Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opisy na TLEN?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > DwuTlenek
SebNET
Witam.

Mam pytanie odnośnie wtyczki DwuTlenek. Korzystam z wtyczki 0.1.10.0 no i mam pewien problem. A mianowicie jest taka sytuacja, że jak ustawię sobie opis na TLEN i jestem na niewidocznym to osoby, które używają Konnekta, czyli np moja dziewczyna lub mój kumpel to nie widzą mojego opisu, na GG widzą, a na TLEN nie. Dopiero jak wyjdę na niedostępny to widzą. Dlaczego tak się dzieje? Ale zauważyłem jedną rzecz, że tylko Konnekty nie widzą mojego opisu na TLEN, a np ktoś kto używa Mirandy lub oryginalnego TLEN'a widzi mój opis bez problemu. O co tutaj chodzi?
lukaszgl
Ogólnie ta wtyczka ma trochę błędów i już dawno nie jest przez nikogo rozwijana.
Wygląda na to, że to jeszcze jedna rzecz która nie działa jak powinna.
SebNET
A dlaczego nikt jej nie aktualizuje?
psota
Bo zazwyczaj osoby z tlena mają też GG tongue.gif
Wtyczka została napisana, a źródła upublicznione, aby ktos mógł ją rozwijać, ale widocznie nikt nie odczuwa takiej potrzeby. wink.gif
SebNET
Dziwne, bo myślałem, że jak coś nie jest dobre to ktoś mógłby ją poprawić i zrobić ją lepszą?
Keleos
SebNET, problem w tym, że każdy myśli, że "KTOŚ" mógłby poprawić. Wskaż tego ktosia to będzie można się zastanawiać.

Jak dla mnie to sprawa jest oczywista - jeśli sam nie potrafię pomóc to nie wymagam tego od innych.

Konnekt jest komunikatorem tworzonym przez społeczeństwo dla społeczeństwa. Nie ma niestety osób 'odpowiedzialnych' za cokolwiek - nikt nie ma obowiązku usprawniać czegokolwiek...
SebNET
Keleos -> Jasne rozumiem, że potrzebny jest ktoś kto musiałbym to zrobić i nikt się nie znajduje, ale widziałem tutaj na forum wiele speców, np olórin, czy on nie byłbym w stanie poprawić tego?

Dziwne, że nikt nie chce się za to wziąć.
dulek000
Dziwne? Wcale nie dziwne - developerzy Konnekta tworzą za darmo i hobbystycznie. Jeżeli uważasz za dziwne brak czasu to czemu sam się nie nauczysz C++?
LooL
SebNET to są normalni ludzie, którzy mają swoje życie i swój czas i nie muszą slęczeć całymi dniami nad kodem.
SebNET
dulek000 -> Ponieważ programowanie zawsze było i będzie dla mnie czarną magią, nie martw się próbowałem już nie raz.

LooL -> Racja, ale wiesz dużo rzeczy zrobili już do Konnekta, więc myślałem, że poprawienie czegoś takiego nie byłoby czasochłonne.
Keleos
Z jednej strony masz rację - ciężko wymagać pisania wtyczek/poprawiania ich od ludzie, którzy się na tym nie znają.
Nauka C++ czy jakiegokolwiek języka programowania to wcale nie taka prosta sprawa (pomijając podstawy, które są do ogarnięcia w ciągu 3 dni...).

Oczywistym jest więc, że cała 'robota' spada na tych, którzy tą wiedze posiadają.

Ja jednak daleki jestem od sugerowania ludziom co powinni robić ze swoją wiedzą i wolnym czasem. Rozumiem, gdyby ktoś chociażby obiecał coś - wtedy można ich naciskać, że przecież obiecali.
Nie mniej jednak w sytuacji jaką mamy, nic nie da się zrobić. Można jedynie czekać na dobrą wolę i kawałek wolnego czasu developerów/wtyczkowców.

Odradzałbym jednak stwierdzenia typu "powinni", "muszą", "to do nich należy"... to w żadnym wypadku korzyści nie przyniesie, a wręcz przeciwnie, niepotrzebnie wprowadza napięcie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.