Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Google Apps we własnej domenie i Konnekt
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
Tomkiewicz
Problem wygląda tak: do tej pory używałem linuxa i Pidgina, ale ostatnio zacząłem studia i pojawiła się kwestia mobilności - używam więc programu portableapps.com, który niestety nie ma (?) odpowiednika dla linuxa...

Już kiedyś (tzn pół roku temu, jak windowsa używałem) zainstalowałem sobie na przenośnym dysku konnekta - jak go po półrocznej rozłące odpaliłem, pomyślałem - dlaczego nie.

I tu się pojawiają schody - nie mogę się połączyć z moim kontem na gmailu :/. Problem się komplikuje, bo serwer logowania jest inny niż serwer łączenia (własna domena zarządzana przez gmail), więc to, co działało w Pidginie (widzę, że na mirandzie też działa), w konnekcie chyba (?) nie jest możliwe.

oto link do istoty problemu: http://www.google.com/support/a/bin/answer.py?answer=49157

a treść mojego pytania brzmi: czy jest jakakolwiek (choćby planowana) możliwość połączenia się z gmailem w mojej domenie?
ursus6
Dopisz linię do pliku windowspath\system32\drivers\etc\hosts o treści:
CODE

209.85.137.125    twojadomena.com
SkkF
Ja mam google apps we własnej domenie i wszystko działa bez problemu.
Tomkiewicz
QUOTE(ursus6 @ 11.10.2007 - 20:22) *
Dopisz linię do pliku windowspath\system32\drivers\etc\hosts
Mam dziwne przeczucie, że po tym zabiegu nie będę mógł się dostać do swojego serwera www, ftp etc :/
Sija
przeczucie rzeczywiscie dziwne.

ale do rzeczy: kJabber ciagnie hosta z wpisu SRV w Twoim DNSie, jest o tym w FAQ GApps. dopisz rzeczone wpisy i wszystkie bedzie smigac (wiem, bo sam korzystam)
Lukem
Od niedawna również używam jabbera na GApps, ale nadal mam problem...

Dodałem wpisy w SRV, a także ten w windowspath\system32\drivers\etc\hosts i Konnekt loguje się bez problemu. Tylko że teraz każde wejście na stronę lukem.net (JID mam w tej domenie) przekierowuje mnie na stronę Google Talk'a. W konsekwencji muszę wybierać - albo jabber w Konnekcie, albo blog.

Da się to jakoś "pogodzić"?
platomek
QUOTE(Lukem @ 11.11.2007 - 19:46) *

Od niedawna również używam jabbera na GApps, ale nadal mam problem...

Dodałem wpisy w SRV, a także ten w windowspath\system32\drivers\etc\hosts i Konnekt loguje się bez problemu. Tylko że teraz każde wejście na stronę lukem.net (JID mam w tej domenie) przekierowuje mnie na stronę Google Talk'a. W konsekwencji muszę wybierać - albo jabber w Konnekcie, albo blog.

Da się to jakoś "pogodzić"?



Ponawiam pytanie kolegi. Bardzo zależy mi na Jabberze we własnej domenie ale również nie mam ochoty porzucać konnekta.
kubofonista
Odświeżam.
Czy wiadomo już coś w tej sprawie?
Sija
wsparcia mozecie spodziewac sie po wydaniu v0.7.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.