Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Notes
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
MiLKA
Witam wszystkich :-)

Wreszcie udało mi się znaleźć błąd który wywalał wtyczke K.Notes, czyli można ją już pokazać ludziom :-) Obecna wersja posiada następujące ficzersy:

* zapisywanie notek
* przeglądanie notek w specjalnym okienku
* szybki dostęp z okna rozmowy
* mozliwość ukrywania przycisków
* interakcja z K.Notify

Pobrać można wtyczkę z http://kplugins.khrone.pl/releases/KNotes/knotes_0.4.3.rar
Wszelkie błędy proszę wysyłać na emaila lukasz@milewski.ws.
vojtek
No no, tego mi bylo trzeba! Gratulacje, zaraz zabieram sie do testowania i na pewno podziele sie swoimi uwagami. Ale mila niespodzianka ;=D
foxtwo
hehe... wpozadq rzecz... bede tego urzywal do cytatow... za jakies 3 miechy sprawdze co kto glupiego napisal laugh.gif

apropo cytatow... moze mozna by bylo dodac do okienka rozmowy bajer, ze jak zaznacze tekst rozmowcy i klikne prawym przyciskiem myszy to bedzie funkcja, ze zapishe mi odrazu cytat do notesu ? 8)
SandmmaN
Mi również wtyka bardzo przypadła do gustu biggrin.gif
Dzięki MiLKA!

PS:
QUOTE(foxtwo)
moze mozna by bylo dodac do okienka rozmowy bajer, ze jak zaznacze tekst rozmowcy i klikne prawym przyciskiem myszy to bedzie funkcja, ze zapishe mi odrazu cytat do notesu ?

To by było faktycznie niezłe!
MiLKA
QUOTE(foxtwo)
apropo cytatow... moze mozna by bylo dodac do okienka rozmowy bajer, ze jak zaznacze tekst rozmowcy i klikne prawym przyciskiem myszy to bedzie funkcja, ze zapishe mi odrazu cytat do notesu ? 8)

Jak tylko będzie możliwość dodawania więcej niż jedną notke do kontaktu, to doda sie taką możliwość (jeśli oczywiście będzie można ;P).
foxtwo
QUOTE
Więcej informacji: http://khrone.one.pl/knotes/

yyyy... wchodze na podana strone i wyswietla mi sie www.filmproduction.info/Start/Lang/Polish/ 8)

QUOTE
Jak tylko będzie możliwość dodawania więcej niż jedną notke do kontaktu, to doda sie taką możliwość (jeśli oczywiście będzie można ;P).

wlasnie mialem sie o to spytac... nom to czekamy biggrin.gif
Olórin
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(foxtwo)
apropo cytatow... moze mozna by bylo dodac do okienka rozmowy bajer, ze jak zaznacze tekst rozmowcy i klikne prawym przyciskiem myszy to bedzie funkcja, ze zapishe mi odrazu cytat do notesu ? 8)

Jak tylko będzie możliwość dodawania więcej niż jedną notke do kontaktu, to doda sie taką możliwość (jeśli oczywiście będzie można ;P).

zawsze mozna dopisac na koniec notki smile.gif

a co do cytatów to calkiem niezle zastosowanie smile.gif moze funkcja Dodaj jego opis (do notatki)
MiLKA
QUOTE(foxtwo)
QUOTE
Więcej informacji: http://khrone.one.pl/knotes/

yyyy... wchodze na podana strone i wyswietla mi sie www.filmproduction.info/Start/Lang/Polish/ 8)

ekhem... tak jakos nie mialem czasu zrobić stronki, a wyskakuje błąd, no bo to będzie powieszone na tym serwerze smile.gif
Puma
QUOTE(MiLKA)
Pobrać można wtyczkę z http://www.milewski.ws/K.Notes.zip.


Nie ma takiej strony, wtyczki nie ma :cry:
UNK
wtyczka przydatna, teraz przynajmniej nei bede musial otwierac okna informacji o uzytkowniku zeby cos przeczytac co tam napisalem ;D
^BerZerK^
fajnie by bylo jakby na liscie kontaktow byla ikonka notatki tak jak jest ikonka opisu czy tel
da sie zrobic?
case
QUOTE(^BerZerK^)
fajnie by bylo jakby na liscie kontaktow byla ikonka notatki tak jak jest ikonka opisu czy tel

tak, jestem za...

...bo w obecnym stanie nie widac wogule kto ma notke przypisana :?
nix
QUOTE(foxtwo)
apropo cytatow... moze mozna by bylo dodac do okienka rozmowy bajer, ze jak zaznacze tekst rozmowcy i klikne prawym przyciskiem myszy to bedzie funkcja, ze zapishe mi odrazu cytat do notesu ? 8)

a co do tego to potrzebna jest ingerencja w kIEv albo w standardowe okno wyswietlajace rozmowe... postaram sie dodac API do kIEv zeby dalo sie obslugiwac takie rzeczy :)
hao
Zapraszam do wrzucenia do Katalogu... Przypominam przy okazji, że jeżeli nie chcecie wrzucać do katalogu każdej nowej wersji, można wrzucić do niego sam link do pliku wystawionego na innym serwerze!
MiLKA
QUOTE(hao)
Zapraszam do wrzucenia do Katalogu... Przypominam przy okazji, że jeżeli nie chcecie wrzucać do katalogu każdej nowej wersji, można wrzucić do niego sam link do pliku wystawionego na innym serwerze!

dodalem wczoraj i nadal nie widac wink.gif

QUOTE
fajnie by bylo jakby na liscie kontaktow byla ikonka notatki tak jak jest ikonka opisu czy tel

obecnie jest to nie mozliwe, ale kiedy tylko sie taka mozliwosc pojawi to dodam.
Lukas77
Co byście powiedzieli na funkcję, "Wyświetl notatkę dnia XX.XX.XXXX o godz. XX:XX" a w opcjach kalendarzyk itd... To już by był prawie terminarz smile.gif
W dodatku możnaby było zrobić powiadamianie dźwiękiem.
MiLKA
W to.do juz od jakiegos czasu razem z wieloma notkami do jednego kontaktu i przypisywaniu notek bez kontaktu. Powiadamianie będzie via K.Notify - klikalne oraz via kSound. Ale kiedy to będzie gotowe to nie mam pojęcia, tak samo nie wiem jak zrobić kontrolke kalendarzyk w czystym winapi, jak bede wiedzial jak, to sie zabiore za to i przyokazji przystosuje okienko dodawania notek do wiekszej ilosci przyciskow (moze toolbara tam wstawie). Ale jak juz mowilem, blizej nie znana przyszlosc wink.gif
burcu
Będzie wtedy kiedy będzie - się nie ma co martwić :wink: Trzymaj tak dalej, bo to bardzo ciekawy plugin...
konrad
a moze opcja zeby przy starcie wyskakiwal jakis komunikacik ? smile.gif albo np. w oknie rozmowy.. polaczyc opcje lukasza77 i powiedzmy o tej i o tej godzienie w oknie rozmowy jakis komunikat (podobny do tego ze mniaza opisu) co Wy na to ? ew. opcja czy tylko u tej jednej osoby czy u kazdej.. :wink:
arkadyjczyk
Może nie zauważyłem i jest, ale przydałby się jakiś znaczek, że do danego kontaktu przypisana jest notatka.

I tak z innej beczki, czy nie dałoby sie zrobić w podobny sposób jak notatki, tylko niekoniecznie do danego kontaktu ale tak ogólnie, listy, gdzie możnaby dodać url z opisem, jak ktoś nam przyśle linka. Czasami choć wiem od kogo dostałem linka, to w histori ciężko znaleźć. Wiem, że można dodać to jako notatke, ale jak ją skasuję to d.. zimna a tak miałbym takie K.Ulubione laugh.gif
SandmmaN
QUOTE(arkadyjczyk @ Gru 10, 2003 8:55 am)
Może nie zauważyłem i jest, ale przydałby się jakiś znaczek, że do danego kontaktu przypisana jest notatka. (...)

QUOTE(^BerZerK^ @ Gru 07, 2003 11:07 am)
fajnie by bylo jakby na liscie kontaktow byla ikonka notatki tak jak jest ikonka opisu czy tel
da sie zrobic?

Powtarzajmy razem: "Czytamy uważnie forum, czytamy uważnie forum, czytamy uważnie forum...." wink.gif
UNK
no i korzystamy z opcji user posted image Szukaj ;D
MiLKA
a więc witam znowu smile.gif

do pobrania jest już wersja 0.4.3, wprowadzone zmiany:

* przycisk usuń
* ikonka na pasku w oknie rozmowy jest szara jak nie ma notki, i jest normalnego koloru jak jest notka
* kilka malutkich zmian w kodzie, przymierzam sie powoli do robienia zaplanowanych rzeczy smile.gif
* zmieniłem kilka ustawień dla kompilatora, więc kod teraz o wiele mniej waży i nie pokazuje mi żadnych warningów podczas kompilacji smile.gif

link taki jak wczesniej http://www.milewski.ws/K.Notes.zip

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do korzystania smile.gif
konrad
swietna robota smile.gif oby tak dalej...
a moze opcja zeby przy starcie wyskakiwal jakis komunikacik ? albo np. w oknie rozmowy.. powiedzmy o ustalonej godzienie w oknie rozmowy jakis komunikat (podobny do tego ze zmiana opisu) co Wy na to ? ew. opcja czy tylko u tej jednej osoby czy u kazdego...
MiLKA
QUOTE(konrad)
swietna robota smile.gif oby tak dalej...
a moze opcja zeby przy starcie wyskakiwal jakis komunikacik ? albo np. w oknie rozmowy.. powiedzmy o ustalonej godzienie w oknie rozmowy jakis komunikat (podobny do tego ze zmiana opisu) co Wy na to ? ew. opcja czy tylko u tej jednej osoby czy u kazdego...

proponuje przeczytac posta Lukasa77 i dokladnie ponizej moja odpowiedz
konrad
hm ale moj sie rozni zdeka. ja nie chce kalendarza, tylko pow. w oknie rozmowy albo przy starcie. i to wszystko. (nawet obejdzie sie bez k.notify no ale mozesz to dodac)
MiLKA
aha, już rozumiem... no troszke nie zrozumiałem.... Pojawi sie taka mozliwosc mozliwie w najblizszej wersji, oczywiscie jako opcja smile.gif

ps> proponuje w opcjach wlaczyc pokazywanie w oknie rozmowy przycisków, bo domyslnie sa wylaczone w tym miejscu smile.gif
piotr.ek
Wszyscy czekamy niecierpliwie na nowa wersje, ale ja troche o czym innym. Mianowicie o ikonki w K - obecna ikonka informujaca o tym, ze ktos ma w statusie jakis opis idealnie pasowalaby imho do K.Notes. Z kolei informacja o opisie powinna pojsc zgodnie ze zmianami w interfejsie - w kierunku jakiegos zegarka or somfink... (jak w TIPie) Niby szczegol, ale skoro porzadki z ikonkami sa robione, to moznaby i o tym pomyslec smile.gif (bo zakladam, ze K.Notes bedzie w ten czy inny sposob dodawal ikonke do kontaktu, do ktorego jakies notki dodalismy biggrin.gif)
Bora
problemy z sumą kontrolną w pobieraniu przez nowe kUpdate sad.gif
arkadyjczyk
Jeśli się nie mylę to coś jest nie tak z linkiem, a dokładniej ze slashamai.
MiLKA
ehhh... dac cos dla siebie do testow to ludzie szybko odnajda i beda narzekac, dokladnie jak na php.pl ;p poczekajcie, dopiero co do kompa zasiadlem i chyba dzisiaj nic nie zrobie
arkadyjczyk
A wystarczyło jak podawałeś adres centrum napisać, że jeszcze tam nic nie ma biggrin.gif
Olórin
Adres centralki przemycił MEK !!
przepraszam <zawstydzony> wink.gif
MiLKA
K.Notes przezywa wlasnie wieksze zmiany w kodzie :))
Na "udowodnienie" tego zapraszam na ta strone http://milka.jogger.pl/comment.php?eid=37994 :))
MiLKA
hmm... bede musial chyba jakas ankiete zrobic, czy uzywasz KNotesa i czy chcesz by byl dalej rozwijany czy nie, bo plany jakie mam odnosnie tej wtyczki pociagna za soba mnostwo godzin spedzonych przed c++, co w wypadku braku zainteresowania byloby przejawem glopoty z mojej strony...
piotr.ek
Ja jestem jak najbardziej za rozwojem w kierunku mniej lub bardziej (wolalbym bardziej, hehe) rozbudowanego terminarza biggrin.gif Konnekt i tak jest u mnie wlaczony praktycznie caly dzien, wiec przypominacz jakis w nim bylby swietna sprawa smile.gif


Update: cos nie tak jest chyba z zegarem na serwerze... wiadomosc wyslana o 23:55, a pokazuje 23:08 tongue.gif
Aule
Piotr.ek: Z tą godziną to już nie wiem od kiedy jest. Wcześniej było ok 10min, a tera to juz naprawde nieźle.
Ja też jestem zagorzałym zwolennikiem rozwoju k.Notes'a. Mam nadzieję, że będzie takich osób więcej, bo też wolałbym miec coś w stylu organizera.

MiLKA: Brak postowania w tym temacie to raczej nie przejaw braku zainteresowania. Miałem tak samo w temacie o Olew.ce. Ale to minie.
arkadyjczyk
Są użytkownicy i jest zainteresowanie, więc możesz śmiało pisać. Jak zrobisz możliwość dodawania notatek przypisanych nie do kontaktu, tylko takich wolnych, jak faworki, i jeszcze takich z kalendarzem i powiadamianiem to będzie to jedna z najlepszych wtyczek.
bakerss
Taaa jakby knotes miał Kalendarz i PrzypominaczKe to by było fajnie a tak to szczerze to nie używam :]
MiLKA
wlasciciwie to zastanawia mnie brak postowania, bo wersja 0.4.3 ma powaznego bleda i po pewnym czasie korzystania z wtyczki wywala calego K

a tak pozatym, to obecnie zarys prac nad knotes ksztaltuje sie tak:
* przerobic okienko dodawania notek v
* przerobic okienko podgladu notek jeszcze nie zacząłem
* wiele notek do jednego kontaktu już prawie gotowe
* notki nie powiazane z kontaktem v
* tytul notek już prawie gotowe
* wczytywanie, zapisywanie i usuwanie notek po zmianach nie działa

oczywiscie do tego nalezy dodac wykryte i zalatane wszystkie bledy jakie sie pojawialy, jak to bedzie gotowe to jak najszybciej opublikuje i dopiero wtedy zabiore sie za nowe ficzersy
arkadyjczyk
Mnie najbardziej interesują * 3-5 a to już prawie gotowe. Będę mógł wreszcie zrezygnować z osobnej bazy do zapisywania głupich mysli biggrin.gif
vojtek
I ja sie dolacze, ze K.Notes to jedna z najciekawszych wtyczek moim zdaniem. Obecnie uzywam do tego celu The Bata (tzn. jako notatnik), ale w konnekcie byloby to moim zdaniem wygodniejsze.

Swoja droga zobaczcie jak to jest w The Bacie (jesli ktos nie zna) - F6 i mamy notatnik oraz terminarz, na osobnej zakladce. Osobiscie chcialbym aby wlasnie cos na ksztalt takiego czegos powstalo w Konnekcie.
MiLKA
wersja 0.5 narazie leży odłogiem na dysku a dlatego, że wziąłem się za skończenie strony KPlugins...

tymczasem zmiany:
* przerobic okienko dodawania notek v
* przerobic okienko podgladu notek jeszcze nie zacząłem
* wiele notek do jednego kontaktu v
* notki nie powiazane z kontaktem v
* tytul notek v
* wczytywanie, zapisywanie i usuwanie notek v
* import notek ze starych pol konfiguracyjnych do nowych jeszcze nie zacząłem

kolejne bugi poprawione wink.gif jakoś na dniach (pewnie po weekendzie długim) powinno już coś widać w sprawie tej wtyczki
domek
Odswieze troche temat, bo czekam na kolejna wersje.
Flind
na kplugins jest jakas mała wzmianka o tym co nas czeka
http://kplugins.khrone.pl/changelog.knotes.xml
mietek79
Hej! MiLKA - zaspokajam niniejszym Twój głód postowania smile.gif. Jako świeży użytkownik Konnekta dostrzegłem dość szybko zalety stosowania K.Notes, można by jednak powiedzieć, że zalety niemożliwe do zastosowania:). Czekam niecierpliwie na poprawioną wersję - jak jeszcze Skolima dołoży import archiwum z Tlena, to naprawdę można ze spokojnym sumieniem bluzgać na użytkowników innych komunikatorów, mając za sobą siłę argumentów, a nie tylko argument siły tongue.gif. Pozdrawiam.
Andrzej1307
a moze dodac funkcje przypominania o notce? (przez kNotify lub okienko)
mi osobiscie to jest potrzebne wink.gif
Spass
Andrzej1307, zawsze możesz skorzystać z wtyczki kTerminarz
Andrzej1307
wlasnie wiem, ale nie o to mi chodzi... nie chce dwa razy wpisywac tego samego - w kNotesie i w kTerminarzu :| bezsens
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.