Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wysylanie wiadomosci
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
UNK
no i u mnie nei do konca dobrze chodzi, wiadomosci dostaje ale nie moge ich wyslac...zostaja w kolejce :/
Zakrn
Nie jesteś samotny z tym problemem... Co się może dziać?
Madej
QUOTE(UNK)
no i u mnie nei do konca dobrze chodzi, wiadomosci dostaje ale nie moge ich wyslac...zostaja w kolejce :/
U mnie za to wystepuje odwrotna sytuacja... Moje wiadomosci dochodza, ale przychodzace siedza caly czas w kolejce... :cry:
Sahasrara
Zaś ja piszę do kolegi UNK bez problemu i dostaje wszystko. Wogóle ciekawy jest sposób autoryzacji, jeśli mnie ktoś doda to automatycznie ładuje mi się na listę, czy tak? smile.gif
drivex
nom ja tez jak do kogos cos pisze to on tego nie otrzymuje :/// hmm
Olórin
powywalajcie sie siebie nawzajem z listy i jeszcze raz dodajcie....albo tez wyslijcie sobie autoryzacje poprzez jakiegos innego klienta smile.gif[psi]
Aule
Ja też!! sad.gif

Olórin, twój sposób nie za bardzo działał.
UNK
Olórin juz to probowalem, jakby wyszlo to bym nei zakladal tego watku
Sahasrara
Warte zaznaczenia jest także to że UNK i ja mamy konta na tym samym serwerze: histeria.pl. Spróbuj może tego chromowego użyć, ja na razie nie będę nic zmieniał.
UNK
juz wiem co jest wina
mimo ze nie korzystalem mialem wlaczone dwie wtyczki, kBoard i kBot wylaczylem je i wiadomosci juz nie trawialy do kolejki na stale
zeby upewnic sie czy to napewno byla wina tego zresetowalem K tyle razy aby sprawdzic wszystkie mozliwosci i doszedlem do tego z kBot powoduje zatrzymanie wiadomosci w histori

P.S. teraz wiadomo kto korzysta z kBot'a tongue.gif
Zakrn
Fakt faktem... masz rację. Jeśliby się dało, to prosiłbym o poprawienie tego, wcale nie chcę rzezygnować z kbota... sad.gif
drivex
QUOTE(Sahasrara)
Warte zaznaczenia jest także to że UNK i ja mamy konta na tym samym serwerze: histeria.pl. Spróbuj może tego chromowego użyć, ja na razie nie będę nic zmieniał.


mi na chromie.pl to sie kontakty podwajaja cos dodam i odrazu 2 razy tro samo.... wysylac tez sie nie da ://// ktos do mnie sle a ja nie moge wyslac :///
hao
Każdorazowo proszę o fragmenty logów!!! Bez tego nic nie jestem w stanie zrobić! Bo póki co u mnie działa bardzo ładnie... Sprawdzę chroma zaraz...

QUOTE
Fakt faktem... masz rację. Jeśliby się dało, to prosiłbym o poprawienie tego, wcale nie chcę rzezygnować z kbota...


Problem w tym, że to błąd w kBocie a nie w Jabberze...
Aule
Też zauważyłem. Po wyłączeniu kbota, kolejka ruszyła.
stryku
a mi nic nie pomaga sad.gif jak nie moglem wyslac tak nadal nie moge sad.gif ani z chrome.pl ani z jabberpl.org do nikogo nic nie dochodzi wszystko zatrzymuje sie w kolejce nawet jak wylacze k.Bot to nic to nie pomaga caly czas to samo sad.gif( innymi IM z kazdego konta wszystko gra i na K tez dochodzi ale odpisac za nic nie moge.
Olórin
głównymi powodami takich zachowań są:
-kbot
-wyłączona synchronizacja listy[należy wlaczyc, i zrestartowac K]

jezeli to nie pomoze to wlaczyc psi i powysylac autoryzajce ludziom i ich o nia poprosic
stryku
albo ja jestem jakis nienormalny tongue.gif albo ten komputer ! Wszystko to zrobilem wylaczylem bota wlaczylem synchro autoryzowalem kontakty innym klientem i nic nadal do mnie dochodzi ale odpisac nie moge sad.gif Poddaje sie
Olórin
ja tez mialem takie problemy, i pomogl psi smile.gif powysylalem prosby o autoryzajcje i same autoryzacje ludkom i zaczelo dzialac
stryku
hmmm az z ciekawosci sprawdze pozniej bo narazie musze wybyc smile.gif Ja skorzystalem z Exodus oraz RhymBox i nie pomoglo ale pozniej sprawdze z PSI. Dam znac jak mi poszlo tongue.gif
stryku
PSI nie pomoglo sad.gif Ale prawde mowiac jeste jeszcze lepiej smile.gif Teraz jak ktos cos do mnie z jabbera napisze to w 'traju' smile.gif caly czas pokazuje mi sie ikonka ze cos dostalem i moge sobie na nia kllikac ile chce a ona dalej jest bo wiadomosci ktore dostalem siedza w kolejce jako nieprzeczytane w histori smile.gif no i nie wspomne juz o tym ze kontakt ktorym mam na liscie z jabbera caly czas jest niedostepny smile.gif Juz nie wiem co jest sad.gif Zalamalem sie brak mi koncepcji tongue.gif
hao
Dziś zabieram się za synchro i autoryzacje smile.gif
Aule
Powodzenia!

OT:Ja nie moge klikać w tray jak jest aktualka. :cry:

O tym jak zaktualizować to ja akurat wiedziałem. Tylko o błędzie napisałem. biggrin.gif
stryku
to wtedy kliknij prawym przywroc sciagnij update no i po jego instalacji zazwyczaj K sie restartuje i jest ok smile.gif ale to fakt nie powinno tak byc ze nie mozna tego sie pozbyc
MiLKA
QUOTE(hao)
Dziś zabieram się za synchro i autoryzacje smile.gif


modlitwy zostaly wysluchane biggrin.gif
stryku
QUOTE(hao)
Dziś zabieram się za synchro i autoryzacje smile.gif


o tak smile.gif mam nadzieje ze to mi pomoze bo chyba rozwale ten komputer jak tak dalej pojdzie !! tongue.gif musi to w K dzialac bo niczego innego nie chce uzywac smile.gif
hao
QUOTE
ale to fakt nie powinno tak byc ze nie mozna tego sie pozbyc


Trzeba się pozbyć.. kBota... Niestety jak i w przypadku innych wtyczek, które jeszcze wtedy nie istniały, kBot blokuje ich obsługę :/
Olórin
QUOTE(hao)
Dziś zabieram się za synchro i autoryzacje smile.gif

AMEN!!
stryku
a no to mi pasuje bo narazie i tak go wylaczylem zeby korzystac z jabbera. ale prawde mowiac przydala bys sie jakas nowsza wersja kbocika smile.gif taki maly prezencik na mikolaja smile.gif) bo co do prezentu na gwiazdke to jeszcze poczekam az wymysle cos naprawde dobrego smile.gif) Wiec hao badz dobrym mikolajem i cos przyszykuj na swieta smile.gif pls
kox
U mnie z Jabberem w Konnekcie były takie jaja:
-zalogowałem się na chrome.pl z Konnekta
-z rozpędu zalogowałem się w Mirandzie na to samo konto (żaden z programów się nie burzył)
-w mirandzie widzę na liście kontaktów dostępnego samego siebie tongue.gif a w konnekcie widzę tylko transport chrome.pl
-jak gadam do "siebie" w mirandzie to cała rozmowa wraca mi na mirandę, jak zmieniam status to w konnekcie widzę to jakbym zmienił status transportu,
-jak próbuje w konnekcie rozmawiać z tym transportem, który udaje mnie, to faktycznie gadam z transportem i odpowiada mi, że błędne komendy
Fajny cyrk tongue.gif
Piszę to jako ciekawostkę, bo pewnie w kolejnych wersjach "samo" się naprawi wink.gif
Olórin
na jabbera mozna logowac sie z kilku progsow na raz, pod warunkiem ze zasob bedzie rozny, miranda miala w twoim przypadku wyzszy priorytet...konnekt ma 0 (chyba ze mu xml'em zmienimy ;p)...wiadomosci zawsze dochodza na zasob o wyzszym priorytecie, chyba ze bezposrednio zaadresujemy wiadomosc do konkretnego zasobu (np. olorin@chrome.pl/Konnekt)
Aule
Olórin, ty taki zaawansowany. Napisz nam jakieś komendy do xml'a. Najlepiej na oddzielnym topicu. :roll:
stryku
a najlepiej to caly mini kurs xml smile.gif) a ja osobiscie bym prosil o jakas komende co jako wynik zaserwuje mi zimne piwko smile.gif)))
MiLKA
alez prosze ;P

CODE

<?xml ..... ?>
<bar>
<zamowienie id='1'>
 <towar id='1'>
  <nazwa>piwo</nazwa>
  <producent>****</producent>
  <cena>5.00</cena>
  <sposobpodania>schłodzone</sposobpodania>
 </towar>
</zamowienie>
</bar>
stryku
ale juz znalazlem w tym kodzie bug tongue.gif
<cena>5.00</cena>
Ten skrypcik pracowal by bardziej wydajnie gdyby tu byla wartosc 0.05 tongue.gif i dac to wszystko w petelke ktora by sie powtarzala co 20 min smile.gif))

Ale i tak juz jest niezle tongue.gif
Olórin
skrypt w xmlu??? ciekawe ;p

Zmieniamy priorytet
CODE
<presence><priority>30</priority></presence>

opis
CODE
<presence><status>opis</status></presence>

status
CODE
<presence><show>dnd|chat|away|na</show></presence>
jezeli chcemy miec online to wysylamy samą zmiane opisu/priorytetu

oczywiscie mozna wszysko polaczyc
CODE
<presence>
<priority>30</priority>
<status>opis</status>
<show>chat</show>
</presence>


w <presence> mozemy podac również kogo ten status dotyczyć smile.gif
CODE
<presence to="gg.chrome.pl><status>opis na gg</status><show>away</show></presence>

zmieni nam status na transporcie gg smile.gif

możemy też ośmieszyć kogoś bezkarnie smile.gif
CODE
<presence>
<priority>30</priority>
<status>All Ganonim jest niesmacznym ogórkiem</status>
<show>chat</show>
</presence>


i zaraz po tym


CODE
<presence to="all-ganonim@chrome.pl">
<priority>30</priority>
<status>All Ganonim to super gość</status>
<show>chat</show>
</presence>


wszyscy zobaczą opis pierwszy poza samym allem, który zobaczy opis 2 smile.gif

ps. włączcie sobie kiedyś w jakims psi konsole xml i analizujcie co i jak jabber przesyla, to co tu zaprezentowalem w zasadzie w wiekszosci jest wlasnie efektem przegladania konsoli xml smile.gif

ps2. znaki kodujemy w unicode smile.gif jakby ktos chcial flasha wstawiac do opisu [czy cos takiego] to < zamienic na & lt; a > na & gt; smile.gif bo inaczej serwer uzna "Invalid XML" i nas rozłączy
hao
Kontakt '*' koduje znaki specjalne w locie... Więc nie ma obaw smile.gif
Olórin
status opisowy offline:
wysylamy 2 wiadomosci do konsoli
pierwsza
CODE
<presence type="unavailable"><status>opis</status></presence>

druga
CODE
</stream:stream>


1 powoduje zmiane statusu na niedostepny z opisem,2 rozlaczenie...konnekt moze próbowac sie laczyc jeszce raz smile.gif
shw
a na stronie oficjalnej jabbera nie ma czasem opisanych komend?
Olórin
pewnie...tylko czytaj te wszystktie RFC i inne wink.gif a wystarczy troche poanalizowac to co wysylaja klienty i juz mozna cos zrobic smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.