Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Transporty
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
case
mam takie przyszloscowe pytanie co do transportow...

mianowicie, nie lubie ich uzywac z takiego wzgledu, ze zalozmy kontakty ICQ, maja na liscie kontaktow nadal ikonke Jabber'a i aby je jakos rozpoznawac musze np. dodac sobie "(icq)" do nazwy, lub [w przyszlosci, gdy bedzie drzewko] przypozadkowac do odpowiedniej grupy

moze kiedys ktos napisze kolejne wtyczki, ale puki co pomyslalem o przypozadkowaniu zestawow ikon poszczegolnym kontaktom danego transportu, lub calym transportom...

pytanie tylko, czy to wogule byloby do zrobienia... :?:
hao
Byłoby, ale nie w tej wersji... Wszystkie zmiany tego typu zarezerwowane są na wersję 19.x
Lukas77
I jeszcze jedno odnośnie transportów:
Czy da się wysłać odpowiedniemu transportowi 'jabber.wp.pl' odpowiednio spreparowaną wiadomość, która zmieni nam status opisowy na taki który sobie wybierzemy? Chyba działa to na takiej zasadzie?
To tak dopóki nie będzie nowej wersji wtyki z obsługą statusów opisowych.
Puma
Może nie ten temat lecz dotyczy transportów, testowałem transport mail , działa znakomicie 8)
W psi sobie wybrałem itd. a używam K i mogę z niego wysyłać maile jak i dostawać na niego.
Dla mnie rewelacja i spore ułatwienie gdyż 'rozmawiam' mailami ze znajomą która nie ma gg w pracy :wink:
case
QUOTE(Puma)
Może nie ten temat lecz dotyczy transportów, testowałem transport mail , działa znakomicie  8)
W psi sobie wybrałem itd. a używam K i mogę z niego wysyłać maile jak i dostawać na niego.
Dla mnie rewelacja i spore ułatwienie gdyż 'rozmawiam' mailami ze znajomą która nie ma gg w pracy  :wink:

podzielam Twoje zdanie, sam nie spodziewalem sie wczesniej, ze mozna w ten sposob polaczyc komunikator z wysylaniem maili biggrin.gif
misiu98
czyli wychodzi mi na to, że serwer chrome.pl ma ten transport ustawiony, bo mnie się wysyłały maile do samego siebie biggrin.gif a jaki fajny kontakt miałem potem na liście ;-)
Flind
jedynym estetycznym felerem w tym wszystkim jest to ze zamiast malpy @ w adresie mailowy mojawia sie procent % ale to i tak nie ma wiekszego znaczenia
Zakrn
A ja mam taki mały problem, co do transportu mail... Na chrome oczywiście...
Mianowicie: kiedy wysyłam maila z klienta, do dochodzi do odpowiedniej osoby, ale kiedy ta osoba mi odpisuje, to mail przychodzi mi na skrzynkę pocztową, której adres podałem przy rejestracji. Czy to jest poprawne? Powinno przecież wysyłać normalną wiadomość do klienta, nie?
Puma
Możemy również włączyć sobie przekierowanie emaili przychodzących na nasz JID na prawdziwe konto E-Mail. Należy po prostu zarejestrować swój adres E-Mail w transporcie.
Aby cofnąć przekierowanie i dostawać wiadomości znów na komunikator należy się wyrejestrować lub zarejestrować pusty adres.

Ja zarejestrowałem sobie pusty adres, miałem też przekierowanie.
Zakrn
No faktycznie, to przez to zarejestrowanie. Dzięki.
Puma
Nie działa mi pogoda w K :cry: , w Psi działa, czy coś robię źle czy KJabber nie obsługuje tego trasportu ?
Aule
Mi działa. Dałeś autoryzacje dla pogody na psi?
Puma
QUOTE(pz16)
Mi działa. Dałeś autoryzacje dla pogody na psi?


Dzięki, poprosiłem o autoryzację i działa 8)
lhs
A kiedy będzie możliwość zastosowania ikonek pogodowych w Konnekcie?? Zobaczcie takie, na przykład (z Mirandy):

Załączniki

case
QUOTE(lhs)
A kiedy będzie możliwość zastosowania ikonek pogodowych w Konnekcie?? Zobaczcie takie, na przykład (z Mirandy):

yyy... w sumie juz daloby sie zrobic taki styl... lhs, podskocz do mnie na J to cos wykombinujemy :wink:
Olórin
W nowym UI/jak ktoś zrobi wtyczkę* będzie możliwość przyporządkowania oddzielnego zestawu ikon dla każdego konatku (narazie jest po nazwie transportu)




* niepotrzebne skreślić wink.gif
case
hmm.. mam taki problem z transportami: zarejestrowalem AIM, MSN oraz ICQ i dwa pierwsze dzialaja bez wiekszych problemow [wszystkie sa na tym samym serwerze], jednak ICQ po jakims czasie [na oko godzina, poltorej...] rozlacza sie [jest niedostepny], wtedy klikam go, wybieram "wyslij status" i transport wstaje.. nasuwa sie pytanie, czy da sie jakos wykrywac tego typu pady i ponawiac polaczenie samoczynnie lub jakos im zapobiegac [podtrzymywac polaczenie.. ?] ??

PS: nie ukrywam, ze transport ICQ jest wlasnie tym, na ktorym najbardziej mi zalezy :wink: [na tamtych mam po 2-3 osoby]
lhs
Spróbuj ustawić na 0 "Czas w ms pomiędzy próbami połączeń" - wiem, że działa to na GG, NIE WIEM natomiast, czy na Jabbera też.

EDIT: chociaż to chyba nie to, bo z twojego posta nie wynika, że cały Jabber ci pada...
case
QUOTE(lhs)
Spróbuj ustawić na 0 \"Czas w ms pomiędzy próbami połączeń\" - wiem, że działa to na GG, NIE WIEM natomiast, czy na Jabbera też.

EDIT: chociaż to chyba nie to, bo z twojego posta nie wynika, że cały Jabber ci pada...

nie, nie, nie ... napisalem, ze z Jabberem [jak i dwoma pozostalymi transportami] wszystko jest w pozadeczku, a czas oczekiwania miedzy probami polaczeniami nic tu nie wskora [dotyczy ogolnego polaczenia z serwerem jabber'a], bo jak transport sie rozlaczy, to tylko wyslanie mu aktualnego statusu, lub zmiana statusu kJabber'a powoduje polaczenie ICQ z powrotem ... :roll:
lhs
A próbowałeś użyć transportu ICQ z innego serwera?? Bo jeżeli Konnekt nie nawiązuje automatycznie zerwanego połączenia z transportem, to może warto poszukać serwera, którego transport połączenia nie zrywa - ??
case
QUOTE(lhs)
A próbowałeś użyć transportu ICQ z innego serwera?? Bo jeżeli Konnekt nie nawiązuje automatycznie zerwanego połączenia z transportem, to może warto poszukać serwera, którego transport połączenia nie zrywa - ??

no wlasnie znalazlem dosc dobrze dzialajace transporty na aster.pl, z tym, ze wlasnie przy ICQ mam brak autoryzacji [mimo to widze przeciez status transportu, wiec nie wiem ocb], a na innych serwerach roznie to dzialalo [na wp do niektorzych kontaktow nie dochodzily moje wiadomosci, podczas gdy do mnie dochozily ich wypowiedzi .. strange :roll:, jabberpl.org i chrome.pl na razie sie nie tykam ..]

tak, czy tak powinno to byc jakos rozwiazane, bo jak transport sie rozlaczy, to nie wstanie dopuki nie zmienie statusu recznie .. :? [nie wiem jak to sie ma od strony technicznej ..]
domek
Tak przy okazji... bo Chrome juz nie oferuje transportu mail... zna ktos moze jakis serwer ktory posiada ten transport ?
KOSMOS
Mam pytanko, czy już można zrobić jakość ikonki do pogody?
Jeśli tak to jak?
lhs
Ikonki są zrobione, nie ma tylko obsługi protokołu pogodowego...
k!dman
QUOTE(case)
(...) ICQ po jakims czasie [na oko godzina, poltorej...] rozlacza sie [jest niedostepny], wtedy klikam go, wybieram \"wyslij status\" i transport wstaje.. nasuwa sie pytanie, czy da sie jakos wykrywac tego typu pady i ponawiac polaczenie samoczynnie lub jakos im zapobiegac [podtrzymywac polaczenie.. ?] ??

na jakim serwerze masz transport? bo moj ICQ na histerii ma dokladnie ten sam problem.. fajna bylaby opcja wysylania statusu co jakis okreslony czas do danego kontaktu (tranportu)...
case
QUOTE(k!dman)
na jakim serwerze masz transport?

QUOTE(case)
[..] znalazlem dosc dobrze dzialajace transporty na aster.pl [..]

QUOTE(k!dman)
[..] bo moj ICQ na histerii ma dokladnie ten sam problem.. fajna bylaby opcja wysylania statusu co jakis okreslony czas do danego kontaktu (tranportu)...

mogloby byc i tak jak mowisz, mi zalezy na rozwiazaniu problemu, mniej wazne w jakis sposob, ale sam temu na pewno nie zaradze :roll:
Olórin
Serwery icq mają limit połączen z 1 ip, po przekroczeniu moze wszysktich rozłączają, restrujcie transporty icq na mało zaludnionych serwerach
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.