Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Błąd krytyczny: Konnekt "skurczył się" i przestał
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
danZel
Zaledwie od 2 dni używam konnekta i dzisiaj przeżyłem pierwszy poważny błąd. Opis pod spodem.

Wracam do domu godz. 14.30 a tu w tray'u nie ma ikony konnekta pozostało po niej puste pole. :?:
user posted image
Otwieram menadżera zadań a tam pisze ze konnekt działa, ale zajmuje w pamięci tylko 564KB :shock: (w pliku SWAP około 7MB) i wykorzystał tylko 12 sekund czasu procesora (działa około 12 godz.). Klikając w puste miejsce nic się nie otwiera. :shock: W ogóle nic się nie dzieje z konnektem. Mam około 1/5 wolnej pamięci RAM i ze 200MB w pliku swap. Komp to pentium III 667MHz, ram 256MB, winXP. Odpalone progsy: emule, flashget, psi (wersja testowa 0.9.1-test1 zajmuje dużo pamięci [około 250-300MB] działa na koncie jabbera z transportem do gg na inne konto niż w konnekcie), netlimiter, lanspeed, keriopersonalfirewall, postkard, NAV'03. Jeszcze parę słów na temat mojego łącza. Jest do ... , często się rozłącza, na logu z muła widać ze rozłączył się około 12 i 13.30, netlimiter pokazuje zaś, że konnekt od godz. 14 nic nie wysłał ani nie odebrał. Instalkę konnekta ściągnąłem ze strony (wersja minimalna) i resztę wtyczek przez kUpdate żadnych niestandardowych wtyczek. Aktywne wszystkie wtyczki oprócz kjabber, klan i expimp.
Po restarcie programu wszystko jest ok.

Jakby ktoś chciał logi to mogę linka na PM przysłać.
UNK
mialem to samo na starszej wersji, albo moze inaczej wczeniej tongue.gif
na 95% - uzywasz kBot'a ??
hao
Ja chcę logi... KBot nie ma tu raczej nic do rzeczy akurat... Niestety K lubi czasem czymś dziwnym zaskoczyć, aczkolwiek po ostatnich poprawkach znowu wróciła mu stara stabilność...
danZel
Jak już pisałem zainstalowane mam tylko standardowe wtyczki, wiec tym razem to na 100% nie był kBot.
Podejrzewam, że Konnekt dostał jakiś błedny pakiet z serwera GG (przez długi czas próbował się do niego połączyć a łącze lipne), ale ekspertem nie jestem.

@hao
Polecałbym szczególnej uwadze funkcje (czy jakoś tak) odpowiedzialne za łączenie z serwerem po utracie połączenia.
UNK
no mi takie cos sie dzialo jak mialem uruchomionego kBot'a teraz juz tego nie mam wiec nie wiem co to by moglo byc innego

PS. off-topic: co to za styl na tym screenie ?? :>
Aule
Rhoudium czy jakoś tak :roll:
danZel
hao przejrzał logi i nic nie znalazł wiec prawdopodobnie to nie wina Konnekta. smile.gif Swoją drogą to od tamtej pory K działa stabilnie (komp włączony 24/7).

/EOT
danZel
Myślałem że będzie OK, ale myliłem się :( K znów mi cuda wyprawia. Ikona w zasobniku sobie znika, a klikanie w puste miejsce nie wyświetla okna. Teraz dochodzi jeszcze jeden problem. Jak okno jest otwarte tez czasem potrafi się zawiesić. Ogólnie rzecz biorąc to samo co w pierwszym poście tylko się nie "kurczy". W pamięci zajmuje odpowiednio dużo miejsca. Udało mi się jednak do czegoś dojść. taka mała teoria. Zawsze wywala się podczas łączenia. Wygląda to tak: zaczyna się łączyć i nawiązuje połączenie , ale nie przesyła, ani nie odbiera żadnych danych. W takim stanie potrafi sterczeć przez 5-10 min i potem wraca, ale że nie jest połączone wiec znów się łączy i powtórka. Zwykłe GG tez sie nie łaczy więc serwery GG pewnie leżą. Moim zdaniem jest to błąd w bibliotece libgadu lub samej wtyczce (raczej to pierwsze). Dorzucam fragment logu. czerwona kreska to miejsce w którym K zwykle przestaje odpowiadać.
QUOTE
## [GG]      Connecting to [] from list
## [CORE]    -> T=27e1
## [CORE]    >> T=27e1 <<
## [wXP UI]    * Start Long Dlg w/o timer
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTING_HUB
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() connected to hub, sending query
## [GG]      _GG| => -----BEGIN-HTTP-QUERY-----
GET /appsvc/appmsg2.asp?fmnumber=505966&version=6%2c+0%2c+0%2c+132&lastmsg=0 HTTP/1.0

Host: appmsg.gadu-gadu.pl

User-Agent: Mozilla/4.7 [en] (Win98; I)

Pragma: no-cache




=> -----END-HTTP-QUERY-----
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_READING_DATA
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() received http header (HTTP/1.0 200 OK)
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() received http data (0 217.17.41.92:8074 217.17.41.92)
-------------------------------------------------------------
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTING_GG
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() connected
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_READING_KEY
## [wXP UI]      TRAY FG=23e07c0 AC=0 M=2b025e UNC=1
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(296,012DEC4C,8) = 0
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv() failed: connection broken
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() didn't receive packet (errno=0, No error)
## [wXP UI]      TRAY FG=23e07c0 AC=0 M=2b025e UNC=0
## [wXP UI]      UNHIDE
## [GG]      _GG| // gg_login() could not login
## [CORE]    -> T=27e2
## [CORE]    >> T=27e2 <<
## [wXP UI]    * Stop Long


Czy ktokolwiek ma taki problem? Błagam pomocy!
munieck
Mam to samo, a jeszcze wczoraj wieczorem dzialalo. Przenioslem sie teraz na inne lacze i tak jak wyzej - albo pusta ikonka albo zwis. Jest za wczesnie zebym badal co to, ale jak zauwazyl poprzednik to pewnie wina gg. No coz... ide spac biggrin.gif
Olórin
eeej...a może podczas łączenia z jabberem próbujecie zmienić na nim status?
hmmm np teraz gdy serwer gg padl konnekt zwisl a po kilku minutach znowu probowal sie polaczyc czyli to sie dzieje gdy nie ma serwera podobnie jak za szybka zmiana statusu w jabber
Sahasrara
Łączenie... danZel > Na ile masz ustawione "timeout", "czas między próbami połączeń" itp.? Może to coś w tym.
danZel
@munieck
tam nie ma co badać. sytuacja wygląda tak. laczy się z ip. nawiazuje połaczenie i nie odbiera ani nie wysyła zadnych pakietów.
moim zdaniem wina lezy w libgadu lub wtyczce. program czeka z 5-10 min na dane i nic nie dostaje.
@Olórin
nie używam wtyczki jabbera w konnekcie
@MEK
dokladnie. program nie dostaje z serwera jakis danych, na które czeka
@Sahasrara
timeout 30000ms
czas miedzy probami 60000
to sa ustawienia standardowe. wprawdzie timeout jest na 30s ale program potrafi nie odpowiadać nawet przez 10min. czy timeout nie tyczy sie czasu przez który nie mozna nawiazac połaczenia, bo jesli tak to nie ma tu nic do rzeczy. połączenie z serwerem GG jest nawiązywane ale zadne pakiety nie sa przesylane.
-------------------------------------------------------
w tej chwili jest juz dobrze, bo serwery GG dzialają, wiec nici z dalszych testow.
ja jednak chcialbym zwrocic uwage na linijke
QUOTE
## [GG] _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_READING_KEY

widac ze program czeka na jakies dane z GG a kilka linijek dalej informuje ze polaczenie zerwane i ze nic nie odebral. pytanie tylko co obsluguje te READING_KEY (libgadu, gg.dll, sam program), bo mozna by bylo dodac ustawienie ze jesli po polaczeniu przez okreslony czas (?30s) nie odbierze prawidlowych danych to sie rozlacza. moglby to ktos zwerifikowac.
hao
Wyłączcie połączenia SSL w GG (zdaje się, że to właśnie to powoduje kłopoty) ... Jeżeli zacina się wam po starcie:
a) uruchomcie K gdy nie jesteście podłączeni do sieci (lub blokujecie go firewallem) i zmieńcie odpowiednie ustawienie
cool.gif konnekt.exe -plugins
wyłączamy gg.dll
włączamy expimp.dll
Importujemy exPiMPem taki plik xml:
CODE

<?xml version="1.0" encoding="Windows-1250"?>
<data><info><date></date><file>cfg.dtb</file><table>0</table><owner></owner><version exPiMP="1.0.0.0" konnekt="0.6.18.106" /></info>
<rows count="1"><row>
<cell name="GG/useSSL">0</cell>
</row></rows></data>

i włączamy wtyczkę GG
kiedy serwer gg padl sprawdzilem wylaczylem ssl i to samo

co do tego ci melismy zrobic chyba pomoglo
hao
Obie podane przeze mnie opcje robią to samo smile.gif
danZel
@hao
Wszystko zrobiłem zgodnie ze wskazówkami. Jak tylko nadarzy się okazja (padnie serwer GG) to przetestuje i dam znać o rezultatach.
danZel
No i stało się. Serwer GG padł. Udało mi się w tym czasie przetestować program. Wyłączyłem opcję "Szyfruj połączenie" i usunąłem z listy serwerów "SSL". Program zaczął się łączyć i nawet połączył się z serwerem, ale podobnie jak poprzednio nie wysyłał ani nie odbierał żadnych danych i przestał odpowiadać. Teraz już przez krótszy czas. Jak widać błąd nadal się pojawia. Pozostaje tylko liczyć, że serwer GG będzie działał stabilnie 24/7. biggrin.gif
Dorzucam loga.

QUOTE
## [GG]      PROXY 0 , (null) : 0
## [GG]      IStatus st=14 d=1 lp=3b7fde0
## [GG]      Connecting to [] from list
## [CORE]    -> T=27e1
## [CORE]    >> T=27e1 <<
## [wXP UI]    * Start Long Dlg w/o timer
## [kTransfer2]      Wątek główny uruchomiony
## [kTransfer2]      Binding to: 1550 from (1550 - 1560)
## [CORE]    -> T=1fbd0  NW
## [CORE]    >> T=1fbd0 <<
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTING_HUB
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() connected to hub, sending query
## [GG]      _GG| => -----BEGIN-HTTP-QUERY-----
GET /appsvc/appmsg2.asp?fmnumber=505966&version=6%2c+0%2c+0%2c+132&lastmsg=0 HTTP/1.0

Host: appmsg.gadu-gadu.pl

User-Agent: Mozilla/4.7 [en] (Win98; I)

Pragma: no-cache




=> -----END-HTTP-QUERY-----
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_READING_DATA
----------------------------------------------------------------
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() received http header (HTTP/1.0 500 Internal Server Error)
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() that's not what we've expected, trying direct connection
## [GG]      IStatus st=1 d=1 lp=ffffffff
## [GG]  ___CLOSED WHILE CONNECTING!____
## [GG]      _GG| // gg_connect() connect() failed (errno=10038, WSA Socket operation on nonsocket)
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() connection failed (errno=10038, WSA Socket operation on nonsocket), trying https
## [wXP UI]  --- Buttons ---
## [GG]      IStatus st=14 d=1 lp=0
## [wXP UI]  --- Buttons ---
## [GG]      _GG| // gg_connect() connect() failed (errno=10060, WSA Connection timed out)
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() connection failed (errno=10060, WSA Connection timed out)
## [GG]      _GG| // gg_login() could not login


Czerwona linia to miejsce, w którym program przestał odpowiadać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.