Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowy Konnekt a nowe GG
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Marek74
Mam pytanie - czy nowa wersja Konnekta, ta ktora ponoc powstaje, bedzie zgodna z GG 8.0?
Pytanie o tyle kluczowe, iz GG 8.0 NIE bedzie kolejna wersja programu napisanego przez Foltyna, a ZUPELNIE od nowa napisanym programem w oparciu o biblioteki Qt 4.3.2.0 firmy Trolltech i ZDECENTRALIZOWANYM. Jesli autorzy nowego Konnekta nie wzieli tego pod uwage, to moze sie okazac ze cala robota na nic jasne, Konnekt to nie tylko GG, ale nie ma co sie czarowac - 95% uzytkownikow korzysta z GG.
Wiecej tutaj:
http://di.com.pl/news/21125,1,0,Gadu-Gadu_...html#newkoments
Trial
wiesz o czym piszesz .. pisz z zastanowieniem... protokol GG ma sie nijak do tego co oferuje K
joj_sport
chyba jestes jednym z firmy TROLL*tech myslac o K w ten sposob. Jakbys sie bardziej zorientowal, K to nie GG-shitsu i sama wtyke GG mozna dostosowac do aktualnie panujacych warunkow. Poza tym wiekszosc terazniejszych IM oparta jest na tej koncepcji....

jakbys byl na tyle dociekliwy, dowiedzialbys sie ze nowa wersja K przez najblizszy czas nie powstanie, wiec nie wiem skad pytanie smile.gif
Marek74
QUOTE(joj_sport @ 11.06.2008 - 19:30) *

chyba jestes jednym z firmy TROLL*tech myslac o K w ten sposob. Jakbys sie bardziej zorientowal, K to nie GG-shitsu i sama wtyke GG mozna dostosowac do aktualnie panujacych warunkow. Poza tym wiekszosc terazniejszych IM oparta jest na tej koncepcji....



Yhy, jasne. Wtyczke GG mozna dopasowac. Tyle ze jak przepisza GG od nowa, to stara wtyczke GG wiesz gdzie mozna bedzie sobie wsadzic, a dasz gwarancje ze bedzie jakas nowa?
Zwlaszcza z enie ma co sie czarowac - juz z GG 7 Konnekt wspoldziala wyjatkowo kiepsko. Od braku mozliwosci przesylania plikow zaczynajac.
Lubie Konnekta, naprawde. Od bardzo dawna go uzywam. Ale niestety - kto nie idzie do przodu, ten sie cofa - w tej branzy.
Nawet GG team - przeciez kolejne wersje to drobne "ulepszenia" oryginalu - szyjuje rewolucje, przepisanie kodu i wypuszczenie gg na linuks/Mac.
A konnekt co?
Mam spore obawy ze w momencie wyjscia GG8, Konnekt nie bedzie potrafil sie z nim dogadac.
mariush
Czyli że w momencie wydania 8.0 wszyscy użytkownicy poprzednich wersji, będą zmuszeni do zaktualizowania, bo inaczej nie będą się mogli połączyć? Coś mi się to nie widzi, żeby nagle tyle milionów ludzi musiało ściągnąć nową wersję..
joj_sport
moze ktos z devow zmoduje gglib i ogolnie sama wtyke.
Ale jakby nie bylo - GG jest komercyjne, wiec nie ma co sie dziwic, ze jest co jakis czas aktualizowany - po prostu musza to robic.
Swoja droga nie uzywam GG od 4 lat, bo po prostu sam jego dzwiek mnie dobija xD ale ciekaw jestem jak bedzie wygladac/sprawowac sie ta cala 8-ka smile.gif przetestuje i (na 98%) wywale pewnie smile.gif
EmiLio
Ja nigdy nie używałem gg i szczerze mówiąc nie mam zamiaru.
dulek000
Zmiany w protokole będą raczej kosmetyczne. Przepisanie programu nie musi od razu oznaczać przepisywania całego oprogramowania serwerów - w końcu to długi i skomplikowany proces.

Różnice w oryginalnym kliencie GG to przede wszystkim wygląd samego programu (shitowaty swoją drogą ;>).

Podsumowując - bzdury piszesz panie Marku.
ursus6
Obsługa unicodu oraz wydłużenie statusu opisowego wymusi modyfikację istniejącego już protokołu. Pewne jest to, że gg 8 bedzie korzystało z nowych serwerów, które pozwolą osiągnąć lepszą obsługę połączeń. W odległej przyszłości GG wycofa stare klienty i każdy alternatywny komunikator nie bedzie tej sieci obsługiwać. Zmianami nie warto się przejmować. Zmiana protokołu to proces czasochłonny, wkońcu walczą o jak największą ilość użytkowników, nie pozbędą się dużej ilości osób korzystających chociażby z gg 7.
GG 8 jest niedopracowane i wątpie żeby w najbliższym czasie to się zmieniło.
Tommy The Thunderer
mam nadzieję, ze Konnekt załapie protokół zgodny z GG8, bo szkoda byłoby go zostawiać... a GG ssie swoją drogą smile.gif jabber jest 100x lepszy smile.gif
Marek74
QUOTE(Tommy The Thunderer @ 21.06.2008 - 23:51) *

mam nadzieję, ze Konnekt załapie protokół zgodny z GG8, bo szkoda byłoby go zostawiać... a GG ssie swoją drogą smile.gif jabber jest 100x lepszy smile.gif


Nowe gg 8.0 beta juz jest - mozna pobrac i przetestowac jak dziala z konnektem - http://legalne.info/
brak kilku funkcji, ale IMO to wina wczesnej bety, "nieprodukcyjnej". Kilka fajnych rzeczy - jak np uruchamianie dwoch profili jednoczesnie.
Nazgul20
Jak chcesz sprawdzić jak działa z konnektem, skoro klient gg w żaden sposób nie wpływa na wtyczke gg konnekta.
szpon5
GG 8.0 to bardzo wczesna beta i wszystkie serwery są takie same itd., konnekt nadal obsługuje tak jak obsługiwał a co będzie dalej, zobaczymy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.