Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: groneK (lub rozbudowany kZmieniacz)
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Pit GM
Jakiś czas temu dział IT serwisu grono.net udostępnił API niektórych funkcji serwisu, między innymi zmiany blimpa (statusu opisowego) na swoim koncie online. Blimpa dotychczas można było zmieniać albo bezpośrednio w panelu konta, albo za pomocą SMSa.

Moja propozycja - rozbudować wtyczkę kZmieniacz tak, by uwzględniała zmianę blimpa na gronie, albo stworzenie nowej wtyczki, która byłaby za to odpowiedzialna (mogłaby być zsynchronizowana z zmianą statusu globalnego, lub wybranej sieci).

API napisane jest w Pythonie, a udokumentowane w blogu i TRACu API pod adresem http://apidoc.grono.net/
arct!c
Nie uzywam serwisu grono.net, aczkolwiek propozycja wydaje sie byc sensowna.

+1 jak dla mnie. Moze dzieki temu namowie sie na grono?:>
dulek000
Z technicznego punktu widzenia - jest to całkiem proste do stworzenia, ale raczej nie spodziewaj się, że ktoś to szybko zrobi.

Prościej byłoby napisać coś takiego w PHP i później tylko odpalać skrypt (za pomocą wtyczki KCMD można nawet z poziomu Konnekta).
steryd
jak dla mnie nic specjalnego, za dużo roboty
Pit GM
"Z technicznego punktu widzenia - jest to całkiem proste do stworzenia"
vs
"jak dla mnie nic specjalnego, za dużo roboty"...

Drobna modyfikacja wrzuconego do TRACa skryptu napisanego w Pythonie, i mogę zmieniać blimpa z linii poleceń Windowsa. Dostęp do blimpa nie jest więc żadnym problemem. Chętnie zrobiłbym coś takiego sam, ale zupełnie nie znam się na SDK Konnekta. Cośtam trzeba by było zmienić w kZmieniaczu. Pewnie byłoby to kopiuj-wklejanie istniejących linijek kodu ze zmianą nazwy sieci i dodanie odwołania do skryptu (albo odpowiedniego odwołania HTTP).

Jeszcze zobaczycie, dodadzą tego ficzera do Gadu-Gadu, i nagle w prasie pojawią się o tym wzmianki ;P
dr_zepsuj
Co ma piernik do wiatraka? kZmieniacz jest wtyczka ktora tylko masowo zmienia status sieci, z definicji nie powinna sama z siebie obslugiwac zadnych. Wiec jesli to ma miec rece i nogi to jakis geniusz powinien po prostu napisac wtyczke ktora tego calego blimpa traktowala by jako nowa siec.
Pit GM
Blimp nie jest częścią żadnej sieci, tylko łańcuchem o maksymalnej długości 160 znaków. kZmieniacz, zmieniając status wielu sieci, mógłby treść tego statusu nadać też i blimpowi.
Osobna wtyczka zmieniająca blimpa nie jest potrzebna - dzięki API Grona blimpa można zmieniać z linii poleceń po drobnych przeróbkach skryptu.
Pit GM
Dorzucę na zachętę: autorzy Grona wydają się być w porządku. Możnaby pogadać z nimi, proponując zmodyfikowanego kZmieniacza zmieniającego Blimpa (a może i inne funkcje), w zamian za informację na Gronie widoczną dla każdego użytkownika tuż po zalogowaniu (w bloku "Informacje" po prawej) o treści np. "Multikomunikator Konnekt współpracuje z Gronem! Zmienia blimpa, ale obsługuje też Gadu-Gadu, Jabbera i inne popularne sieci. Zajrzyj pod adres www.konnekt.info".

Wydaje mi się, że to jest realne. A o korzyściach z tego płynących nie muszę chyba pisać. Czekajcie tylko, aż konkurencja wpadnie na ten pomysł wink.gif
arct!c
Propaganda przede wszystkim. Dla mnie jest to sensowne. Aczkolwiek takie decyzje powinien podejmować szef wszystkich szefów...
SkkF
Wg. mnie nierealne z prostego powodu - grono.net trzepie naprawdę dużą kasę i nie będzie opłacać im się reklamować produktu którego autorzy zniknęli
Pit GM
Hmm, a po co im autorzy Konnekta? Bez nich i tak da się na nim zarobić, dając mu zarazem reklamę w portalu.
Co miałoby się właścicielom Grona nie opłacać? Wsadzić na powiedzmy tydzień kilkaset bajtów tekstu do dynamicznego bloku z informacjami?

Nic na siłę. Uważam pomysł za dobry, ale zdaję sobie sprawę, że teraz ma nikłe szanse na realizację. Dwa lata temu już teraz kZmieniacz byłby zmieniony, i prowadzone rozmowy z Gronem...
Pit GM
Może konkurs zorganizowany przez Grono kogoś zmobilizuje:
http://apidoc.grono.net/articles/2007/10/02/widget

Wydaje mi się, że taka wtyczka mogłaby się kwalifikować.

btw - dla Tlenu taka wtyczka już istnieje.
Mucha
Co by to miało robić oprócz ustawiania tego blimpa?
Pit GM
Moim pomysłem było jedynie albo dodanie do kZmieniacza kolejnej (pseudo)sieci, która byłaby Blimpem na gronie, albo stworzenie odrębnej wtyczki. Zintegrowanie z kZmieniaczem byłoby najbardziej wygodne, bo statusy zmieniałoby się płynnie wszędzie za jednym razem. Taka była główna idea, bo zmiana Blimpa osobno w Konnekcie niewiele różni się od zmiany z poziomu portalu.

Teraz mi przyszło do głowy: na Gronie utrudnione jest nieco rozpoznawanie miejscowości, w której dany użytkownik się znajduje. Dlatego przyjęło się, że jeśli ktoś chce ułatwić innym życie, dodaje do swojego blimpa na początku nazwę miejscowości (przykładowy Blimp wygląda wtedy np. tak: "Gdańsk/ ładna pogoda dzisiaj"). Dlatego wtyczka zmieniająca Blimpa mogłaby mieć dodatkowe ustawienie, w którym możnaby ustawić tekst dodawany automatycznie na początku/końcu blimpa (na apidoc.grono.net napisane jest, jaka jest jego maksymalna długość). Przykładowo więc, gdybym w ustawieniach wybrał końcowy tekst dodawany automatycznie jako " /Gdańsk", to zmiana Blimpa na "ładna pogoda" spowodowałaby zmianę go na "ładna pogoda /Gdańsk".
"Now playing" zintegrowane z Winampem to już oczywistość.

Poza tym wtyczka mogłaby integrować się z trayem, i obok statusu pozostałych sieci pokazywać aktualnego Blimpa Grona. Ikoną sieci mogłoby być gronowe logo - zielone winogrona (favicon strony grono.net).

Jak się dobrać do Blimpa napisane jest na apidoc.grono.net. Jest tam też odnośnik do forum poświęconego API w ogólności. Można tam znaleźć przykłady napisane w Pythonie, windowsowym shellu, PHP (umieszczone na moją prośbę) i innych językach.

API Grona udostępnia o wiele więcej funkcji, i taka wtyczka mogłaby stać się centrum zarządzania Gronem z poziomu Konnekta. Nie wiem jakie API ma możliwości, ale wyobrażam sobie zarządzanie danymi własnego konta (to jest możliwe), automatyczne wyszukiwanie znajomych na Gronie na podstawie ich UIDów z listy kontaktów, integracja z avatarami... Może możliwe jest wysyłanie wiadomości innym Gronowiczom. Jeśli tak, to nic już nie stoi na przeszkodzie, by można było ich dodawać do listy kontaktów w pseudosieci Grono, i wysyłać wiadomości (mało to jakoś przydatne, ale kto wie, co się kiedyś komuś zachce).
Bandit
Pomysł fajny... mi by sie przydał.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.