Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Błąd przy zamykaniu :/ o co chodzi?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Błędy krytyczne
Arystopaulo
Witam, mam pewien problem, mianowicie wyskakuje mi błąd przy zamykaniu konnekta (prawym na ikonke w trialu i zamknij)
Oto co wyskakuje:

QUOTE

Program wykonał nieprawidłową operację i nastapiło jego zamknięcie. Jeśli problem bedzie się powtarzał, skontaktuj się ze sprzedawcą.

No i dwie obcje do wyboru: Zamknij albo Szczegóły>>
Po kliknięciu w szczegóły pojawia się taki opis:

QUOTE

KONNEKT spowodował błąd: nieprawidłowa strona w
module KERNEL32.DLL przy 0167:bff9db61.
Rejestry:
EAX=c00309c4 CS=0167 EIP=bff9db61 EFLGS=00010212
EBX=006ac130 SS=016f ESP=005afea8 EBP=005b0144
ECX=00000000 DS=016f ESI=00000000 FS=119f
EDX=bff76855 ES=016f EDI=bff79198 GS=0000
Bajtów w CS:EIP:
53 8b 15 e4 9c fc bf 56 89 4d e4 57 89 4d dc 89
Stos:



Nie mam pojęcia o co może chodzić. Ale denerwuje mnie to :/

(aha, jeszcze dodam: nie używam antywirusa żadnego bo mam stary sprzęt i mało ramu, żadnego firewalla płatnego, (jestem pod router podpięty, on ma wpudowany..) no i jeszcze chciałem dodać że to jest Windows 98)

Dorzucam logi:
WRON3k
wyłączaj wtyczki po kolei,i może dojdziesz co powoduje błąd wink.gif
Bandit
Wiele wtyczek jest tylko pod XP sprawdź to.
Arystopaulo
No dobra, sprawdziłem i pomogło. Wyłączyłem GGimage i chwilowo nie wyskakuje ten błąd. I mam też nadzieje że tak już zostanie,

A co do GGimage to z tym miałem ciągle problemy od kiedy pracuje na Win98 :/ Nie działa kompletnie ta wtyczka. a jak już mi zadziałała to działa tylko przesyłanie obrazków-plików i to bardzo małych. A nie działa kompletnie przesyłanie zrzutów ekranu :/ Po prostu przy kliknięciu "fragment zrzutu ekranu.." komputer mi się całkowicie zawiesza :/
A jak jest już ten temat to może ktoś mi powie czy da się z tym poradzić jakoś? Czy jednak ostateczne rozwiązanie czyli nie używać GGimage. Ale jednak fajne jest i żal bardzo... :/ może jakaś inna wersja albo coś?
Sija
musze Cie niestety zmartwic, ale predzej czy pozniej (z akcentem na predzej) support dla w98 zostanie dropniety. rozumiem, ze nie jest to pocieszajace, ale niestety jest to konieczny krok aby zachowac jakosc tworzonego softu, w98 poprostu nie trzyma fasonu i niestety musi odejsc. z drugiej strony pomysl o tym w ten sposob: jak juz zmienisz os na np. xp (polecany z rodzinki m$) nie bedziesz mial juz podobnych i wielu innych problemow ;>
Arystopaulo
No tak, tylko wiesz, nie każdy pracuje zawsze na najnowszym sprzęcie. Ja mam laptopa 64 ramu, 366MH procek więc win98 mi śmiga ładnie, a XP strasznie by zamulał bo on RAM'u potrzebuje do pracy dużo... A rezultaty i tak są jakie są. Dla mnie nawet ten Win98 jest szybszy niż XP.

Ale może np.jakąś starszą wersje konnekta ściągnąć? Bo pracuje na najnowszej i najnowszych wtyczkach.. Wszystkie działają (oprócz GGimage własnie...) Więc niewiem...
Sija
skoro wszystko Ci dziala (oprocz ggimg) to po co Ci starsza wersja ?
odpowiadajac na Twoje pytanie: nie, nie mozna i nie bedzie mozna, conajwyzej mozesz go nie aktualizowac co jedynie spowolni proces, bo tak czy inaczej w pewnym momencie wtyczki (lub ich nowe wersje) zaczna wymagac nowej wersji K ktorej ty nie bedziesz mogl zainstalowac.

gdzies w domysle bylo zaopatrzenie sie w lepszy (niekoniecznie _naj_lepszy, czy _naj_drozszy) sprzet...
Bandit
Każdy ma inne priorytety (o czym ładnie śpiewał magik1) lecz na allegro znajdziesz lapy na których uciągniesz XP *lepiej niz 98 dotychczas* za 400zł, szkoda je marnować na tak stary sprzęt, ale na prawdę nie polecam się w dzisiejszych czasach męczyć z 2k i 98
Arystopaulo
Hehe, a no tak. wiem że są takie laptopy bo sam podobnego mam. Ale jednak żeby XP pięknie śmigał ze wszystkimi funkcjami jakie ma (pożyteczne) to kilkaset potrzebuje MB ramu. A z 98 bardzo przyjemnie mi się pracuje smile.gif W sensie tutaj. I jak się ma czas do zabawy (tak jak ja go mam biggrin.gif) to można go tak stuningować że jest nie do poznania biggrin.gif Z 64 ramu system bierze z 10, konnekt z 7. A mozilla 10 gdzieś.. + winamp i jakieś pdf'y i wszyzstko śmiga biggrin.gif I wiem wiem że każdy z was chwali porządny sprzęt ale teraz pytanie czy sobie sami na niego w pełni dorobiliście? tongue.gif No własnie, hehe, nie wszyscy smile.gif A prawda jest taka że lepiej mieć starego paścia tylko dobrze zrobionego niż nic smile.gif

Pozdrawiam twórców konnekta, naprawdę spoko komunikator. Mi pasuje w 100% pomimo że tam drobne błędy akurat u mnie wystepują smile.gif
MokrySedeS
Z tymi setkami megabajtow to chyba troche przesada. Pamietam jak kiedys na celeronku 433MHz i 128MB ramu smigalem na XP biggrin.gif
ZenitH
Co do sprzętu to ze znajomym ostatnio byłem u kolesia co zajmuje się komputerami. Kupiliśmy u niego komputer 1 ghz pentium3, 512Ram, karta zintegrowana. Idealny sprzęt do zabawy w necie, nie mówiąc jak pięknie śmiga na nim XP. Za takie cóś znajomy zapłacił 100 zł. Myślę, że i w twojej okolicy takie oś by się znalazło. Co do Samego Xp (zależy czy chcesz mieć oryginalnego), widziałem gdzieś wersje gdzie jego instalka zajmowała 185 mb, a wymagania to takie jak win95. Podobno można było takiego XPka uruchomić na 16 MB RAm 200 MHz Procesorze. pozbyto się w nim wszystkiego co obciąża system. Myślę, że taka wersja by ci się przydała.
Arystopaulo
A no tak, jest costakiego. Konkretnie się nazywa Mini XP. Bawiłęm się z tym ale niestety, tak strasznie okrolili tą wersję że nie diząła tam kompletnie LAN. A ja niestety mam połączenie z netem przeez router. Więc sieć lokalna jest mi niezbędna...

A co do sprzętu to wiem że takie ceny smile.gif Wiadomo że za jakiś czas jak zdobęde dundusze kupie sobie coś na poziomie smile.gif Ale narazie bawie sięz tym a to jest dla mnie bardzo interesujące tongue.gif
joj_sport
oj... kiedys mialo sie x86, iles tam MB ramu liczac w ilosciach < niz 16MB, 270MB HDD, DOS i sie smigalo na NC dochodzac do katalogu doom'a, ktory 'przycinal' jednak troche...... smile.gif smile.gif smile.gif

sorry za off-top, ale przypomnialy mi sie stare dobre czasy smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.