Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: mariush's K
Konnekt | Forum > Dodatki > Wasz Konnekt
mariush
Mój skromny, ale czysty, przejrzysty i minimalistyczny K smile.gif


OS - Vista Buisness
VS - Aero
Wall - The Valley V.2 by nuaHs

kStyle
- Silk by Marka James mod. by zimaq
kIEView - Fresh Chat by Dreamer
kNotify - vistaK by mar3k
emoty - brak
kSound - brak
TłoK - brak
LooL
Nice. wink.gif
Skromny, prosty, przejrzysty.
D3nY
Moim zdaniem jest ślicznie:) Tak minimalistycznie bez zbędnych bajerów:) Wszystko czytelne! IMO wspaniale:)
Bandit
Mnie sie niepodoba. Aha d3ny to jest minimalistycznie... dzieki meng!:-)
...Jasiu
Bardzo fajny xD

Wszystko w nim jasno pokazane:P Miło się patrzy
D3nY
QUOTE

Aha d3ny to jest minimalistycznie... dzieki meng!:-)

W sensie, że nie ma żadnych zbędnych bajerów typu GoogleSidebar czy ObjectDesk wink.gif Czy innych pierdziuśników..
Bandit
Polemizował bym śmiało na temat zbędności ObjectDocka, u mnie na przykład zastępuje pasek szybkiego uruchamiania, i można go używać w locie... genialne.
mariush
@Bandit: nie rozumiem stwierdzenia "w locie". W języku polskim to stwierdzenie oznacza szybko, natychmiast. Powiedz mi zatem, czy szybciej będzie kliknąć w ikonkę na pasku, który zawsze widać, czy na docku, który chowa się pod oknami?

Poza tym, jak chcesz się z kimś kłócić nt. minimalizmu, to najpierw sięgnij po definicję tego słowa. Akurat skróty na pasku są bardziej minimalistyczne niż dock, i wcale nie dlatego, że są mniejsze, czy tez mniej miejsca zajmują, tylko dlatego, że nie wymagają one instalowania innych aplikacji niż ta, którą siłą rzeczy musisz mieć. Na tym polega minimalizm.
Bandit
Po pierwsze, miniamlizm w pojęciu wizualnym... po drugie, akurat pasek szybkiego uruchamiania jest ok, "minimalistyczny", ale K na całe okno, i 30 ikon nie za po trzecie, w aplikacjach pełnoekranowych , w których nie widać startu, możesz wysunąć sobie pasek kierując mysz na jego okolice czego nie można powiedzieć o PSU. To by było na tyle, a i jeszcze co do pojęcia w locie... mam na myśli, że nie trzeba minimalizować aby użyć w w/w apl. pełnoekranowych.
mariush
QUOTE
Po pierwsze, miniamlizm w pojęciu wizualnym...
..ma takie samo znaczenie jak w każdym innym pojęciu. Jeśli się mylę, to pokaż mi gdzie są różne definicje minimalizmu.

QUOTE
K na całe okno, i 30 ikon nie
Gratuluję umiejętności liczenia. Poza tym, nie wiem czy mówimy o tym samym screenie, ale moje K nie jest na całe okno. Co najwyżej, na całą możliwą wysokość, ale nawet jeśli to nie zmienia faktu, że jest minimalistyczne, bo ograniczone w formie (również wizualnie, bo nie ma 100 tylko jedne pasek itp).


QUOTE
w aplikacjach pełnoekranowych.. [...] mam na myśli, że nie trzeba minimalizować aby użyć w w/w apl. pełnoekranowych.
A nie prostszym jest użycie skrótów klawiaturowych?
D3nY
K o którym mówimy nie ma 150 przycisków na pasku! Tylko jeden rząd, gdzie są same najpotrzebniejsze funkcje. A to, że jest na cała długość ekranu to nie zmienia faktu, że nie może być sam w sobie minimalistyczny:)

A jeżeli nie podoba Ci się tutaj moje stwierdzenie [uważam je za jak najbardziej prawidłowe], że jest minimalistyczny to użyje innego:: bardzo czytelny.

Pozdrawiam;]
Bandit
d3ny o ile sie nie mylę to mowa jest o Pasku szybkiego uruchamiania, a nie o pasku w K...
D3nY
No to w takim razie dlaczego się mnie czepiasz skoro JA ciągle mówię o K?? Poza tym temat to:: Wasz Konnekt..
Ja2ger
Skoro "Wasz Konnekt" i tak przerodziło się w "Wasz pulpit" i dyskusja toczy się o ogólnym minimaliźmie pulpitu, to stwierdzam, że minimalistyczny nie jest. Minimalizm to nie tylko użycie VS-a bez fajerwerków. Minimalizm to ograniczenie się do totalnego minimum, czyli np. wywalenie wszystkich ikonek (i z pulpitu, i z K) lub ograniczenie ich do kilku sztuk w formie bardzo prostych (często jednokolorowych) symboli zintegrowanych z tłem, ograniczenie ozdóbek i VS-a do najprostszych kształtów (żadnych Aero itp.), tapeta bez wyraźnych kształtów (żadnych trawek, postaci) - proste tło (jednolite, gradient lub pattern) ewentualnie z małym prostym elementem. Wszystkie ewentualne dodatki mogą istnieć, ale muszą zachować styl i prostotę. Całość ma wyglądać stylowo, jak dobre proste logo firmy. Ciążko mi to ująć w słowa, więc posłużę się obrazkami - oto czym dla mnie jest minimalizm, jako dziedzina sztuki moddingu pulpitów:
P1 P2 P3 P4
mariush
Ja2ger, a czym w takim razie jest dla Ciebie pojęcie "ascezy"? Bo IMHO przytoczone przez Ciebie screeny ukazują wygląd ascetyczny, a nie minimalistyczny. Ja bym nie wrzucał wszystkiego do jednego wora..
Bandit
Puff!! toś teraz zabłysnął ascezyzm w pojęciu informatycznym hah. Po 1 pomyliłeś pojęcia a po 2 skrajny minimalizm pulpitów pokazany przez ja2gera nie wyklucza praktyczności, zaufaj mi, wiem z autopsji.

Maly cytacik z wiki:

Asceza (gr. ἄσκησις askesis - pierwotnie "ćwiczenie, trening") – skrajne wyrzekanie się i ograniczanie przyjemności, wstrzemięźliwość, zazwyczaj z pobudek religijnych. Oznacza dobrowolne ograniczanie potrzeb cielesnych (jedzenie, sen, współżycie płciowe) do absolutnego minimum i poddawanie się surowej dyscyplinie wewnętrznej w celu osiągnięcia czystości i doskonałości duchowej. Ludzi praktykujących ascetyzm nazywamy ascetami.
mariush
Nie wiem ile masz lat i czy miałeś już to pojęcie w szkole, ale uwierz mi, ja je już miałem wprowadzone i nie potrzebuję słownikowej definicji słowa asceza. Poza tym, znajdź mi na wiki definicję minimalizmu w pojęciu informatyczny - dzięki z góry..
Bandit
Nie będę wdawał się w tą dość bzdurną słowną potyczkę, Tobie nic nie uświadomię a swoje racje mam więc GJ, miej sobie swój "minimalistyczny" pulpit który suma suma-rum nie jest najgorszy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.