Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kradzież numeru GG
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
Marek74
Witam.

W sobote spotkała mniie niemiła sytuacja - jakis sk..., no nie bede sie wyrazal, wykradl mi haslo do GG.
Objawy - Konnekt sobie dziala, GG dostepny - nagle rozlaczylo mnie. Polaczylem sie ponownie, krotka chwile dostepny.. i znow rozlaczylo.
Ponownie polaczyc juz sie nie dalo - dostawalem info ze haslo niewlasciwe.
Zalozylem nowy numer, sprawdzilem poprzedni - i co sie okazalo? jest online! Swinia jeszcze wszem i wobec dumnie oglasza opisem "Debian:)".
Pytanie za sto punktow - Jak to mozliwe?
Pierwsze podejrzenie pada na system - no ale wiem ze mam dobrze zabezpieczony. Vista SP1, Nod32, firewall, Defender. Oczywiscie przeskanowalem -- czysty jak lza.
Udostepnianie? Nie, nic nie mam udostepnionego, w sieci lokalnej tez nie jestem - wpiecie bezposrednio przez UPC.
Hasla poza mna nie zna nikt.
Wiec jak? "podsluchac" haslo przy laczeniu sie? W Oryginalnym GG 7 ponoc sie nie da, wiec co, wina konnekta? Jak sie zabezpieczyc na przyszlosc?
Bo pewnie jakiemus debilowi spodobal sie moj krotki, 5 cyfrowy numer.
Oczywiscie natychmiast napisalem do GG o calej sytuacji.. srednio wierzac ze cos da. Zwlaszcza jesli sie polapia z enie uzywalem oryginalu a tylko Konnekta:)
Ale zaskoczyli mnie - udalo mi sie odzyskac numer. By uczcic ten fakt, przynajmniej dwa tygodnie pouzywam oryginalu smile.gif A ze niedlugo wychodzi nowe, INNE GG 8.0, to kto wie, zwlaszcza z enie wiadomo czy Konnekt go obsluzy.
Bandit
Slyszałem, że oni ostro tępią złodziei więc teoretycznie masz jakaś szansę. Z tym numerem to gg zapisuje jakiś tam plik , który wrzucasz do programiku który zajmuje 300 kilo a on pokazuje ci passy, tyle, że ktoś musiał go jakoś skopiować, a na konnekcie takich rzeczy nie ma
Marek74
QUOTE(Bandit @ 11.06.2008 - 15:47) *

Slyszałem, że oni ostro tępią złodziei więc teoretycznie masz jakaś szansę. Z tym numerem to gg zapisuje jakiś tam plik , który wrzucasz do programiku który zajmuje 300 kilo a on pokazuje ci passy, tyle, że ktoś musiał go jakoś skopiować, a na konnekcie takich rzeczy nie ma


Numer odzyskalem, spoko. Ale dalej nie wiem jak go wykradziono - GG oryginalnego nie uzywalem, wiec odpada ewentualny dostep do config.dat - zreszta i tak nie mialem go upublicznionego.

joj_sport
musiales albo miec kiepskie haslo, albo ktos musial znac chociaz rombek tajemnicy o nim.
Przeczytaj sobie chocby poczatek ksiazki Mitnicka "Sztuka dostepu", moze cos Ci sie rozjasni tongue.gif
Do tak prywatnych rzeczy jak GG raczej nie uzywa sie latwych do zlamania hasel, z reszta..... smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.