Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przeciaganie plikow na okienko rozmowy - kTransfer
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
sm00th
Nie wiem czy ktoś już o tym myślał, ale przydatne byłoby gdyby można było przeciągnąć plik, który ma być wysłany do kontaktu poprzez "upuszczenie" go na okno rozmowy.
Ewentualnie mogłoby działać również wklejanie plików w okno rozmowy lub nawet przeciąganie na listę kontaktów itp.
Chodzi mi szczególnie o to, że standartowe okienko wybierania plików z windowsa jest strasznie niewygodne, a mi często zdarza sie sytuacja, że chce szybko wyslać jakiś szczególny plik i kiedy go już znajde na dysku okazuje się, że tą samą droge przez mękę musze pokonać w K.
KV109
To chyba zbyt piekne, zeby stalo sie prawdziwe... Tego moglyby nam zazdroscic wszystkie komunikatory smile.gif
Matzec
Oo, to by było niezłe!
cRoMo
Mysle, ze z przeciaganiem do okna rozmowy to nie az tak trudna do wykonania sprawa, gorzej byloby z przeciaganiem na liste kontaktow - tym bardziej, ze zanosi sie na zmiane calego UI.
Pierwszy sposob to na pewno material na wtyczke i chyba nawet niezbyt skomplikowana (przekazanie akcji do kTransfer z podaniem sciezki i nazwy kontaktu .. myle sie?).
Olórin
świetny pomyśł trudne to pewnie nie jest, ale jako osobna wtyka narazie chyba by nie bylo, pewnie wymagaloby to jakiegos grzebania w ui
hao
wezmę pod uwagę przy przebudowie smile.gif
pienio
w winampie jakos dziala.
ale patent rzeczywiscie niezly!
sm00th
ok, opatentuje pomysł laugh.gif

Myśle, że zdecydowanie wystarczyłoby tylko na okienko rozmowy bo w listę kontaktów i tak by było ciężko trafić :wink:

Natomiast do głowy przyszło mi jeszcze co by się miało dziać, gdyby wrzucic kilka zaznaczonych plikow na okno rozmowy...co za dużo to nie zdrowo, ale mogłoby działać do kilku plików (1-5) czy jakoś konfigurowalne.

pozdrawiam
Aule
Ciekawy pomysł. Popieram. tongue.gif
vojtek
Mogla by byc jeszcze opcja w menu kotekstowym (shift + f10) danego pliku: "Wyslij przez kTransfer" albo "Wyslij do-->kTransfer". Tyle ze tutaj trzeba by zrobic jakies menu do wyboru kontaktu, do ktorego wysylamy plik. Czy takie cos byloby mozliwe do zrobienia?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.