Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: forum - a co to za literka? taka mmm...
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
pienio
wchodze sobie dzis na forum i zostalem zaskoczony z zaskoczenia, bo zamiast zobaczyc piekny link: Zobacz posty od ostatniej wizyty (xx) zobaczylem rownie piekny, choc zupelnie dla mnie tajemniczy link: Zobacz posty od ostatniej wizyty (24)[M].
tylko ten "[M]" to taki zupelnie oddzielny link. do czego sluzy?
Olórin
tez go zauwazylem...co on oznacza?
hao
Pokazuje nowe wiadomości od czasu kiedy my wysłaliśmy ostatnią wiadomość
SandmmaN
Bardzo przydatna rzecz! smile.gif thx
pienio
QUOTE(hao)
Pokazuje nowe wiadomości od czasu kiedy my wysłaliśmy ostatnią wiadomość

to czym sie rozni od normalnego pokaz nowe posty?
SandmmaN
QUOTE(pienio)
QUOTE(hao)
Pokazuje nowe wiadomości od czasu kiedy my wysłaliśmy ostatnią wiadomość

to czym sie rozni od normalnego pokaz nowe posty?

Właśnie tym:
QUOTE(hao)
Pokazuje nowe wiadomości od czasu kiedy my wysłaliśmy ostatnią wiadomość
pienio
QUOTE(hao)
Pokazuje nowe wiadomości od czasu kiedy my wysłaliśmy ostatnią wiadomość

pozwole sobie podsumowac.
normalnie pokazuje posty, ktore przeczytalismy (a raczej ktore sa oznacone jako przeczytane), natomiast [M] pokazuje te, ktore zostaly popelnione po naszych (czyli bardzo ladnie po dacie mozna je znalezc). tak?
a w takim razie dlaczego [M]?
nix
mi sie wydaje ze oba kryteria sa po dacie - pierwszy jest data ostatniej wizyty a drugi ostatniego wlasnego posta
hao
nix - racja... chodzi o to, że często data ostatniej wizyty zmienia się trochę za szybko, zwłaszcza gdy przegląda się np. katalog... mi tak ciągle gubi wiadomości smile.gif
Aule
Przydatne jak sie na odpowiedź czeka w jakimś temacie gdzie coś napisałeś.
shw
przydatne, kiedy wchodzi sie na forum, po chwili na nowe posty,a tam juz, ze nie znalazl w tych kryteriach postow.

ps. od 2 dni przy dodawaniu postow wywala mi 'invalid session' czasem i posta nie dodaje (a brak pewnego ustawienia w php sprawia, ze przy 'wstecz' nie zawsze mam tresc swojego posta)
hao
o jakie ustawienie w php chodzi? Może to przestawię? smile.gif
shw
zle siem wyrazilem chodzi o dodanie po starcie sesji (session_start()) headera:
CODE
header("Cache-control: private");

dokladniejsze dane odnosnie problemu: http://webcity.php.pl/webcity/porady.php/t/95
hao
Forum ma tak właśnie ustawione...
shw
no to dziwne, bo to powinno zalatwic sprawe, a ostatnio wzielem wstecz i bylo pusto :/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.