Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Linki gg
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Aule
Wszyscy webmasterzy, mam taka nadzieje, wiedzą, że jeśli link jest w postaci:
QUOTE
<a href=\"gg:123456\">link</a>

Po kliknięciu na niego otwiera sie gg. Może obsługe tego typu linków mozna by było dodać do konnekta, tzn. jeśli k byłby włączony, to on by te linki obsługiwał. smile.gif
Olórin
to samo powinno byc z jid'em smile.gif
kox
Swoją drogą, gdzie w rejestrze jest przechowywana informacja o tym właśnie, że akurat Głupie-Gadu ma się odpalić... a może to nie siedzi w rejestrze tylko gdzie indziej? Wie ktoś?
misiu98
QUOTE(Olórin)
to samo powinno byc z jid'em


one są strasznie podobne do maili... nie będzie to przeszkadzało?
chyba, że to @chrome.pl będzie laugh.gif
SandmmaN
QUOTE(kox)
Swoją drogą, gdzie w rejestrze jest przechowywana informacja o tym właśnie, że akurat Głupie-Gadu ma się odpalić... a może to nie siedzi w rejestrze tylko gdzie indziej? Wie ktoś?

Z tego co udało mi się znaleźć to informacja o odpalaniu GG po kliknięciu na <a href="gg:xxxx">click</a> (pozatym że działa to jedynie pod IE) znajduje się tu:
CODE
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\gg\shell\open\command

Dane wartości tego klucza po zmianie z:
CODE
"C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /ggurl:"%1"

na
CODE
"D:\[PROGS]\Konnekt\KONNEKT.EXE" /ggurl:"%1"

powodują odpalenie Konnekta, o ile nie był już włączony, co w tym drugim przypadku objawia się nam znanym: "Konnekt już jest włączony!" wink.gif
Co dalej z tym robić to niewiem, prawodopodobnie dobrać się należy do parametrów uruchomieniowych Konnekta...
Może ktoś inny na coś wpadnie...
Może... hao? wink.gif
hao
Haha, z tym byłby mniejszy kłopot, ale też da się zrobić jako wtyczkę tongue.gif

Coś zobaczę smile.gif
Olórin
QUOTE(misiu98)
QUOTE(Olórin)
to samo powinno byc z jid'em


one są strasznie podobne do maili... nie będzie to przeszkadzało?
chyba, że to @chrome.pl będzie laugh.gif


jak dajesz maila na stronie to dajesz <a href="mailto:ktos@gdzies.pl">.... tu wystarczyło by dać <a href="jid:ktos@chrome.pl">
cRoMo
Sprawa dotyczy jednak ZTCW tylko IE, tego typu ustawienia dla innych przegladarek, np. dla Opery nalezy szukac bezposrednio w jej konfiguracji. Nie jestem pewien, ale bylo cos wspominane o tym na forum polskim forum Opery swego czasu. Link do forum na www.operapl.prv.pl

PS. Dawno mnie tu nie bylo - mialem zepsutego kompa i troche czasu mi zajmuje kompetowanie poszczegolnych (niezbyt popularnych wink.gif) kompnentów do niego. Przegladam forum w miare regularnie z innego kompa, mam nadzieje, ze w tym tygodniu uda mi sie do Was wrocic na stale smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.