Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka - kJakasNazwa
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
PELEk
Witam.
Mam propozycje do stworzenia nowej wtyczki. Założenie jest bardzo proste: zamiana wpisanych słów kluczowych na linki. Wyglądało by to tak, że wpisując np. wiki:komputer plugin przekształca to na link http://pl.wikipedia.org/wiki/komputer. Oczywiście tak samo można zrobić z linkami do google itd. Istotą takiego pluginu byłoby szybkie odpowiadanie na pytania "A co to jest?", "A gdzie to znajdę?" itd.

Jak podoba Wam się ten pomysł?
Bandit
mi bardzo, chcialem juz dawno o tym napisać smile.gif ale poszukaj dokladnie bo zdaje mi sie że kiedyś już coś takiego było. Ja nie mam na to czasu :/
SkkF
Tylko patrz - są strony np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Marker które odnoszą się do jednego lub więcej artykułu, oraz nie zawsze będziesz miał pewność czy art. dotyczący danego wyrazu istnieje na wikipedii, lub czy google to znajdzie. Lepiej dodaj sobie wyszukiwarkę do firefoksa, tak aby po wpisaniu do paska adresu "wiki komputer" automatycznie się wyszukiwało w wikipedii, a dopier o potem wklejać koledze linka.
mariush
Może odnoszą się do większej ilości artykułów, ale z kontekstu rozmowy będzie wynikać o jaki (w tym przypadku) marker chodzi.

Jak dla mnie wtyczka byłaby przydatna. Może nie byłaby często używana, ale na pewno oszczędziłaby masę czasu w pewnych momentach.
D3nY
Zgadzam sie z yamcha. O co nam chodzi można wywnioskować z kontekstu rozmowy. No chyba, ze ktoś jest no już tak ciemny, ze całkowicie nie zna tematu biggrin.gif a naprawdę czasami zdarzają się takie osobnki:/ Choć sam pomysł jest naprawdę dobry i miel widziana byłaby taka wtyczka! ;]
joj_sport
hmmm moze nie rozumiem o co chodzi autorowi, ale wg mnie wystarczyl zadac komende wiki [czy inna] infobotowi i po sprawie... bo po co jeszcze przegladarke uruchamiac ?
dampis
@joj_sport tu nie chodzi o otwieranie przeglądarki, tylko o to, ze ty wpisujesz w wiadomości do kogoś np. wiki:konnekt a ta osoba dostaje link w postaci h*tp://pl.wikipedia.org/wiki/Konnekt
IMHO pomysł nie najgorszy
LooL
Ja korzystam z infobota i to mi w zupełnosci wystarczy. Dodajesz numer gg 3217426 i problem z głowy smile.gif
PELEk
@LooL
Tak, to wiem, ale chodzi o to, żeby zamiast definicji wysłać komuś link. Oczywiście wtyczka nie będzie często używana, ale przyda się na natrętów, którzy nie będą mogli czegoś znaleźć na googlach, chociażby.

Można by ją także rozbudować o bazę linków.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.