Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt - szyfruje połaczenia z gadu-gadu .?
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
wortax
Witam. Mam pytanie: Czy Konnekt szyfruje połaczenia z gadu-gadu .?? Slyszalem ze wczesniej byla taka wtyczka do konnekta, ale obecnie nie dziala i nie jest juz rozwijana.
Dexterxx
Wtyczka nazywa się ggcrypt.
Jeśli chcesz jej używać to nie możesz korzystać z kAway2

A jak działa, to nie wiem, bo nigdy nie korzystałem.
keeveek
Raczej nie działa.
wortax
No u mnie też nie działa. Czyli chyba nici z szyfrowania. A możecie powiedzieć na których wersjach konnetka, ta wtyczka działa >??
joj_sport
z tego co pamietam to obaj rozmowcy musieli miec ggcrypt, zeby dzialalo szyfrowanie
wortax
"z tego co pamietam to obaj rozmowcy musieli miec ggcrypt, zeby dzialalo szyfrowanie" - to lipa bo u mnie wszyscy co posiadam na liście mają gadu-gadu, niestety nie maja konnekta. Czyli co nie da sie jakoś zrobic żeby było szyfrownie konnetka do sieci gg .??
WRON3k
samo gg jako takiego szyfrowania chyba nie obsługuje !
-a po swojej stronie może mógłbyś użyć jakiegoś szyfrowanego proxy... wink.gif
Dexterxx
Kiedyś była internetowa petycja jeśli się nie mylę aby gg s.z.oo wprowadziło ssl na ich komunikator.
wortax
Chodzi o to że Gadu-gadu ma szyfrowanie na serwerze. Natomiast nie zostało one wprowadzone do komunikatora. Ponoć ma zostać wprowadzone, ale pewnie trzeba bedzie jeszcze dlugo poczekac. Myslalem ze konnekt szyfruje polaczenia, ale patrze ze nici z tego. Slyszalem że na konnekcie mozna zrobic polączenia przez gg przez jabbera i sa one szyfrowane, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Mógłby mi ktoś krok po kroku napisać jak to zrobić /?? Byłbym wdzięczny.
LooL
Musisz zarejstrowac sie na jakims serwerze, do tego potrzebna bedzie wtyczka jabber. Następnie rozwijasz liste statusów jabbera, wybierasz usługi, pojawiło ci sie takie smieszne okienko z kropkami, klikasz 2 razy na wpis gg/ rejstruj i od tej pory korzystasz z z transportów, ale pamietaj ze nie ma wtedy mozliwosci wysyłania obrazków, ani plików.
wortax
Ok wybralem serwer gda.pl. Zarejestroiwalem sie wybralem transport gg. Ale teraz jest problem poniewaz przy rejestracji nr gg, pisze ze trwa oczewkianie na odpowiedź serwera i nic sie nie dzieje. Oczywiscie nr gg i haslo wpisalem poprawnie.
Lwiczek
zamiast gda.pl spróbuj jabster.pl
wortax
Na jabster.pl tez byly problemy. Mam jeszcze takie pytanie: Czy da sie utworzoną liste kontatkow jabbera jakoś wyeksportować na ich serwer .?? Jeśli tak, to napiszcie w jaki sposób zrobić to za pomocą komunikatora Konnekt lub jeżeli zajdzie taka potrzeba innego komunikatora.
Lwiczek
Generalnie lista kontaktów jabbera trzymana jest (powinna?) na serwerze wink.gif Jeżeli chcesz edytować to co jest zapisane na serwerze możesz użyć Jabber Roster Utility
wortax
Ok, wielkie dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie: Dlaczego jak w konnekcie (w jabberze) ustawiam status na "ukryty" to inni użytkownicy z gg widzą mnie jako "dostępny" >?? Czy da sie jakoś zrobic żeby być niewidoczny dla gg .?? Jeżeli tak to jakiego statusu mam użyć .??? "Nieosiągalny" >>???
WRON3k
musisz wysłać polecenie do transportu które ustawi ci status "niewidoczny".
napisz do niego "pomoc" albo "help" albo jakoś tak to przyśle Ci listę dostępnych poleceń...
Lwiczek
I jescze taka uwaga do jabbera/xmpp - ten protokół nie obsługuje czegoś takiego jak "ukryty". Ustawienie takiego statusu w komunikatorze ma raczej średnio przewidywalne skutki - w sensie na przykład wydaje Ci się że jesteś na ukrytym, a wszyscy widzą że masz dostępny...
LooL
Ja na ukrytym nie dostaje wiadomosci...
nodarret
QUOTE(wortax @ 1.06.2008 - 20:06) *

Witam. Mam pytanie: Czy Konnekt szyfruje połaczenia z gadu-gadu .?? Slyszalem ze wczesniej byla taka wtyczka do konnekta, ale obecnie nie dziala i nie jest juz rozwijana.


Hej, wtyczka ggcrypt dziala w konnekcie.
Moze dzialanie nie jest w pelni funkcjonalne, ale mozna spokojnie jej uzywac. Jezeli ktos jest zainteresowany to sprobuje opisac jak to zrobilem i zapodam plik. Ja uzywam od dwoch lat w konnekcie.

Mam przy okazji pytanie dotyczace jabbera, bo widzialem sie w tym watku pojawilo.
Czy ktos umie ustawic kjabber tak zeby mozna bylo sie polaczyc z Google Talk? Ewentualnie jakas aktualizacja do tej wtyczki zeby sie dalo?
wortax
"Hej, wtyczka ggcrypt dziala w konnekcie.
Moze dzialanie nie jest w pelni funkcjonalne, ale mozna spokojnie jej uzywac. Jezeli ktos jest zainteresowany to sprobuje opisac jak to zrobilem i zapodam plik. Ja uzywam od dwoch lat w konnekcie." - byłbym wdzięczny gdybyś napisał jak to zrobiłeś na najnowszej wersji konnekta. Ja wcześniej próbowalem użyć tej wtyczki to blędy wyskakiwały. Obecnie używam k.jabber, ale ggcrypt też w przyszłości może się przydać, bo czasami jabber ma problemy z transportami gg z tego co slyszałem.
nodarret
QUOTE(wortax @ 4.06.2008 - 21:36) *

byłbym wdzięczny gdybyś napisał jak to zrobiłeś na najnowszej wersji konnekta. Ja wcześniej próbowalem użyć tej wtyczki to blędy wyskakiwały. Obecnie używam k.jabber, ale ggcrypt też w przyszłości może się przydać, bo czasami jabber ma problemy z transportami gg z tego co slyszałem.



Niestety nie bedzie to krok po kroku, bo dawno to robilem. W kazdym nawazniejsze elementy.
Sama biblioteka ggcrypt, spakowana rarem: http://s010.wyslijto.pl/?file_id=79765617947633589953

Nalezy ja wrzucic do katalogu plugins. Zrestartowac konnekta. W kazdym razie jak sie uda zaladowac to teraz ustawienia, ktore nie sa dosc skomplikowane u mnie:



Na obrazku zalaczonym powyzej widac, ze wiadomosci szyfrowane oznaczylem jako [S] a nieszyfrowane nie oznaczam. Polecam takie rozwiazanie, bo przy urzyciu wiekszej ilosci znakow potrafia sypac sie wyjatki.

Nalezy zdefiniowac katalog, gdzie beda klucze przechowywane. Nalezy sobie wygenrowac jakis.

Jezeli przebrnie sie juz przez te wszystkie rzeczy mozna otworzyc okno rozmowy.
Powinna pojawic sie ikonka kłódki. I tutaj jest kolejny problem...

Odpalilem konnekta, otwieram pierwsze okno rozmowy z uzytkownikiem"Lysy", mam wtedy opcje wyslania klucza do uzytkownika Lysy... nastepnie (nie bede wrzucal obrazka) otwieram okno rozmowy uzytkownika "!" i mam u niego opcje wyslania klucza jak na obrazku:



Ponownie otwieram okno uzytkownika Lysy i mam:



O co chodzi? Nie wiem jak to wyglada w kodzie, ale w praktyce wychodzi na to ze ta ikonka odnosi sie do ostatnio nowo otwartego okna.


Zalozmy ze wymienilem sie kluczami z osoba, ktora posiada wtyczke ggcrypt lub podobna (np. dostepna w kadu) to wtedy mam takie opcje:



Ze wzgledu na wade ktora opisalem wyzej, ta opcja rowniez jest dostepna dla ostatnio otwartego okna. Czyli gdy w czasie rozmowy bedziemy chcieli wylaczyc szyfrowanie, a ta osoba nie jest ostatnio nowo otwartym oknem musimy zrestartowac konnekta.

Jezeli chodzi o katalog kluczy , to w konnekcie klucze sa jakos dziwnie nazwane. W kadu pliki sa po prostu to numer_gg + rozszerzenie, natomiast tutaj jakis numer konnektowy. Wiec nie mozna po prostu wklejic pliku z kluczem, osoba po drugiej stornie musi nam wyslac klucz. Wtedy pojawiaja sie odpowiednie komunikaty. Mozna rowniez wlaczyc debug i widziec komunikaty przesylane.

Wiem, ze nie opisalem dokladnie jak ustawic... raczej skupilem sie na wykrytych problemach i jak sobie z nimi radzic. Jezeli nie bedziesz w stanie w czyms sobie poradzic, bedzie pojawial sie jakis blad to pisz. Sprobuje sobie przypomniec co dokladnie zrobilem smile.gif
wortax
OK dzięki. Mam jeszcze 2 pytania:

1.Czy na konnekcie można ustawiać opis jabbera >??? Bo wlasnie chcę ustawić na jabberze opis, ale nie wiem gdzie to się zmienia.

2. Wiadomo że jabber jest szyfrowany. Ale jak jest z transportem gg ...??? Też jest szyfrowany .??
LooL
1. Do zmiany statusu opisowego w kJabber wymagana jest wtyczka kZmieniacz lub kAllStatus.
wortax
Użylem wtyczki k.zmieniacz ale niestety inni uzytkownicy gg nie widzą mojego opisu.
WRON3k
w ustawieniach kzmieniacza ustaw obsługiwane sieci wink.gif
wortax
Wielkie dzięki, już działa smile.gif
nodarret
QUOTE(wortax @ 5.06.2008 - 18:17) *

OK dzięki. Mam jeszcze 2 pytania:
2. Wiadomo że jabber jest szyfrowany. Ale jak jest z transportem gg ...??? Też jest szyfrowany .??


Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale na podstawie mojej wiedzy mogę przypuszczać że jest tak:

Szyfrowanie do serwera transportowego jest, od serwera transportowego do usera gg brak.
Zakladam ze protokol na ktorym smiga jabber szyfruje, natomiast "protokol" gg nie szyfruje.

Najlepiej to sprawdzic. Odpal jakiegos Ethereal'a po stronie klienta jabberowego oraz po stronie klienta gg. Mozesz odpalic sobie wirtualna maszyne zeby zrobic takie testy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.