Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kStatus 0.0.0.2D
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
konrad
oprocze ze ta wtyczka zapisuje gdzies te dane to czyje to jest ? gdzie wysylac info ? i moze wiecej info o niej... tongue.gif
UNK
hehe
jak narazie wtyczka zapisuej dane w pliku tekstowym w glownym katalogu konnekta
\konnekt\statusy.txt
wtyczka jest moja i info mozna wysylac na forum na miala na gg lub jabbera ;D
niom a informacji duzo narazie nei trzeba:
wtyczka zapisuje w formacie juz podanym
nastepna wersja bedzie rozrozniala czy status zmienila siec gg, lan, jabber oraz jak narazie konferencja takze (w nastepnych wersjach bedzie usunieta z listy)
rozroznia plec (ustawiona w K)

w dalekiej przyszlosci:
* ikonka w oknie K otierajaca plik ze statusami
* zapisywanie statusow do histori (wykluczajac opcje powyzej bo bedzie nie potrzebna)
* opcjionalnie zapisywanie statusow do osobnych plikow (nazwa pliku >> nazwa nr gg)
* opcjonalnie zapisywanie statusow na kazdy dzien (status (data).txt)

i to chyba narazie na tyle
moze ze wy macie jakies propozycje
pienio
no i ktos jednak zrobil
gratuluje (i dziekuje! smile.gif)

BTW: wow! to juz jestem jako zaawansowany? no niezle, niezle... smile.gif
SandmmaN
UNK wyrazy uznania dla "świeżo-upieczonego" twórcy biggrin.gif.
Oby tak dalej wink.gif.
Pzdr.
pienio
QUOTE(UNK)
jak narazie wtyczka zapisuej dane w pliku tekstowym w glownym katalogu konnekta
\konnekt\statusy.txt

mam taki problem z kStatus, ze zapisuje mi plik w roznych miejscach.
dzis na przyklad zapisuje mi sie w aktualnie przegladanym katalogu, przynajmniej tak to wyglada.
a juz wczesniej mialem z tym problem.
_menic_
no to jeszcze jak ktos mi powie jak tą wtyczke sciągnąc to bedzie wogóle super. bo z katalogu jakos nie moge :|
lhs
Rzeczywiście się nie da... Daj maila, to ci podrzucę.
MiLKA
QUOTE(pienio)
QUOTE(UNK)
jak narazie wtyczka zapisuej dane w pliku tekstowym w glownym katalogu konnekta
\konnekt\statusy.txt

mam taki problem z kStatus, ze zapisuje mi plik w roznych miejscach.
dzis na przyklad zapisuje mi sie w aktualnie przegladanym katalogu, przynajmniej tak to wyglada.
a juz wczesniej mialem z tym problem.

a czy uzywasz ggimage albo faworki? bo obecne wersje maja podatność na zmiane aktualnego folderu (okienko dialogowe windowsa zmienia katalog), na dniach wypuszcze juz poprawione wersje wtyk (ale dopiero jak skonczymy sajta KPlugins, co nastapi niebawem)
lhs
QUOTE
Rzeczywiście się nie da... Daj maila, to ci podrzucę.

Już nie trzeba. Poszło na PW.
pienio
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(pienio)
QUOTE(UNK)
jak narazie wtyczka zapisuej dane w pliku tekstowym w glownym katalogu konnekta
\konnekt\statusy.txt

mam taki problem z kStatus, ze zapisuje mi plik w roznych miejscach.
dzis na przyklad zapisuje mi sie w aktualnie przegladanym katalogu, przynajmniej tak to wyglada.
a juz wczesniej mialem z tym problem.

a czy uzywasz ggimage albo faworki? bo obecne wersje maja podatność na zmiane aktualnego folderu (okienko dialogowe windowsa zmienia katalog), na dniach wypuszcze juz poprawione wersje wtyk (ale dopiero jak skonczymy sajta KPlugins, co nastapi niebawem)

racja, stało się tak po zainstalowaniu ggimage.
czyli należy spodziewać się nowej wersji kStatus, czy raczej GGimage? smile.gif
UNK
wina lezy jak najbardziej po stronie kstatus wiec powinna wysjc nowa wersja, ktos nawet dawal mi pare propozycji na rzeczy do niej, ja jednak:
1) nie mam za bardzo czasu
2) nie chce mi sie za bardzo nic robic tongue.gif
3) niektorych rzeczy po prostu nie potrafie :/
4) mam malo miejsca na to zeby zisntlowac VS chociaz ostanio troceh udalo mi sie zyskac tongue.gif

dostalem propozycje zeby komus dac zrodla i zeby kontynuowal moja prace, jesli ktos bedzie chetny to zapraszam

co to tego buga to Milka powiedzial m.w. chodzi o to ze wtyczka zapisuje statusy w danym folderze ktory jest otwarty (np przy wyborze pliku do wyslania, czy obrazku) i zapisuje w nim statusy do pliku
jest to spowodowane tym ze nie ma podanej sztywnej sciezki zapisu a tylko nazwa pliku, pewnie jakbym podal sztywnal sciezke wszystko by bylo ok, ale nie wiem skad wziac litere dysku oraz dokladny katalog gdzie ejst zainstlowaney konnekt
pienio
QUOTE(UNK)
(...) pewnie jakbym podal sztywnal sciezke wszystko by bylo ok, ale nie wiem skad wziac litere dysku oraz dokladny katalog gdzie ejst zainstlowaney konnekt

w rejestrze w: HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Stamina -> Konnekt są ciekawe informacje.
Niestety nie mam pojęcia jak z nich skorzystać.
UNK
chyba sie nei myle ale to chyba tylko rzeczy dodyczace samej konfiguracji pewnych rzeczy
nic nie widze na temat sciezek czy cos w tym rodzaju tongue.gif
pienio
mam tam installDir "d:\program files\konnekt" co jest chyba bezwzględną ścieżką do katalogu Konnekta, hm? a chyba tylko to nam jest potrzebne.
UNK
aha
juz wiem dlaczego ja tego nie mam
i to by byl koljeny problem
nie instalowalem konenkta
instalwoalem widnowsa a konnekta mam starego, pomysl sobie ile takich osob moze byc i wtedy juz jest problem, co prawda mozna zrobic ze jesli nie bedzie umial pobrac nic z rejestru to wtedy zapisuje domyslnie tylko pod nazwa pliku ale to dalej nic nie da, moze hao albo ktos inny ma jakis pomysl ?? :>

PS: moze przyczepic to do romozwy ogolnie o wtyczce, albo przeniesc sie na tamten temat ??
http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1121&start=120
Olórin
UNK - przejżyj źródła kDodatków, oraz SDK (jest tam coś o zmiennych środowiskowych), nie wiem czy nie ma też wiaomości z IMC_* odnośnie pobierania katlogu profilu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.