrze jest to zrobiona w telefonach komórkowych, przynajmniej w nowych NOKIAch, czyli opis i do opisu możemy dodawać numerki telefonów, notatki itp.
Może by zrobić coś takiego?

Przykład:
CODE

+ * OPIS
| + ^ GG
|  \ opis z GG
| ^ kLAN
| + ^ JABBER
|  \ opis JABBERa
| @ numer komórki
\ @ E-MAIL

mały opis: + - rozwijanie, | - lista rozwinięta, \ - ostatnia pozyja w liście (drzewku), * - status domyślnej sieci, ^ - status sieci, @ - ikonka

I jak Wam się to podoba :D

ja zrozumialem z wypowiedzi Hao ze chce wprowadzic podobne rozwiazanie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.