Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kilka pytan dotyczacych Konnekt'a
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
art12345
Mam kilka pytan dotyczacych Konnekt'a. Przechodze zatem do rzeczy:

1. Kiedy pojawi sie plugin umozliwiajacy wstawianie wlasnych grafik w tekst i formatowanie tekstu (jak w przypadku oficjalnego klienta GG)?

2. Co oznacza ikonka czerwone slonko ze znakiem zapytania?

3. Czy pojawia sie kiedys jakies pozadne ikonki ktore beda juz na stale w programie? Proponuje jakies jedne standardowe i potem tylko mozliwosc zmiany na inne. Aktualne nie grzesza urokiem.

Czekam na odpowiedzi. Z gory dzieki!
Sahasrara
QUOTE(art12345)
1. Kiedy pojawi sie plugin umozliwiajacy wstawianie wlasnych grafik w tekst i formatowanie tekstu (jak w przypadku oficjalnego klienta GG)?


Formatowanie tekstu już jest: poprzedź wiadomość znakiem "^" i będziesz mógł używać htmla.

QUOTE(art12345)
2. Co oznacza ikonka czerwone slonko ze znakiem zapytania?)?


Aktywność. Oznacza to że kontakt zmienił opis/status w ciągu ostatnich kilku minut, poza tym ikonka jest widoczna także dla "niedostępnego" kontaktu który z nami rozmawia.

QUOTE(art12345)
3. Czy pojawia sie kiedys jakies pozadne ikonki ktore beda juz na stale w programie? Proponuje jakies jedne standardowe i potem tylko mozliwosc zmiany na inne. Aktualne nie grzesza urokiem.


Ikonki można zmieniać przez kstyle, polecam te z Shine. Co do domyślnych to faktycznie mogą imho wyglądać nieciekawie - używasz w98?
Olórin
1a. Dorzucone do FAQ http://www.konnekt.info/kweb/open.php?inc=..._jaki_spos_b_m5
jeżeli cos pominąłem to piszcie smile.gif
1b. Przesyłanie obrazków raczej nie prędko będzie sad.gif

2. ikonka aktywności
3. standardowe są całkiem ładne(może poza tą od sms ;p), a zamienić można poprzez wtyczkę kStyle
art12345
Co do postu od 'Sahasrara'. Uzywam okienek XP.
A jesli chodzi od wysylanie obrazkow to powazny minus (przynajmniej dla mnie). Szkoda ze nie pracujecie aktulanie nad taka wtyczka. Jak bedziecie juz pracowac nad taka wtyczka to pomyslcie nad czym co by moglo do razu z kamer internetowych (np. ze sterownikami WDM) wklejac obrazy do okienka rozmowy. Uwazam ze jesli odpowiednio pokierujecie produkcja programy to zgarniecie zdecydowana wiekszosc obecncyh uzytkownikow oficjalnego klienta GG. Najpierw jednak powinniscie podciagnac funkcjonalnosc programu tak aby nie odbiegala niczym znaczacym od innych tego typu... POZDRO...
Sahasrara
Wydaje mi się że zgarnianie użytkowników gg nie jest celem jaki przyświeca ekipie - po prostu zbyt wiele jest opcji w K. w których przeciętny użytkownik mógłby się pogubić... Inna sprawa to Tlen, imho największa konkurencja K. jeśli chodzi o obsługę gg.
Olórin
może zrobic w ui opcje ukrywania częsci opcji (wersja uproszczona i expert), wymagalo by zmian w sdk, ale mysle ze warto smile.gif
niki
mysle ze bylaby by to bardzo przydatna funkcja - wlasnie probuje kumplowi wyjasnic gaszcz opcji konnekta biggrin.gif - i troche mi to slabo idzie wink.gif. wlasnie dlatego przydalaby sie wersja uproszczona dla poczatkujacych userow.
Sahasrara
Czytasz w moich myślach Olórin. wink.gif Obok tego chętnie widziałbym taką opcję jak reset to defaults, czy też "przywróć domyślne ustawienia" w okienkach konfiguracji... Czasem ktoś namiesza i chce żeby 'było jak na początku', to by się przydało.
Olórin
Trudne do zrobienia to napewno nie będzie, a przywracanie do domyslnych to do bieżącej zakładki i ew. do wszystkiego (z 2 potwierdzeniami ;p)
Puma
To bardzo przydatna rzecz, K ma sporo opcji i ustawiania domyślne lub ukrycie niektórych opcji by się przydało.
hao
A exPiMP ?
Sahasrara
Ale to jednak nie jest to samo co naciśnięcie jednego przycisku w interesującym nas ekranie opcji...
Aule
Art konnekt już dawno przegonił gg. nie można dyskwalifikować konnekta za to, że nie ma przesyłania obrazków, bo ma wiele innych opcji których nie ma gg. Mnie denerwuje jak musze cos dla brata w gg ustawić, bo jest takie prymitywne. :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.