Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 0.6.18.106 - obsługa proxy
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
hao
Właśnie wrzuciłem na kUpdate wersję .106...
Oprócz paru szybkich poprawek (które były dostępne już wcześniej) zmieniłem obsługę logowania proxy... Teraz już praktycznie wszystkie podstawowe usługi (jak Jabber, SMSy i kUpdate) korzystają z proxy z logowaniem... Jabber wymaga proxy z obsługą trybu CONNECT.

Jeżeli ktoś ma możliwość, proszę przetestować Jabbera na takim proxy i jak najszybciej dać znać jakie są rezultaty...

Co do problemu z wieszającym się odświeżaniem kontaktów... U mnie (na drugim sprzęcie) nie wieszał się Konnekt, ale okienko z informacjami pozostawało zablokowane... Po ponownym pobraniu gg.dll z kUpdate problem zniknął... Podbiłem wersję wtyczce, więc powinna zassać się i u Was... Koniecznie sprawdźcie, czy objawy ustąpiły... Jeżeli nie, dodałem kilka wpisów do logów, które powinny pomóc namierzyć problem...

Czekam na wyniki
Poke_
U mnie odsiewzanie kontaktow juz dziala, a faktycznie byly klopoty.
gosciu
"Aplikacja lub biblioteka DLL [...]\plugins\kjabber.dll nie jest poprawnym obrazem systemu NT."

Win 2k3
Olórin
ściągnij wtyke jeszcze raz z kupdate smile.gif
gosciu
Dziala :)
konrad
a co zmienilo sie w gg w wersji z 00:44 ?
piotr.ek
QUOTE(konrad)
a co zmienilo sie w gg w wersji z 00:44 ?

I przed chwila znow cos sie zmienilo... Heh, moze to juz choroba, ale ostatnio srednio co pol godziny sprawdzam, czy jest cos nowego wink.gif Normalni ludzie wstaja rano i widza jedna aktualizacje tongue.gif

Update: a moze to mi sie cos pieprzy... bo widze, ze "Aktualizacja "kUpdate(2003-12-25 00-44)", a glowe dam, ze od polnocy dwa razy cos ciagnalem tongue.gif
Olórin
QUOTE(piotr.ek)
Heh, moze to juz choroba, ale ostatnio srednio co pol godziny sprawdzam, czy jest cos nowego wink.gif Normalni ludzie wstaja rano i widza jedna aktualizacje tongue.gif

Ja też tak czasami, jak mówi się o aktualizacjach smile.gif
vojtek
Moze warto pomyslec nad jakims dodatkowym opisem w kUpdate. Hao przy dodawaniu rzeczy do update'u pisal by kilka zdan co tak naprawde aktualizacja zawiera, a opis ten pokazywal by sie nam w oknie glownym kUpdate (po prawej stronie od listy wtyczek, na pierwszej 'stronie'). To chyba duzy problem by nie byl, a ludziska wiedzieli by co sciagaja.. Co o tym sadzicie?
case
QUOTE(vojtek)
Moze warto pomyslec nad jakims dodatkowym opisem w kUpdate. Hao przy dodawaniu rzeczy do update'u pisal by kilka zdan co tak naprawde aktualizacja zawiera, a opis ten pokazywal by sie nam w oknie glownym kUpdate (po prawej stronie od listy wtyczek, na pierwszej 'stronie'). To chyba duzy problem by nie byl, a ludziska wiedzieli by co sciagaja.. Co o tym sadzicie?

ja popieram zdecydowanie... jest changelog, ale to juz "po ptokach", a tak to wiedzielibysmy wczesniej co sie swieci...
konrad
ale nadal nie wiem co nowego tongue.gif rowniez popieram taki krotki opisik sciaganych rzeczy
Olórin
no taki mały changelog by nie zaszkodził smile.gif

zrobilem plik reg do obsługi url'i gg:123 i jid:ktos@jabber.pl smile.gif

http://www.olorin.friko.pl/dl/konnekt.reg
konrad
a ja mam pytanie dotyczace konnekta
co to za literki i cyferki ? smile.gif

user posted image
Olórin
Mi to przypomina jakąś sumę kontrolną, ale u mnie te cyferki są inne i nie zmieniają się podczas restartów K smile.gif
foxtwo
QUOTE(Olórin)
no taki mały changelog by nie zaszkodził smile.gif

zrobilem plik reg do obsługi url'i gg:123 i jid:ktos@jabber.pl smile.gif

http://www.olorin.friko.pl/dl/konnekt.reg

jak kce go sciagnac to DAP zapisuje mi go jako plik winamp'a laugh.gif 8)
Olórin
to chyba błąd w serwerze www, przekazuje to jako typ mime audio/mpeg :/

ps. w regu musicie sobie podmienic sciezke, na waszą do K smile.gif
ps2. właśnie zorientowałem się że mam już 1 forumowy(i konnektowy) rok biggrin.gif biggrin.gif
konrad
hm, mialem to samo smile.gif
ale dlaczego po wgraniu reg'a i kliknieciu na gg:xxxx wyskakuje mi prosba o haslo i splash ? :? mozna jakos to ominac ?
kolejny problem. po dodaniu numerka i ustawieniu w polu wyst. jego numeru i usunieciu wyskakuje taki komunikat: :roll:
user posted image
k!dman
hmm, ja zwracam uwage na niezmienny blad ktory dotyczy odswiezania listy kontaktow. Musze wlaczyc i wylaczyc filtr zeby zmiknely niedostepne kontakty..mozna by cos z tym zrobic? (wydaje mi sie ze to nie jest trudne, ale moge sie mylic)
Aule
QUOTE(Olórin)
to chyba błąd w serwerze www, przekazuje to jako typ mime audio/mpeg :/

U mnie to ie ściągnęło jako mp3. Wystarczy tylko zmienić rozszerzenie na .reg i będzie good.smile.gif
QUOTE(Olórin)
ps2. właśnie zorientowałem się że mam już 1 forumowy(i konnektowy) rok biggrin.gif biggrin.gif

Gratulacje
konrad
moze zamiast gratulowac sobie to ktos poradzi na problem :x
hao
Olórin, żeby nie pokazywał splasha i nie pytał o hasło, musisz użyć parametru -restore
konrad
a co z moim problemem Hao ? :roll:
Olórin
wrzuciłem wersje z tym -restore, nie sprawdziłem jej, to juz wasze zadanie wink.gif do ściągnięcia pod tym samym URL'em
ja w sprawie rega

moze dodac to do instaltora/ustawien
tak jak to ma eMule
dzieki temu kazdy moze sobie ustawic jak ma byc

ps. ten link nie dziala Olórinku mozesz mi to podeslac? smile.gif
Olórin
friko.pl padło ;/
CODE
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\jid]
@="URL: Konnekt (Jabber)"
"URL Protocol"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\jid\shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\jid\shell\open]

[HKEY_CLASSES_ROOT\jid\shell\open\command]
@="\"c:\\program files\\konnekt\\konnekt.exe\" -restore -cnt=%1"


[HKEY_CLASSES_ROOT\gg]
@="URL: Konnekt (Gadu-Gadu)"
"URL Protocol"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\gg\shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\gg\shell\open]

[HKEY_CLASSES_ROOT\gg\shell\open\command]
@="\"c:\\program files\\konnekt\\konnekt.exe\" -restore -cnt=%1"


to zapisać pod nazwą np. "konnekt.reg" i ew. zamienić ścieżkę do konnekta(pamiętać o podwójnych \ ) i odpalić

ps. wrzucenie tego do instalatora to całkiem nie głupi pomysł
tnx smile.gif co ja bym bez ciebie zrobil smile.gif

zastanawia mnie tylko informacja "Czy na pewno chcesz dodać kontakt sieci Gadu-Gadu™ #:1244255?"
nie mozna zrobic tak aby otwieralo sie okno rozmowy?
jak chcemy dodac to i tak dodamy w sekcji "wiecej"
no tak teraz zalwazylem ze po kliknieciu TAK pojawia sie okno rozmowy i okno "Informacja o..." moze dalo by sie zrobic bez zapytania o otwarcie okna i bez wyswietlanych danych o osbie
tak jak to ma miejsce jak ktos do nas napisze z poza listy
hao
Przypomnę tylko, że w tej chwili kontakt dodawany jest jako "spoza listy" i zostanie usunięty przy następnym uruchamianiu. Trzeba go jeszcze zatwierdzić w "więcej"
wiem wiem szefie smile.gif
foxtwo
hao: moglbys nam przyblizyc planowane zmiany w nastepnej wersji i czy daleko do niej ? smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.