Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: (nie)automatyczne przewijanie okna rozmowy?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
piotr.ek
Szukalem podobnego tematu na forum, ale nie znalazlem, jesli bylo, to sorry (zadnych habet i motorynek wzorem forum frazpc.pl wink.gif) Chodzi mi o to, ze czesto zdarza mi sie otrzymac jakas dluzsza wiadomosc (np. dowcip jakis, jakis tekst wklejony skads tam), ktora zaczyna sie poza oknem rozmowy. Ok - przewijam i zaczynam czytac. Jestem w polowie tekstu i dostaje nowa wiadomosc od tej samej osoby i efekt jest taki, ze okno automagicznie zjezdza w dol, musze potem szukac miejsca, w ktorym skonczylem czytac, a nie daj Boze znow dostane wiadomosc...

Moja propozycja jest taka: okno nie przewija sie samo w dol do nowej wiadomosci, a zamiast tego mruga np. strzalka w dol \/ z prawej strony (przy pasku przewijania)... albo cos w tym stylu smile.gif Inny sposob jest taki, ze na pasku przyciskow w oknie rozmowy pojawia sie nowa ikonka - taka wlasnie strzalka w dol. IMHO moglaby byc wyrownana do prawej wraz z ikonka informujaca o nadejsciu nowej wiadomosci od kogos innego (ten pomysl juz sie na forum ostatnio pojawil) Co o tym myslicie?
case
ikona wiadomosci w otwartym oknie rozmowy zmienia sie wraz z nadejsciem nowej wiadomosci, i jak na moj biu... yyyy gust tongue.gif to wystarczy, w takim razie przeszkoda jest tylko zjezdzanie na dol okna, ale wydaje mi sie, ze hao zrobil to celowo, tak wiec trzeba by go przekonac co do nie slusznosci tej decyzji biggrin.gif
Sahasrara
Racja. A wyłączenie automatycznego przewijania jako opcja mogłoby być...
piotr.ek
IMHO zmiana ikonki jest malo widoczna, z kolei mruganie calego okna dresiarskie (nigdy tego nie lubilem, hehe)... no ale dobra, w sumie to chodzi mi przede wszystkim o to przewijanie, bo ikonki to tylko dodatkowe bajery (ciagle jednak uwazam je za przydatne akurat w tej kwestii smile.gif)
hao
Pomyślim... Póki co jest prosty workaround... Dopóki trzymamy wciśnięty klawisz myszy na przewijaku, nie dochodzą nowe wiadomości...
piotr.ek
QUOTE(hao)
Pomyślim... Póki co jest prosty workaround... Dopóki trzymamy wciśnięty klawisz myszy na przewijaku, nie dochodzą nowe wiadomości...

To tez juz wyczailem, ale czy my zawsze wszystko musimy od d... strony robic? wink.gif Ciesze sie w tym momencie, ze nie mam myszki bezprzewodowej na baterie... No nic, poczekamy! 8)
jankez
a może zrobić tak że kiedy przewiniemy okno kawałek w górę to już nie spada na dół przy nowej wiadomości, a jeżeli jest na samym dole (normalnie) to przewija się z każda nową wiadomością

nie wiem czy zrozumiale to napisałem ale mam MOC biggrin.gif
pozdrawiam i życzę spokojnych świąt
piotr.ek
jankez, hehe... jakby tu.. od poczatku o to wlasnie chodzi wink.gif Niech MOC bedzie z Toba! 8)
nix
ja bym tak nie chcial - pamietam jeszcze z czasow mIRCa jak czesto nie zauwazalem nowych wiadomosci bo okno bylo minimalnie nie przewiniete do konca
piotr.ek
QUOTE(nix)
ja bym tak nie chcial - pamietam jeszcze z czasow mIRCa jak czesto nie zauwazalem nowych wiadomosci bo okno bylo minimalnie nie przewiniete do konca

Dlatego pisalem o nowej ikonce ze strzalka w dol, ktora by sobie mogla delikatnie mrugac... (tez pamietam problemy mIRCowe biggrin.gif)
Ludwik
W Kadu jest po prostu przycisk, który się wciska przy czytaniu dłuższego tekstu - wtedy rozmowa się nie przewija. Kiedy się skończy czytać, to się "odklika" przycisk i już smile.gif
piotr.ek
QUOTE(Ludwik)
W Kadu jest po prostu przycisk, który się wciska przy czytaniu dłuższego tekstu - wtedy rozmowa się nie przewija. Kiedy się skończy czytać, to się \"odklika\" przycisk i już smile.gif

IMHO co najmniej przekombinowane... (w sensie: niezbyt automatyczne)
Ludwik
QUOTE(piotr.ek)
IMHO co najmniej przekombinowane... (w sensie: niezbyt automatyczne)


niezbyt automatyczne == nie przekombinowane == user sam decyduje o tym co program robi == user się nie gubi i wie dlaczego coś się dzieje.
piotr.ek
QUOTE(Ludwik)
niezbyt automatyczne == nie przekombinowane == user sam decyduje o tym co program robi == user się nie gubi i wie dlaczego coś się dzieje.

User sie nie gubi, jesli choc troche mysli tongue.gif Mrugajaca strzalka wydaje mi sie byc wystarczajacym bodzcem... Poza tym - gdyby opcja, o ktorej dyskutujemy byla *opcja*, to i tak wiekszosc przelacznikow w ustawieniach ma swoj opis smile.gif
no propozycja ala tlen jest bardzo dobra gdy my napiszemy to tekst sie sam obniza na dol


jednak ta opcje mozna by bylo wylaczyc dla takich osob przyzwyczajonych do irca?
po za tym zawsze jest ta tolerancja nawet gdyby nie bylo na samym dole to i tak by sie przesunelo tak jest w tlenie IMHO bardzo dobre rozwiazanie
piotr.ek
Pomysl zaginal? Nowe wersje K wychodza, a okno jak przewijalo sie samo, tak przewija dalej :evil:
eubie
Prosze mi tu nie obrazac Habet i Suzuki z forum frazpc.pl tongue.gif
case
QUOTE(eubie)
Prosze mi tu nie obrazac Habet i Suzuki z forum frazpc.pl tongue.gif

heeeee?
hao
Większość i tak używa kIEview, więc to prośba do Nixa... Podobno są problemy z konrolowaniem paska przewijania w kontrolce IE
piotr.ek
QUOTE(eubie)
Prosze mi tu nie obrazac Habet i Suzuki z forum frazpc.pl tongue.gif

Tutaj habety jeszcze nie biegaja na szczescie biggrin.gif Inny swiat wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.