Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: transport msn w konnekcie i tunelowanie portow
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
Jace_k
Witam!

mam internet radiowy na stacjonarce na ktorej jest tez druga sieciowka do ktorej jest podpiety lap. Na stacjonarce zainstalowalem AnalogX proxy, na lapie www chodzi bez problemow, problemy pojawily sie przy konnekcie,
aby transport gg na konnekcie zrobilem tak, proxy na stacjonarce dziala sobie na porcie, zainstalowalem HTTPort, dodalem tunel, local port 65302, serwer gg 217.17.45.152 i remote port 8074, a do ustawien serwerow gg w konnekcie: 127.0.0.1:65302,
jednak nie moge w ten sposob zmusic transportu msn do dzialania, uzywam jabber.belnet.be, na porcie 5223(ssl), probowalem innych, ustawialem tez proxy do tego serwera przez plik hosts.

jakies pomysly?


do dzialania zostaly mi jeszcze p2p i noworyta(czytnik news)

pozdro
Lwiczek
Zakładająć, że na stacjonarnym komputerze jest windows 2k/xp - nie prościej użyć wbudowanego udostepniania połączenia niż męczyć się z proxy?
Jace_k
QUOTE(Lwiczek @ 9.08.2007 - 14:23) *

Zakładająć, że na stacjonarnym komputerze jest windows 2k/xp - nie prościej użyć wbudowanego udostepniania połączenia niż męczyć się z proxy?


gdyby ICS dzialal to bym go uzywal! przetestowalem kazda znaleziona konfiguracje w necie i nie dziala, chyba, ze Ty zaproponujesz cos ?
Lwiczek
Hmm... u mnie działa. Przećwiczone zarówno na wifi (kiedyś) jak i modemie usb net24 (obecnie). Jakiejś specjalnej konfiguracji nie stosowałem. Na poczatku komputery miały przydzelone statyczne, konkretne IP. Klikałem na połączeniu 'udostępnij', windows zmieniał mi konfigurację IP, ustawiałem poprzednio wpisane dane (ip, maska) i działało. Na komputerze siostry jako brama wpisywane było IP mojego komputera a jako dns wrzuciłem adresy opendns (akurat miałem pod ręką) i nie spotkałem się, żeby jakaś aplikacja nie mogła uzyskać połączenia.

Jakby co to pytaj na IM.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.