Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: małe info z placu boju
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Sija
nauczeni doswiadczeniem, tym razem trzymajac sie zasady Release early, release often planujemy wypuszczenie nowej wersji partiami. pierwszy rzut strategiczny zawierac bedzie wersje developerska ktora sluzyc ma glownie tworcom istniejacych wtyczek, do jak najbardziej gladkiego przejscia na nowa wersje Core-a. chcemy takze wylapac tak duzo bledow jak tylko sie da, zatem kazdy chetny do testow rowniez znajdzie cos dla siebie smile.gif dla zwyklego usera bedzie ona raczej nieprzydatna ze wzgledu na mala ilosc dzialajacych wtyczek i niewielkie zmiany w dzialaniu i wygladzie. kolejne wersje przynosic beda poprawki i bardziej widoczne zmiany a do wersji finalnej dolaczymy wisienke ;>

developerzy moga zaczac juz zapoznawac sie z nowym API dostepnym w repozytorium SVN pod adresem http://svn.konnekt.info/sdk/branches/api_0.7.
adrian_007
czy jest dostepny szablon wtyczki na nowym api?
mam tylko nadzieje, ze nowe api bedzie mniej zawile, to moze w koncu sie zbiore i skrobne jakas wtyczke :>
Sija
/do developerow/ do SDK zacommitowana zostala wlasnie klasa do obslugi kontaktow, wszelkie uwagi mile widziane smile.gif
Aule
Kontakty zostały w wersji poprzedniej, tzn jeden kontakt - jeden uid? Planujecie może coś z tym jeszcze zrobić, czy to ma tak zostać w wersji finalnej?
Sija
Aule: zobaczymy...

pod adresem svn://konnekt.info/konnekt/branches/api_0.7/doc/konnekt_sdk.chm znajdziecie ciut swiezsza wersje SDK.
Dexterxx
Sija, mam głupie pytanie. Czy ktoś poza Tobą jeszcze pracuje nad tym projektem?
Sija
na szczescie tak ;>
Dexterxx
Kiedy znowu repozytorium będzie działać? Bo już czekam dni..

2. I czemu ktoś usunął moje pytanie nt tego czy Hao dalej będzie pisał konnekta?
3. Wróci wiki na dev.k.info ?
4. Czy 0.7 będzie miało już tą fajną stylistykę okien jaka była na wiki wink.gif ?

To nie jest topic do tego typu pytań. - Bandit.
Sija
ad#1. svn juz dziala, zmienil sie tylko poczatek adresu (aktualny to: http://svn.konnekt.info/) i nazwa repozytorium w ktorym rezyduje sdk - z 'konnekt' na 'sdk' - aktualizacja w pierwszym poscie.

ad#2. zapewnie nadgorliwy Bandit poczul moderatorski zew.
ad#3. troche to jeszcze potrwa, ale oczywiscie wroci.
ad#4. hehe, chcialbym, na razie kwestia UI pozostaje nie do konca jasna ;>
Dexterxx
1. OK dzięki smile.gif
2. No tak bywa, ludzie są różni, przyzwyczaiłem już się.
3. OK, a kopię starej bazy macie?
4. Mhm... A jest to tajne? Czy może będą jakieś wieści z tej części do nas wędrowały wink.gif ?

Dzięki jeszcze raz, że się zainteresowałeś tym co napisałem wink.gif
Aule
Może mi sie wydaje, ale Sija jakiś bardziej user friendly sie zrobił wink.gif
Bandit
Myślałem, że zgodnie z tematem, to topic o informacjach z frontu. Kolega zadał pytanie o to kiedy będzie, chodź zapewne dobrze wie, i napotkał sie w wielu postach na coś typu: nie wiemy kiedy bedzie blablabla, więc wymoderowałem, aha, i nie nadgorliwy... plx?bo ja tu TYLKO sprzątam ;-) i jak każda sprzątaczka nie lubie jak sie brudzi smile.gif

Edit: sprzątałem ;-)
Aule
A jak ma sie sprawa z protokołami? Zaszły jakieś zmiany? Dobrym pomysłem wydaje się wprowadzenie protokołów, jak np. w Pidginie, zamiast utrzymywania obecnego jedna wtyczka - jeden protokół.
Sija
Dexterxx:
ad#3. jasna sprawa, niedlugo przeniesiemy wszystko na Traca smile.gif
ad#4. tajne nie jest, poprostu kwestie zwiazane z ui odlozylismy chwilowo na dalszy plan. na pewno dam znac jak tylko cos sie zacznie klarowac smile.gif

Aule:
wydaje Ci sie; ja zawsze bylem userfriendly, tylko moze czasami nie bylo tego widac ;>

QUOTE
A jak ma sie sprawa z protokołami? Zaszły jakieś zmiany? Dobrym pomysłem wydaje się wprowadzenie protokołów, jak np. w Pidginie, zamiast utrzymywania obecnego jedna wtyczka - jeden protokół.

nie za bardzo wiem o co Ci chodzi z tymi protokolami, poza tym nie uzywam Pidgina i odpowiadajac na Twoje pytanie, to nie, nie zaszly zadne zmiany i nikt ich nie planowal.
GuZiK
Aule, przecież tak właśnie jest w K...

edit: aaaaa, ze w takim sensie... zwracam honor wink.gif
Aule
Włączałeś kiedys Pidgina/Gaima ? Tam wtyczki "rejestrują" tylko protokół i możesz sobie tworzyć dowolną ilość kont w każdym z protokołów. W K żeby mieć dwa konta Jabberowe dotąd trzeba było skopiować wtyczkę. Moje pytanie dotyczy tego, czy coś sie zmieniło(w jakichś planach miało, przynajmniej jeśli chodzi o samego Jabbera) ?
LooL
1.Zgodnie z zapowiedzią Hao jest juz serwer jabbera, kiedy mniej więcej będzie dostępna rejstracja wink.gif ?
2.Planujecie ulepszenie jabbera o wysyłanie obrazków?
jiobel.
Aule – pytałeś się Siji, co z protokołami i przy okazji zaproponowałeś rozwiązanie imo całkiem sensowne, mianowicie te z Pidgina (czyli prawidłowe z punktu widzenia końcowego usera). Nie mniej – Sija nie widział o co chodzi, więc chyba się nie dogadaliście. Chciałem jednak dać Ci info, że już ktoś takie rozwiązanie (lub prawie takie – z racji na ograniczenia ze strony samego K) próbował wdrożyć – jegomość zwał się Kosiarz i na jego stronie masz dllkę, o której mowa. Nie masz uświadczysz w niej implementacji tego pomysłu w całości, który znamy z P. ale namiastkę w postaci wyboru konta z iluś-już-istniejących.
Sija
Aule: aha, w tym rzecz. pomysl jak najbardziej uzyteczny i przez przypadek aktualnie omawiany, problem tylko w tym, ze jego implementacja bylaby w tej chwili wyjatkowo problematyczna dlatego nie wiemy jeszcze na kiedy zaplanowac wdrozenie czegos takiego...

LooL: hao popsul jedna z moich niespodzianek, wiecie zatem juz, ze serwer jest, aczkolwiek rejestracja na razie pozostanie zamknieta do czasu wyklarowania sytuacji z naszymi uslugami ktore docelowo maja byc dla was dostepne.
2230093
taa widac transporty gg icq aim msm smile.gif
LooZ^
Chyba mnie cos ominelo, gdzie hao zapoweidzial serwer jabberowy? wink.gif
Aule
W jednym z wątków sie odezwał i wspomniał o serwerze.
zhvir
jesli więc będzie dostępny serwer jabberowy to można się także spodziewać że nowy kJabber będzie wreszcie spełniał oczekiwania wszystkich użytkowników
LooL
Oby ta zapowiedź się spełniła, bo takie słowa aż się miło czyta smile.gif
Planujecie udostępnienie serwera zanim wyjdzie 0.7 ???
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.